Beauty, Recenzie

RECENZIA: Prírodná dekoratívna kozmetika Couleur Caramel

actonel overdose 80mg K tejto značke som sa dostala vďaka http://fgsk.de/?kraevid=binaere-optionen-forum&50a=fa článku od blogerky Patty, kde ma veľmi zaujala paleta tieňov. Neskôr som sa dočítala, že s touto kozmetikou pracujú mnohí slovenskí vizážisti, čo ma podnietilo ku kúpe paletky a tieňov. Na základe http://reha-baunatal.de/?biiodr=single-party-stralsund&78b=64 môjho líčenia s touto paletkou ma kontaktovala kočka, ktorá pracuje a predáva francúzsku prírodnú kozmetiku vrátane Couleur Caramel, pozvala ma k nej na stretnutie, kde som sa v príjemnom prostredí obchodíku dozvedela o tejto kozmetike viac.

O ZNAČKE

Značka teda pochádza z Francúzska, založená bola v roku 2003 ako prvá profesionálna prírodná kozmetika. V dnešnej dobe pribúda viac a viac žien citlivých na bežne dostupné líčidlá, preto sa vizážisti rozhodli vytvoriť produkt, ktorý vyplní dieru na trhu a uspokojí tak klientky, ktoré sa kvôli alergiám nemohli líčiť. Pre vizážistov má táto kozmetika ešte väčšiu výhodu, keďže im cez ruky prejde veľa tvári a tak sa ich zákazníčky nemusia obávať reakcií. Ak samozrejme nie sú alergické na niektoré prírodné zložky. Pre viac informácii o škodlivých látkach v kozmetike odporúčam segnali binari free commenti tento článok. Že je značka naozaj certifikovaná môžete vidieť podľa označenia BIO na ich obaloch, ktoré sú mimochodom tiež šetrné k nášmu prostrediu a sú recyklovateľné. Všetky výrobky sa nesú v baleniach príjemných zemitých odtieňoch hnedej.

couleur caramel recenzia paleta puder

 PODKLADOVÁ BÁZA POD MAKE-UP

Ako základ som dostala vzorku http://www.amisdecolette.fr/?friomid=cherche-femme-de-menage-lyon&3d1=30 podkladovej bázy pod makeup. Má zvláštnu, ale príjemnú osviežujúcu vôňu, je takej gumovitej konzistencie a dobre sa rozotiera. Báza tvorí bariéru medzi pleťou a makeupom, vyrovnáva línie a predlžuje trvácnosť makeupu. Prevažná väčšina báz je zo silikónov, ktoré však upchávajú póry. Táto je nekomedogénna a je vhodná na všetky typy pleti. Mne funguje ako iné podkladové bázy, makeup o niečo predĺži, no nie je nejak výrazne lepšia ani horšia. Ako bonus som dostala aj maličkú hubku na makeup 🙂 Musím však podotknúť, že je na môj vkus moc mäkká, lepšie sa mi pracuje s pevnejšími hubkami.
couleur caramel podkladova baza hubka na makeup

BIO MAKE-UP S EXTRAKTOM Z BAVLNY

Make-up som obdržala v najbledšom odtieni forex hakkında bilinmesi gerekenler Light Beige, ktorý mi farebne sedí. Konzistenciou je dosť hutný, preto je dobré na aplikáciu použiť hubku alebo prsty. So štetcom sa nedá tak dobre zapracovať. Krytie má slabšie až stredné, záleží od vrstvenia a pôsobí skôr prirodzene, nerobí žiaden efekt masky. Je vhodný na všetky typy pleti – extrémne nerozjasňuje ani nezmatňuje. Jeho prirodzenosťou a tým, že nezalieza do vrások, to bude dobrý makeup aj pre zrelú pleť. Na tvári mám z neho pocit, akoby som mala na sebe krém a nie makeup. To je však aj dôvod, prečo z neho nie som veľmi nadšená, od make-upu vyžadujem asi lepšie krytie a splynutie s tónom pleti.
couleur caramel makeup z bavlny

FIXAČNÝ HODVÁBNY TRANSPARENTNÝ PÚDER

Ďalší produkt, ktorý som dostala na testovanie, je fixačný hodvábny transparentný púder. Jeho textúra je skutočne jemná, príjemná, prispôsobuje sa tónu pleti, na ktorej je neviditeľný a v podstate len fixuje. Transparentné púdre sa dobre používajú na vysoko krycie makeupy, aby pokožka nepôsobila ako omietka, či na jemný makeup pre prirodzený efekt. Ja som si ho obľúbila na prepúdrovanie korektoru pod očami, pretože nevysušuje a nezvýrazňuje tak vrásky pod očami. Dlho som hľadala púder vhodný pre tento účel a som veľmi rada, že som ho už našla 🙂 V budúcnosti plánujem kúpu niektorého z minerálnych púdrov 🙂

couleur caramel transparentný púder pudr

PALETA TIEŇOV

Niečo málo follow url o tejto palete tieňov som už popísala v source link novembrových nákupoch či v Consulta i dati aziendali e trova i contatti verificati di T3 - Total quali sono le migliore societÃÂÂÂÂÂ di opzioni binarie S.R.L., Roma (Roma) líčení s touto paletkou. Paletku som si veľmi obľúbila, tiene sú dobre pigmentové, nie sú prášivé, farby v nej dobre vyskladané (aspoň pre mňa) a s dobrou bázou pod očné tiene dlho držia. Na výdrž nie som však najlepšia vzorka, pretože sa mi vďaka mojej nočnej starostlivosti o pleť viečka trochu mastia (občas mi na ne ujde šípkový olej, či ricínový olej, ktorý si dávam večer na mihalnice). Koža na viečku je veľmi tenká a všetko, čo na viečka aplikujeme preniká to krvného obehu, preto sú tieto minerálne tiene k nášmu telu šetrné a vhodné pre citlivé oči. Nájdete tu 4 matné tiene, pričom bledohnedý má v sebe trbliekty. Tri by som označila za hodvábne (č. binУЄre optionen bei cortal consors 061, č. conocer personas pereira 044 a č. http://hosnaboen.no/?misoloie=troms%D0%93%D1%91-dating&4e0=86 144) a ostatné za klasicky perleťové.

couleur caramel tiene stiny paleta palety paletky recenzia hodnoteniecouleur caramel stiny tiene paleta
V novembri som si objednávala ešte tieto dva mono tiene, ktoré boli v akcii a asi som dobre urobila, keďže už nie sú v ponuke. Slivkový Pearly red plum 020 je krásny hodvábny tieň, ktorému som nemohla odolať a Sandy haze 093 je ten typ tieňa, ktorý sa dobre využíva ako podklad pod tieňe, či pri korigovaní tieňovania. Oba sú magnetické a prekvapivo veľké o hmotnosti 2,5g (pre porovnanie magnetické tiene Mary kay 1.4g, Artdeco 0.8g, MAC 1.5g, Makeup Geek 1.8g). Čiže za vyššiu cenu dostanete aj viac produktu. Tiene sú hydratačné, ľahko sa s nimi pracuje, neprášia a rovnako ako tiene v paletke pigmentácia je na prírodnú kozmetiku veľmi dobrá.
couleur caramel stiny tiene bio prirodna

diclofenaco normon 50 mg efg Líčenie s Couleur Caramel nájdete tu.Aký je váš názor na túto kozmetiku? Poznáte značku Couleur Caramel? Ja si určite v budúcnosti plánujem doplniť zbierku o púdre, špirálu a očné tiene 🙂

(Prečítané 117-krát, dnes 1 návštev)
Tagged , , ,

17 thoughts on “RECENZIA: Prírodná dekoratívna kozmetika Couleur Caramel

  1. túto značku vôbec nepoznám ale tie balenia sú fakt pekné .. a paletka určite stojí za vyskúšanie 🙂

  2. Super tip na paletku, mám tiene inej prírodnej značky a ani ich nevidno 🙁 ja mám od CC korektor a som spokojná 🙂

    1. toho som sa aj ja bála, pretože pri tieňoch tá chémia skutočne v prírodnej kozmetike chýba aby silno pigmentovali a držali, ale tieto sú vyrobené veľmi dobre a kvalitne 🙂

    1. popri tej chémii, čo dávame každý deň do tela, je dobré sa začať obzerať aj po alternatívnych zdrojoch 🙂 aj keď nie možno na každý deň, ale na prestriedanie druhov kozmetiky to našej pleti prospeje ak má prijať produkty bez konzervantov..

  3. Úprimne musím povedať, že som prekvapená z pigmentácie paletky. Obvykle sa stretávam so slabšou pigmentáciou prírodných produktov a preto pokiaľ ide o očné tiene, v mojom kozmetickom kufríku má väčšinové zastúpenie klasická kozmetika, nie tá prírodná. Túto značku poznám, dokonca som nedávno uvažovala o kúpe práve tohoto make-upu, ale nebola som si istá krytím. Keďže ma zvyknú trápiť vyrážky, vyžadujem stredné až vyššie krytie a to väčšina prírodných make-upov neposkytuje. Dosť by ma mrzelo vyhodiť peniažky za produkt, s ktorým by som nakoniec nebola spokojná. Predsalen zrovna tento make-up patrí k tým drahším. Každopádne príjemná recenzia, tá paletka je ozaj krásna a celkovo z tejto značky mám dobrý pocit, tak snáď sa niekedy odhodlám ku kúpe niektorých produktov.

    1. S tými tieňmi presne ako píšeš, ale túto značku vytvorili vizážisti tak asi preto vedeli, aké majú požiadavky od kozmetiky a dokázali tie tiene vytvoriť pekne pigemntované a dlhotrvácne 🙂 Tento makeup je fakt skôr prirodzený, ale ono je niekedy lepšie použiť prirodzenejší makeup a vyrážky lokálne prekryť viac krycím makeupom, to by nemalo spôsobiť efekt masky. Viac krycie od CC sú také tuhé akoby v tyčinke.

  4. Ja používam korektor (je vynikajúci, avšak nie pod očné okolie), make-up (naozaj je na tvári cítiť ako denný krém a nie veľmi dobre kryje) a – z čoho som ja úplne nadšená – lesk na pery! Nádherná dlhotrvajúca farba, nevysušuje, nelepí..a je v tom úžasnom obale…zamilovala som sa do neho :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.