móda pre plnoštíhle plus size modelka
Fashion Lifestyle Shopping

Móda pre plnoštíhle

Oblečenie pre plnoštíhle či moletky – nazvite si to ako chcete, no na Slovensku máme nový e-shop s oblečením väčších veľkostí. Vzhľadom na to, že sa popri práci a blogu venujem aj +size modelingu, nedá mi nenapísať článok o maďarskej firme Sylverro, pre ktorú som 2x v Budapešti fotila. Viac fotiek z môjho fotenia jarnej a letnej kolekcie nájdete tu. Okrem Maďarska dovážajú oblečenie do Rumunska, Poľska ale aj k nám. Ak sa dobre pamätám, jeden z majiteľov spomínal, že zopár ich kúskov sa dá nájsť v butiku v Trenčíne a Komárne. Je sympatické, že Sylverro je rodinná firma, ktorá si všetko aj s výrobou organizuje v rodnom Maďarsku. Je to citeľné na kvalite oblečenia či na prístupe celého tímu (rodiny) k práci. Vždy sa o mňa dobre postarali a pracuje sa s nimi na profesionálnej úrovni. Počula som už mnohokrát, že pri foteniach veľkých značiek fotograf zvykne na modelku vrieskať, čo sa mi nikdy nestalo 🙂sylverro bluzka košeľa plus sizesylverro bluzka kosela plus size jeseň

No ale naspäť k e-shopu. Veľmi sa mi páči nový vzhľad web stránok, ktorý je jednoduchý, moderný a ľahko navigovateľný. V rámci Slovenska je pošta nad 100Eur zadarmo. Veľkosti sú v ponuke od L až po 6XL, čo je super rozsah pre slovenský trh, kde väčšina obchodov obsahuje maximálne veľkosť XL. Cenovo by som Sylverro označila za strednú kategóriu, topy stoja okolo 23Eur, blúzky
či nohavice cca 30Eur a šaty približne 50Eur. Strihy sú väčšinou rovné, čo je ideálne pre typ postavy jablko.

sylverro leto nohavice plus size moletky

Budem úprimná a poviem, že štýlom sa asi trafia skôr do staršej generácie ako do tej mladej, čo je trochu škoda. V portfóliu chýba viac súčastných trendov. Napriek tomu sa dá vybrať zopár kúskov aj nadčasových či mladistvých, len asi v kombinácii s inými prvkami či iným outfitom ako sú fotené v katalógu. Ich veci sú štandartných dobrých materiálov ako šifón alebo úplet. Výhodou je široký výber sortimentu a časté obmieňanie kolekcii podľa ročných období.

móda pre plnoštíhle šaty plus size modelka sylverro plnostihle plnostihla plus size modelka

Mňa od nich najviac oslovili čierne dlhé nohavice, ktoré som často mala pri fotení na sebe. Je to cítiť, že sú robené a myslené na krivky. Majú totiž vyšší pás s gumou a sú strečového materiálu. A keďže sú obtiahnuté bez vzorov, je to veľmi dobrá alternatíva legín, ktoré sú pre plnšie ženy na bežné nosenie skôr nevhodné.

sylverro moletka moletky plus size saty

Mimochodom, dlhovlasá kráska na tejto fotke naľavo je moja modelkovská kolegyňa Anetka, ktorú som pre Sylverro dohodila a s ktorou som zažila už niekoľko fotení či módnych prehliadok 🙂

sylverro leto bluzka kosela plnostihla

Podľa mňa je táto značka pre slovenský trh prínos. Najmä teraz keďže sa uvažuje o zatvorení Marks and Spencer, čo je veľmi dobrý zdroj veľkých veľkostí so širokým sortimentom. Sylverro môžete sledovať aj na ich slovenskom Facebooku tu.

Podobné články

2 komentáre

  1. hovorí:

    Niektoré vecičky sa dajú aj pre mladšie ročníky vynosiť…a veru treba viac takýchto +size shopov. U nás je to bieda, moja sesternica, ktorá je trošku viac pri tele je vždy zúfalá, keď si hľadá oblečenie. Nedokázala si zohnať ani midi tutu sukňu. Proste do jej veľkosti nebola, ale tak by to nemalo byť.

    1. nuž sme maličký trh, malá krajina a nie sme preto pre mnohé značky zaujímaví. Je to škoda, tak je fajn, že aspoň nejaký obchodík sa nájde, čo má záujem aj u nás prevádzkovať eshop.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.