Beauty, Tipy a Návody

Starostlivosť o pleť: TONIZÁCIA

conto demo Postupne ale isto pokračujem v sérii článkov starostlivosti o pleť. Po tom ako ste zisitli aký máte typ pleti, následne ste pleť odlíčili a vyčistili, nasleduje tonizácia ako druhý krok v starostlivosti o pleť. Mnoho ľudí tento krok vynecháva a podceňuje pričom v starostlivosti o pleť je veľmi kľúčový.

http://big-balloon.nl/index.php?option=com_user

ÚČINKY

follow link Toner, tonikum, booster alebo pleťová voda má za úlohu pleti spôsobiť pozitívny stres. Znamená to, že prebúdza kožné bunky, ktoré sú tak pripravené prijímať ďalšie kozmetické prípravky. Inak povedané, zvyšuje účinky nasledujúcich produktov, ktoré nanesiete na pleť. Taktiež odstraňuje zvyšky čistiaceho prípravku, dočisťuje pleť, uzatvára póry, stimuluje cirkuláciu krvi a vyrovnáva ph pokožky.

APLIKÁCIA

rencontre femmes russes au maroc Vďaka tekutému zloženiu sa tonikum používa ako druhý krok v rutine. Pamätajte, že vždy sa začína tekutými produktami, pokračuje sa hustejšími, gélovými, olejovými a zakončuje sa krémom. Toner môžete pokvapkať na vatový tampón a ním prejsť po celej tvári. Pre zvýšenie jeho účinku ho však môžete použiť ako muži vodu po holení – nalejete si trošku do ruky a rukami capkáte po pleti. Keď si na takúto aplikáciu zvyknete, capkanie sa premení na “plieskanie” alebo fackanie, verte mi 🙂 a jednak šetríte aj prírodu, keďže obmedzíte používanie vatových tampónov.

AKÉ TONIKUM SI VYBRAŤ?

http://bossons-fute.fr/?fimerois=ffd-rencontres-d%C3%A9partementales&742=87 V dnešnej dobe je na výber množstvo výrobkov a je pochopiteľné, že človek sa v ponuke už stráca a nevie, čo vybrať. Skúste sa orientovať podľa toho, čo vás na vašej pleti najviac trápi. Máte citlivú pleť? Siahnite po toneri, ktorý je k takejto pokožke šetrný. Trápia vás pigmentové škvrny? Skúste rozjasňujúce tonikum. Pleťová voda však môže obsahovať alkohol. Niekomu na pleti nevadí, iného môže vuysušovať.

follow toner tonizácia pleťová voda starostlivost o plet recenzia recenze korejska kozmetika kosmetikatoner tonizácia pleťová voda starostlivost o plet recenzia recenze korejska kozmetika kosmetika

SECRET KEY SNAIL REPAIRING TONER

site de rencontre 16-25 ans Toto tonikum má za úlohu dočistiť pleť, hydratovať a chrániť pred vonkajšími vplyvmi. Slimačí extrakt v kozmetike je veľmi vyhľadávaný a účinný. V kórejskej kozmetike sa so slimákom stretnete naozaj často. Na rozdiel od bežných produktov, ktoré obsahuju približne 10-15% extraktu, kórejská kozmetika pracuje s 40-80%. Slimačí sekrét pôsobí hojivo, antibakteriálne a antioxidačne, čomu sa zavďačí najmä pokožka so zápalmi či ranami. Ich koža obsahuje veľa kolagénu a elastínu, ktoré sa viažu na vodu. Noha, na ktorej sa pohybujú, je vystavená mnohým agresívnym vplyvom prostredia. Keď sa naruší integrita slimačej pokožky, spúšťajú regeneračný mechanizmus – vylučujú látky, ktoré sú schopné eliminovať baktérie či iné chemické látky.

toner tonizácia pleťová voda starostlivost o plet recenzia recenze secret key snail repairing toner korejska kozmetika kosmetika

SKIN FOOD GOLD CAVIAR TONER

cos è un assey Tento na oko veľmi estetický toner je najmä hydratačný. Poskytuje pokožke vitamíny zo zvyškov zlata a ruského kaviáru, ktoré podporujú pružnosť pokožky. Tonikum je o niečo hustejšie ako voda a veľmi dobre hydratuje. Nádoba je sklenená a ťažká. Ja ho používam skôr ráno a večer aplikujem AHA či BHA tonery. Skin Food je veľmi známa a populárna kórejská značka, ktorá ako už názov napovedá, pracuje s čo najmenej procesovanými prírodnými zložkami a spracuváva čo najviac surových zložiek.

http://leitensoftware.de/?rrte=brasilianische-frauen-kennenlernen&b99=31 toner tonizácia pleťová voda starostlivost o plet recenzia recenze skin food gold caviar korejska kozmetika kosmetika

ANNEMARIE BORLIND ENERGY NATURE COOLING FACIAL GEL

see Toto je asi najzvláštnejšie tonikum, aké som kedy mala. Je hutnejšie, preto je lepšie ho aplikovať vklepkávaním do pleti prstami. Má chladivé a hydratačné účinky. Je z raday Energy Nature, ktorá je vhodná pre suchú pleť. O tejto rade som písala tu.

here toner tonizácia pleťová voda starostlivost o plet recenzia recenze annemarie borlind energy nature

RUŽOVÁ VODA

Ako tonikum vám dobre poslúži aj ružová či iná kvetová voda. Kvetové vody totiž dobre vyrovnávajú ph, ukľudňujú, tonizujú a osviežujú. Ružovú vodu od Rose of Bulgaria používam veľmi často a rada, striekam ňou pleť medzi nanesením sér či oleja na tvár. Tiež som ju už vychvaľovala v samostatnom článku. Ružovú dvojicu dopĺňa toner od Secret Key. Okrem ruží obsahuje extrakty z papáje, uhoriek, zeleného čaju či citrónov.

toner tonizácia pleťová voda starostlivost o plet recenzia recenze kvetova voda ružová ruže rose of bulgaria bioruza.sk rose water

COSRX AHA a BHA toner

Tieto oba produkty sú exfoliačnými tonermi. Oba budú zaujímavé najmä pre tie, ktoré trpia na akné či upchávajúce sa póry. Pri používaní AHA a BHA je veľmi dôležité nevynechávať SPF, aj keď ich používate iba večer. Tieto látky totiž zvyšujú senzitivitu na slnko. Ak ste doposiaľ AHA a BHA nepoužívali, odporúča sa aplikovať ich na pleť postupne – zo začiatku možno raz za týždeň, potom každý druhý deň a po nejakom čase ich môžete aplikovať aj každý deň, ak to vaša pokožka znesie. Kyseliny urýchľujú proces obnovy kože a tak sa môže stať, že ak máte v sebe nejaké zápaly, po ich používaní pôjdu rýchlejšie a častejšie von než sa všetko prečistí.

BHA Skin Returning A-sol je tekutý ako voda a jeho hlavné účinky patrí hydratácia, jemné odstránenie odumretých častí kože, liečba zápalov a jazvičiek. Môže sa aplikovať na celú pleť alebo lokálne na problémové miesta. BHA čistí pokožku hĺbkovo, pretože je na báze oleja a vie prejsť do spodnejších častí pórov. Preto je dôležité ho nechať pôsobiť aspoň 20 minút. Ak chcete používať aj AHA, BHA je vhodné aplikovať ako prvé.

AHA 7 Whitehead power liquid je hydratačný exfoliant, ktorý zabraňuje tvorbe akné, lieči a rozjasňuje pokožku. Je tiež veľmi tekutý a preto by sa mal aplikovať ako jeden z prvých produktov po čistení. Na rozdiel od BHA je AHA na báze vody, tento konkrétny produkt dokonca na báze jablčnej vody a čistí povrchovo. Medzi kyselinami by ste mali počkať aspoň 20 minút a možno až 30 minút než na pleť aplikujete ďalší produkt. Zdá sa to ako dosť, no preto si myslím, že AHA a BHA sú vhodnejšie na večernú rutinu a za výsledok to určite stojí 🙂

Ohľadom AHA a BHA som určite neobsiahla všetko, mám však v pláne článok o COSRX produktoch, kde sa budem chcieť povenovať týmto produktom hlbšie.

toner tonizácia pleťová voda starostlivost o plet aha whitehead power liquid natural bha skin returning a-sol cosrx korejska kozmetika kosmetika

A aký toner používate vy?

(Prečítané 1-krát, dnes 2 návštev)
Tagged ,

7 thoughts on “Starostlivosť o pleť: TONIZÁCIA

    1. Okrem týchto dvoch tonerom mám už len čistenie na pleť, ale chcela by som aj krém vyskúšať tak to dám potom nejako dokopy 🙂 ale zatiaľ som s ich vecami veľmi spokojná 🙂

  1. Ja osobne používam ako toner momentálne Jarishovu vodu a sem tam aj Ružovú, no určite chcem niekedy vyskúšať aj ten BHA toner, kórejská kozmetika je super 🙂

  2. Ten COSRX AHA som si práve kúpila a začínam s jeho testovaním. Už som o koréjskej kozmetike veľa počula, no neskúšala som ju zatiaľ. Tonery používam v poslednej dobe veľmi často, každé ráno a večer ako začiatok pleťovej rutiny a ono to fakt funguje. Ružové vody mám tiež rada no v čistom stave nejako nevidím efekt na pleti. Skôr používam tonery s ich obsahom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.