RECENZIA: AnneMarie Borlind Hydro gélová maska

marec 10, 2017 od Drew - 6 komentárov

Niečo málo o značke AnneMarie Borlind som už písala v predošlom článku s úplnou recenziou rady Aquanature od tejto luxusnej salónovej značky. Teraz vám bližšie priblížim novinkovú hydratačnú gélovú masku – Hydro Gel Mask, ktorá spadá pod portfólio rady Aquanature. Tá je určená pre ženy vo veku 30 +-, pretože pleť po prekročení tejto hranice stráca elasticitu a schopnosť viazať vlhkosť. A dobre hydratovaná pokožka je schopná sa ochrániť pred prvými vráskami. Maska je ideálna pre smädnú pleť, pretože je primárne určená na obnovenie hydratácie pokožky. Inak povedané, podľa mňa ideálny produkt najmä na zimné mesiace, kedy zvykne byť pokožka viac namáhaná a suchá. Produkty rady Aquanature sú vhodné aj pre zmiešanú pleť, pretože hydratovať potrebuje každý typ pokožky.

Maska je ocenená certifikátmi EcoControl, CSE, GMP a Vegan. Znamená to, že kvalita výrobku, surovín, proces výroby je zaručený a garantovaný. V dnešnej dobe sa kladú vysoké nároky na prírodnú kozmetiku a nie všetká kozmetika, ktorá sa takto označuje, prírodná v skutočnosti aj je. Annemarie Borlind však dbá na životné prostredie a filozofiu spracovania dostupných zdrojov z prírody. Výrobok je teda 100% prírodný bez silikónov, ropných derivátov, parabénov či iných škodlivín a rovnako ako aj ostatné produkty od Annemarie Borlind, nie je testovaný na zvieratách.

annemarie borlind hydratačná maska annemarie borlind hydro gélová maska

APLIKÁCIA A ÚČINKY

Maska má príjemnú gélovú konzistenciu, na pleť sa má aplikovať v hrubej vrstve. Tá by mala byť vyčistená, prípadne ešte prečistená tonizujúcou vodou. Maska príjemne chladí a po 5-10 minútach sa jednoducho zmyje z tváre. Obrovskou výhodou je, že gél ide dolu jedna radosť a nie je s tým taká piplačka ako s bežnými maskami. Následne sa na pleť aplikuje sérum alebo rovno krém (v závislosti od vašej starostlivosti o pleť). Hydratačnú masku je možné používať 1-2x do týždňa ako doplnkovú starostlivosť  a je možné ju kombinovať s čiasticimi či zlupovacími maskami.

Táto maska má za úlohu doplniť pleti stratenú hydratáciu a vypnúť jemné línie, či vrásky. Taktiež obnovuje bunky a tak pleť pôsobí sviežo a vitálne. Tým, že je na pleti taká nenápadná, nesťahuje a nevytvára krustu na tvári ako iné masky, človek ľahko zabudne, že ju na sebe má.

annemarie borlind maska gelova hydratacna

ZLOŽENIE

Z ingrediencii tejto masky stojí za to spomenúť týchto zopár:
1. Botanická kyselina hyalurónová
– vytvára ochranný film, ktorý vyplňuje jemné línie a vrásky. Viaže obrovské množstvo vody a poskytuje intenzívnu hydratáciu pleti zvnútra. Taktiež chráni proti voľným radikálom a zabraňuje predčasnému starnutiu.
2. Kyselina hyalurónová
– známa látka, ktorú ženy rady vyhľadávajú v kozmetických produktoch. Vytvára dlhotrvajúcu zásobu vlhkosti, má revitalizačný účinok a dodáva pleti hladkosť a hebkosť, ktorú je okamžite na pleti vidieť a cítiť.
3. Aloe vera
– chráni pokožku pred stratou vlhkosti a vonkajším vplyvom prostredia.
4. Papyrus
– látka, ktorá sa často nachádza v produktoch rady Aquanature. Ten podporuje bunkové delenie, výrazne znižuje stratu vody v hornej vrstve kože, stimuluje produkciu mastných kyselín, cholesterolu a ceramidov, čím poslňuje hydrolipidný plásť. Strata vlhkosti je redukovaná a pokožka je intenzívnejšie chránená pred vonkajšími vplyvmi.
5. Salicornia
– zlepšuje obsah vlhkosti v pleti.
annemarie borlind hydro gel mask zloženie ingredients

Mne maska veľmi vyhovuje, používam ju 1-2x do týždňa a kombinujem ju s ílovou, keď si robím pleťovú kúru. Pleť mám po jej použití šťavnatejšiu a živšiu. Rada by som zhodnotila aj trvácnosť masky, avšak stále po dvoch mesiacoch pravidelnej aplikácie som nedosiahla dno. Stojí 27,90Eur a viete si ju objednať z assay.sk či kúpiť v salóne, kde s touto kozmetikou pracujú. Ak si chcete byť istí účinkom a nechcete hneď kupovať veľké balenie, na stránke nájdete aj vzorky tejto masky za 0,99Eur. Osobne mi cena príde v pomere ku kvalite a značke adekvátna.

MOJE HODNOTENIE: 5/5

PLUSY:
– hydratuje
– príjemná na pleti
– ľahko sa zmýva
– prírodný výrobok s dlhoročnou tradícou

MÍNUSY:
– zatiaľ som žiaden nenašla

Ak vás zaujíma iný názor, blogerka rebeliouslily písala recenziu na Hyalurónovú masku z rady Aquanature tu. Poznáte alebo ste skúšali túto masku či iný výrobok od Annemarie Borlind?

(Prečítané 149-krát, dnes 1 návštev)