Každému z nás sa určite neraz stalo, že si kúpil produkt, ktorý mu nesadol. Je logické, že na beauty blogu túto tému preklopím do kozmetickej sféry. Nie je nič horšie ako netrafiť odtieň make-upu či rúžu a čo potom s otvoreným produktom? U mňa je to jednoduché – posúvam, predávam, vymieňam 🙂 Ako? Čítajte ďalej 🙂

kozmetika kosmetika nesedi zly odtien vymena predaj

PREDAJ A VÝMENA

Ak netrávite čas na internete, tak tento odstavec rovno preskočte. Vyžaduje si totiž byť častejšie online a sledovať dopyt a ponuku. Na mnohých inzertných portáloch je totiž obmedzená platnosť inzerátov, takže po čase ich musíte aktualizuať. Ak inzerujete v diskusných skupinách, tiež musíte častejšie prísť pozrieť do skupiny, či niekto reagoval na vašu ponuku a prípadne inzeráty opäť aktualizovať.

Hovoríte si, preboha, ponúkať kozmetiku, kto to už len kúpi? No poviem vám, že sú ženy, ktoré nemajú dostupné mnohé kamenné obchody, či nestihli kúpiť daný odtieň, nie sú si isté, či im daný produkt sadne tak radšej vyskúšajú ten z druhej ruky než sa nabudúce rozhodnúť kúpiť nový. Na začiatok vám odporúčam zabezpečiť si dezinfekciu v spreji a všetko, čo chcete predať/vymeniť dobre prestriekať. Z rúžu viete šikovne odrezať vrchnú použitú časť. Cenu potom prispôsobte značke, používanosti, dátume spotreby.

Veľmi dôležité sú fotky. Ideálne je fotiť produkt po jednom, prípadne v malom množstve pri sebe. Nikto nebude študovať fotku odfotenú z dvoch metrov, kde je na posteli rozložená pomaly celá kúpeľňa a vy nemáte šajnu, na čo sa vlastne pozeráte. Odfoťte produkt na prirodzenom svetle rovnako aj značku, dátum spotreby, odtieň a koľko z produktu chýba. Verte mi, dobré fotky vedia predať, pretože potenciálny kupca má všetky informácie na podnose a ľahšie sa rozhodne. Ak ste otvorení výmene, kľudne pripíšte do popisu, za čo meníte: napríklad nesadol mi tento odtieň rúžu, mením len za ten a ten odtieň.

Kde mením a predávam:

vinted.cz
– jedná sa o českú stránku, slovenský variant žiaľ nie je a ani sa nepripravuje. Kvôli tomu je dobré do popisu produktu napísať, že ste zo Slovenska, kvôli vyššej pošte. Kozmetiky som tu predala či vymenila už niekoľko a vždy som bola spokojná 🙂 Výhodou je možnosť výmeny za pre nás ťažšie dostupné a lukratívnejšie značky ako Too Faced, Urban Decay, Benefit a podobne.

modrykonik.sk
– môžete svoje produkty nahádzať aj do bazáru a pozerať si ponuku iných alebo ak po registrácii sa môžete pridať do diskusnej skupiny určenej predaju a výmene kozmetiky.  Viem o troch takýchto skupinkách, sú však súkromné, keďže pravidlá koníka nepovolujú predaj vo verejných skupinách. Viete sa tam teda pridať na požiadanie moderátoriek. Už potom len vkladáte fotky s popisom, označením a prípadným dopytom za čo meníte.

bazar.sk, mojasvadba.sk
– tieto idú menej ako predošlé dve, takže tieto dva portály by som nebrala ako hlavné na predaj či už kozmetiky alebo oblečenia. Naopak pri elektronike je bazar.sk alebo bazos.sk najlepšia voľba, ale to už odbáčam 🙂

kozmetika kosmetika nesedi zly odtien predaj vymena

NOVÝ LAK NA NECHTY S TIEŇOM NA OČI

Možno tento trik poznáte, no ak nie možno vás zaujme. Ak vám nesadol očný tieň alebo ho už nepoužívate, môžete ho jednoducho vysypať do laku na nechty a vytvoriť si tak svoj jedinečný odtieň. Osobne som to skúšala raz a výsledok bol skutočne jedinečný 🙂 Moje krehké a štiepavé nechty majú však problém s trvácnosťou laku, preto v tomto bode nezvyknem experimentovať a som rada ak nájdem dobrý lak.  Ak ste však šťastnou nositeľkou laku bez olupovania, možno to stojí za vyskúšanie 🙂

kosmetika kozmetika nesedi zly odtien predaj vymena

PREKRYTIE ODRASTOV ČI ŠEDÍN

Toto je pre mňa veľmi obľúbená taktika, ako prekrývať šediny. Genetika nepustí a žiaľ od 20tky si rátam každým dňom viac a viac strieborných vlasov. Je to na škodu, pretože moja vlastná farba vlasov sa mi páči. Nuž som už asi doživotne nútená k farbeniu. V období odrastov však rada zakrývam tieto viditeľné vlásky tieňmi na oči. Čiže opäť taktika ako minúť tiene, ktoré vám nevyhovujú. Ak sú to teda tiene v aspoň približnej farbe vašich vlasov 🙂 Úplne jednoducho vezmite nejaký väčší štetec a prechádzajte ním po vlasoch, ktoré chcete krátkodobo zafarbiť.

kosmetika kozmetika nesedi zly odtien predaj vymena

MIEŠANIE MAKE-UPOV

Uff toto je asi klasický príklad, ktorý sa stal každej z nás – trafiť správny odtieň je niekedy ťažšie ako si vybrať nové topánky. Lenže čo už s otvoreným produktom, ktorý vám farebne nesedí? Ideálne je ak máte doma ešte nejaký iný odtieň a tieto dva makeupy spolu miešať. Niekedy sa stane, že vzájomne nefungujú, stačí ak sa niečo bije v zložení a tento trik vám veľmi nepomôže. Často však viete zmixovať dva produkty a namiešať si tak ideálny odtieň. Mne sa často stane, že kúpim odtieň až veľmi svetlý alebo tmavší. V tomto prípade viem teda z dvoch zlých odtieňov vytvoriť stredný a mne vyhovujúci 🙂 mimochodom, na miešanie odtieňu makeupu dopomôžu aj kvapky alebo produkt na to určený. Ja som dávnejšie testovala biele kvapky od The Body Shop, no rovnaký typ výrobku nájdete napríklad u NYX či LA Girl.

kozmetika nesedí kosmetika zlý odtieň miešanie míchaní makeup

Som zvedavá, aké vychytávky na zužitkovanie make-upu aj iným spôsob ako je určený poznáte 🙂 ak zozbieram dostatočne veľa nápadov, urobím v budúcnosti pokračovanie 🙂