Ak ste mojim pravidelným sledovateľom či čitateľom, iste ste už podchytili môj štýl. Viete, že na svoju postavu typu hruška mám rada strihy, ktoré sú zúžené v páse. Vyberám si podľa toho krátke šaty, zimné šaty, maxi šaty či spoločenské šaty. Dnes mám pre vás dve inšpirácie z butikovo.sk na šaty pre hrušku 🙂

Na mojej postave najviac vynikne ak je vrch obtiahnutý a sukňa voľná. Vtedy je dominantnou úzka vrchná časť tela a úzky driek. Dávam si pozor na to, aby šaty neboli strihané tesne pod prsiami – tento strih na mne vytvára tehotenský efekt. A tiež aby neboli strihané až príliž na bokoch – čo ich ešte viac zväčšuje. Ja dokonca rada nosím strihy typu vreco – voľné padavé, do ktorých iba dám opasok, vytvorím si tak pás a mám neskutočne pohodlné šaty.

Modrá so žltou tvoria úžasný kontrast a ak sa farieb bojíte, skúste ich do outfitu zakomponovať v doplnkoch 🙂

Tieto žlté šaty ma zaujali preto, že kopírujú vintage módu. Majú niečo z 40-tych a niečo z 50-tych rokov. Volániky v hornej časti a pri krku dodajú objem na šírku ramien a postava hrušky pôsobí súmernejšie – približuje sa postave presýpacích hodín.

Fotila:  Aishallin Photography