Osobne veľmi rada podporujem česko-slovenské značky. Častokrát ľudia zabúdajú, že aj u nás sa dajú kúpiť kvalitné produkty a preto ma potešilo, že mi boli odporučené domáce produkty od malej českej firmy Pleva. Na ich stránke nájdete mnoho kozmetických výrobkov z medu či propolisu ako aj samotný med. Zakladateľ značky sa zaoberá chovom včiel od 70tych rokov a spracovaním kozmetických výrobkov od roku 1990. Výrobky podliehajú prísnym hygienickým predpisom a spĺňajú všetky potrebné kritéria pre trh EÚ.

MASŤ ALEBO BALZÁM S PROPOLISOM

Toto bol ten hybný produkt, ktorý mi odporučila vizážistka Danka. Pri líčení mi hovorila, že môj nos je dosť mechanicky namáhaný a mala by som si pokožku v jeho oblasti dať dokopy. Mám ho totiž viac vysušený a začervenaný vzhľadom na neustále smrkanie. Oba balzámy sú dosť veľké. Bledé balenie by malo obsahovať samotný propolis, tmavé je obohatené o med. Musím skonštatovať, že mi viacej sedí ten medový, pretože na perách či na nose je príjemnejší a je tuhšej konzistencie. Masť s propolisom ma na nose dokonca trochu štipká, čo nie je veľmi príjemné, preto ho používam len na pery. Obe mastičky však úžasne hydratujú a viete ich použiť aj ako liečivý element na ekzém, vriedky či proti bolesti krížov a kĺbov.

pleva medová masť s propolisom mast propolisem propolis recenzia skúsenosti pleva masť s propolisom medová mast s propolisem recenzia skúsenosti

KVETOVÝ MED V PELE

Med tohto typu som doposiaľ neskúšala. Je nadupadný minerálmi a vitamínmi, no kvôli rastlinnému pôvodu určite nie vhodný pre alergikov na med. Peľ znižuje tlak, cholesterol v krvi, podporuje tvorbu červených krviniek, detoxikáciu pečene, stavbu kostí, zubov či nervov. Dávkuje sa po lyžičke denne a odporúča sa najmä v zime a na jar. Chuťovo sa med nelíši od iných, konzistenciou je ako pastový med. V zime si ho dokúpim určite znovu na podporu imunity 🙂

pleva med kvetový peľ v mede pyl recenzia skúsenosť

PLEŤOVÝ KRÉM NA AKNÉ A PROPOLISOVÉ KVAPKY

Netuším prečo, ale za posledné mesiace sa mi opäť vrátili vyrážky. Obdobie bez akné som si teda neužila dlho. Od Plevy som sa preto rozhodla vyskúšať tento Pleťový krém na akné. Ako prevencia určite nefunguje avšak po jeho aplikácii sa mi vyrážky rýchlejšie hoja.

Propolisové kvapky už poznám, kedysi som ich vnútorne používala ako prevenciu pred chorobami. Tieto kvapky sú taký všestranný liek, vedia dopomôcť liečiť rany, štípance od komárov či utíšiť problémy v ústnej dutine (afty, zima, paradentóza..). Dokonca by mali byť schopné pri každodennom používaní zničiť kurié oká a bradavice.

pleva med pleťový krém na akné propolisové kvapky kapky propolisZ eshopu budem určite objednávať aj v budúcnosti. Mrzí ma úbytok včiel v poslednom období a tak rada podporím takúto firmu. Boj včelárov proti chemickým postrekom nie je jednoduchý a neviem, ako veľmi sa dá takáto situácia riešiť.