Beauty Recenzie

Dvojfázové čistenie s kórejskou kozmetikou

Poznáte dvojfázové odličovanie? Táto technika zaručuje lepšie vyčistenie pleti a čo je dôležité, že pokožku nevysušuje. Ak ste doposiaľ o metóde dvojfázového odličovania ešte nepočuli, čítajte ďalej 🙂

HOLIKA HOLIKA Seed Blossom Moisture Cleansing Oil

Prvým krokom je odlíčenie. Pri dvojfázovom odličovaní sa v tomto kroku používa olej. Olej totiž lepšie rozpúšťa líčidlá a okrem iného pleť hydratuje a nevysušuje. Poradí si aj s maskarou či linkou. Treba ho naniesť suchými rukami na nalíčenú pleť a začať masírovať. Následne si ruky navlhčite a znovu masírujte až olej zmení farbu na mliečnu. Tvár potom opláchnite vlažnou vodou a pokračujte druhou fázou čistenia. Olej samozrejme môžete použiť aj ako čistič na nenalíčenú pokožku. Keďže voda a olej sa nemusia, tak či onak budete musieť zvyšky oleja zmyť iným čističom. Aj keď makeup nenosíte, tak olej sám o sebe vie lepšie prečistiť póry, než samotné čistenie. Má teda svoje benefity či ho používate ako odličovač alebo len ako prvý krok čistenia. Dôležité je pleť s olejom nejakú dobu masírovať aby prenikol do pórov.

dvojfázové čistenie kórejská kozmetika kosmetika koreanbeauty.cz holika holika olej na odličovanie odličovaní póry

HOLIKA HOLIKA Soda Clean Pore Deep O2 Bubble Mask

Aby ste umyli prebytočný olej z pleti, siahnite po klasickom čističi. Mňa zo stránky koreanbeauty.cz zaujal tento penový produkt od Holika Holika. Kysliková maska sa po nanesení na pleť mení na penu, ktorej bublinky praskajú a poskytujú jemnú masáž. To zabezpečuje dokonalé čistenie pleti. Obsahuje sódu, čajovníkový olej a výťažky z kiwi. Kombinácia týchto zložiek hojí ranky, zápaly a lepšie prečisťuje póry. Je to môj tretí čistiaci produkt z kórejských značiek a musím uznať, že zatiaľ obstál najlepšie. Skúšala som brokolicový čistič od Innisfree a na póry od COSRX, no obidva mi nevoňali a mali taký zvláštny mydlový dojazd. Mimochodom, korejské čistiace gély majú mierne kyslé ph, čo je pre našu pleť dobré. Príliš vysoké ph už narúša ochranný plášť pokožky, čo môže viesť k napnutej, suchej a červenej pleti po čistení.

dvojfázové čistenie kórejská kozmetika kosmetika koreanbeauty.cz holika holika olej na odličovanie odličovaní póry dvojfázové čistenie kórejská kozmetika kosmetika koreanbeauty.cz holika holika olej na odličovanie odličovaní póry

Skúšali ste už niekedy metódu dvojfázového čistenia?

Podobné články

4 komentáre

 1. hovorí:

  Ja neviem, ja som na to asi veľmi lenivá:D Chápem, že moja pleť by ma za to milovala, ale zatiaľ si vystačím len s jedným čistením:)

  1. Drew hovorí:

   Skôr pri silnom makeupe je to výhoda sa odlíčiť olejom, keď mám slabý alebo žiaden makeup, tiež olej vynechávam 🙂

 2. hovorí:

  Tak toto vůbec neznám, ale klidně bych to zkusila. 🙂

  Somethingbykate

 3. Něco, co nevysušuje pleť bych vážně potřebovala, takže na to určitě mrknu:).
  Windy pink style

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.