Beauty Recenzie

RECENZIA: Ekologická a prírodná kozmetika 2SIS

Musím povedať, že som bola veľmi potešená, keď ma z 2SIS, značky ekologickej a prírodnej kozmetiky, oslovili na spoluprácu. Rada podporím naše značky a startupy, lebo to aspoň hovorí o tom, že nie všetci mladí ľudia to na Slovensku vzdávajú. Podnikanie teraz ale bokom 🙂 Kto sú vlastne 2SIS?

Značku založili dve sestry, pričom jedna z nich je chemička a druhá dizajnérka. Tento mix je krásne vidieť na celom prevedení produktov, webovej stránky, či obalov. Vidíte mix farieb, ktorý však dáva zmysel, je minimalistický a čitateľný. Samotné obaly, označenia produktu a názvy sú rozkošné a estetické. Už ako samotný nadpis článku napovedá, zložením je kozmetika prírodná s výťažkami z prírodných zdrojov a rastlín, bez umelých prísad či chemicky spracovaných zložiek. Navyše je aj ekologická, pretože nepoužíva palmový olej. Prečo je palmový olej zlý?

Palmový olej je lacný produkt získavaný z plodov palmy olejnej, ktorý sa veľmi rozšíril do potravinárskeho, kozmetického priemyslu či krmív pre poľnohospodárske zvieratá. S výsadzbou paliem nastáva vyklčovanie dažďových pralesov – zemských pľúc v Južnej Amerike, Ázii a Afrike. Narušuje sa tak prirodzená štruktúra mikroorganizmov, živočíchov a pôdy. Na pestovanie paliem sa používajú pesticídy, mnohé výsadzby sú nelegálne a skorumpovnaé a akoby to nestačilo, na palmových plantážach vznikajú rozsiahle požiare. Nadmerné požívanie tohto oleja nie je prospešné ani pre ľudí, vzhľadom na to, že znižuje imunitu, upcháva cievy a nepanenský palmový olej môže spôsobovať tvorbu rakovinových buniek. Ak sa chcete dozvedieť viac, odporúčam sledovať českú stránku http://www.stoppalmovemuoleji.cz

cucu telové maslo lovender sprchové želé honey balzám

LOVENDER Sprchové želé
Toto želé je akousi zaujímavejšou alternatívou sprchového gélu, v tomto videu od 2SIS si môžete pozrieť ako ho aplikovať. Levanduľa upokojuje, regeneruje a krásne vonia. Vo vode uvoľní nádhernú vôňu a je skutočne príjemné k pokožke. Použitie je vždy plné zábavy, inak to neviem opísať 😀 v sprche ho totiž s morkými rukami vždy naháňam po zemi. Páči sa mi koncept tvaru samotného želé, ktoré mi pripomína formičku či puding. Za mňa má tento produkt obrovské ÁNO!

prírodná ekologická kozmetika sprchové želé lovender

HONEY Balzám na pery
Myslím, že balzám ako produkt nemusím predstavovať, jedná sa o 100% prírodný produkt s príchuťou medu. Na tohtoročnú tuhú zimu mi veľmi dobre padol, pretože áno, pery mi lepšie a dlhšie hydratuje ako klasické pomády. Je tu aj krásne badateľný rozdiel v zložení – bežné balzámy sú skôr kĺzavejšie, avšak po nich mám rýchlejšie pocit suchých pier. Honey od 2SIS je extra tuhý, naberá sa dosť ťažko, čo robí aplikovanie menej pohodlné, no pery sú super vláčne po veľmi dlhú dobu. Medová príchuť mi veľmi pripomína včelie plasty. Účinok tohto produktu je úžasná, jedinú maličkú výčitku mám voči konzistencii.

2sis balzám na pery honey prírodná ekologická koznetika

CUCU Telové maslo
Krém vo forme masla je pre mňa najväčším prekvapením. Pri veľkosti kelímku (100g) som bola skeptická, že na moju suchú kožu mi tento zázrak vydrží tak dva týždne. Vydržal skoro presne jeden mesiac. Na predaj je však vo veľkosti 200g, takže predpokladám, že vydrží cca 2 mesiace. V momente ako otvoríte nádobu, ovanie vás príjemná sladkastá voňa malín a jahôd, ktoré mne pripomínajú jahodovú zmrzlinu či sorbet. Konzistencia je príjemne tuhá, mala som už maslá, ktoré bolo skoro nemožné rozotrieť či naopak také, ktoré boli riedke ako hutnejší telový krém. Moje prekvapenie spočívalo aj v tom, že na jedno natretie nepotrebujem veľa produktu a opäť raz musím súhlasiť s tým, čo je uvedené v popise pri výrobku – dokonale hydratuje a nemastí oblečenie. Doteraz som bola verná iba kokosovému oleju, pretože po ňom som nemala žiadne šupiny na nohách. Keďže s ním má môj (budúci) muž zásadný problém, neverila som, že nájdem niečo ešte lepšie. Toto telové maslo je skrátka bomba!

Moju skúsenosť by som zhrnula do pozitívnej recenzie. Produkty naozaj fungovali a robili to, čo bolo v popise (čo sa nie často stáva). Jedinou mojou výčitkou je cena telového masla. Napríklad, nezvyknem si kupovať krém na telo každý mesiac, pretože preferujem väčšie balenia, tým pádom by som asi ťažšie zaplatila 6Eur za jednomesačné balenie (keďže 200g stojí 12Eur). Avšak, úplne rozumiem cenovej politike pri začiatkoch podnikania – licencie sú drahé, treba mať kapitál, ak je malý kapitál tak pri hľadaní dodávateľov si nemôžeme dovoliť väčší počet kusov, čo sa tiež predražuje a jedno s druhým. Dúfam teda v to, že sa 2SIS rozbehnú a v podnikaní im držím palce 🙂

HODNOTENIE: 5/5

PLUSY
– domáci produkt
– prírodná, ekologická, bio kozmetika
– produkty naozaj fungujú a spĺňajú opis
– nádherná prirodzená nie chemická vôňa
– rozkošné a moderné obaly – vhodné aj ako darček

MÍNUSY
– cena telového masla

Podobné články

4 komentáre

  1. hovorí:

    telové maslo cucu som mala aj ja v krabičke krásy od biobeauty a je fakt super hlavne tou vôňou vždy keď sa ním natriem mám chuť ho zjesť (keby sa to dalo) tak krásne vonia

    1. Drew hovorí:

      vôňa je totálne božská!!

  2. To tělové máslo vypadá super. 🙂 A ten balzám také.

  3. Táto značka kozmetiky vyzerá veľmi zaujímavo 🙂 Na prvý pohľad ma asi najviac zaujalo to želé 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.