Fashion

Prečo si vlasy (ne)farbiť doma

Ak ma sledujete na istagrame či už dlhšie čítate na blogu, určite vám neunikla moja spolupráca s kaderníctvom YOU v Bratislave. Vďaka tejto spolupráci som sa už dozvedela o vlasoch všeličo nové. Keďže v tomto smere vďačím genetike a svoje husté vlasy som nikdy špeciálne neriešila, nikdy som sa o vlasovú starostlivosť nezaujímala. Do kaderníctva som chodila 1-2x za rok sa dať podstrihnúť a prípadne dofarbiť odrasty kvôli šedinám, ktoré mám už od 20tky. A až teraz vidím ten rozdiel, čo to je mať pravidelnú profi starostlivosť o vlasy!

Dozvedela som sa, že starostlivosť o vlasy sa veľmi nelíši od tej pleťovej – výrobky, ktoré nájdete v drogérii či už na vlasy alebo na pleť, sú v nízkych koncentráciach a sú určené čo najväčšiemu spektru zákazníkov. Neriešia individualitu. Preto netreba zatracovať profesionálne salóny či už kozmetické alebo vlasové. Okrem individuálneho prístupu pracujú s kvalitnou kozmetikou, na ktorú sú zamestnanci školení, ktorá má vyššie koncetrácie látok a ktoré sú skrátka lepšie v rukách odborníkov. Mnoho žien si ani nečíta návody, ako daný produkt používať. Viete si teda predstaviť, že by ste v bežnej drogérii kúpili niečo, s čím by ste si ešte viac mohli uškodiť?

vlasy farbiť nefarbiť doma kaderníctvo kaderník outfit fashion dnesnosim plus size modelka blogerka roka rifľová sukňa žltý náhrdelník vlasy farbiť nefarbiť doma kaderníctvo kaderník outfit fashion dnesnosim plus size modelka blogerka roka rifľová sukňa žltý náhrdelník

Zloženie kozmetických výrobkov v bežne dostupných obchodoch sa odráža aj na cene a je lákavé. Každý si povie, že prečo by mal ísť do kaderníctva, keď si vie za 5 Eur kúpiť farbu a dať si ju doma sám. No potom sa niet čo čudovať, že daný krém vôbec proti vráskam nefunguje alebo tá farba spravila úplne iný odtieň vlasov ako na krabičke. Môže sa teda stať, že s divnými zelenými odtieňmi aj tak skončíte v kaderníctve, aby vám to čudo na hlave opravili. A kaderník tak musí zvládať aj nemôžné..

Kaderník vám farbu dokonalo namieša a ak ste pravidelným klientom jedného kaderníctva, vedú si o vás záznam, aký pomer farieb použili, aby ste mali istotu vždy rovnakého odtieňu. Odborník tiež vie, akým spôsobom stiahnuť čiernu z vlasov na základe toho, či je to prírodná alebo viackrát farbená farba. Profesionálne farby tiež lepšie vyživujú a hydratujú vlasy, nemusia obsahovať amoniak a k vlasom sú omnoho šetrnejšie. Ja som napríklad naposledy dostala novú gelovú farbu (skutočne to v miske vyzeralo ako flubber), ktorá krásne obalí, vyživý a zjemní vlasy.

Tak prečo by sme stále chceli niečo skúšať doma? Chápem, že s niektorými salónmi sú aj zlé skúsenosti. No v dnešnej dobe sociálnych sietí je podľa mňa najmenej sledovať prácu daného salónu a rozhodnúť sa, či v nich skutočne pracuje odborník, ktorý to s hrivou vie 🙂

vlasy farbiť nefarbiť doma kaderníctvo kaderník outfit fashion dnesnosim plus size modelka blogerka roka rifľová sukňa žltý náhrdelník vlasy farbiť nefarbiť doma kaderníctvo kaderník outfit fashion dnesnosim plus size modelka blogerka roka rifľová sukňa žltý náhrdelník vlasy farbiť nefarbiť doma kaderníctvo kaderník outfit fashion dnesnosim plus size modelka blogerka roka bodkované pančuchy bepon derby dámske topánky deichmann

Top: Tosave; veľkosť XL
Sukňa: neznačková
Pančuhy: Bepon; veľkosť.L
Derby topánky: Deichmann; veľkosť 39
Kabelka: Asos
Náhrdelník: Paracord Náhrdelníky
Za fotky ďakujem: Daniela Rifai

Podobné články

7 komentárov

 1. Janka Bianka hovorí:

  Ja si vlasy farbím len príležitostne, asi tak raz ročne pre dobrý pocit a oživenie vlasov. Používam iba farebný šampón bez amoniaku a vždy to dobre dopadlo. Profesionálne som farbená ešte nebola a keďže nemám problém s výberom odtieňov, tak to asi ani skúšať nebudem. Uvažujem však nad melírom a ten už veru určite nechám na odobrníkov. S farbami v drogérii to však nie je dobré to súhlasím. Najnovšie asi skúsim nejakú prírodnú farbu na vlasy.

  1. Drew hovorí:

   Ja som sa kedysi hennovala a na moje vlasy to vôbec nebolo dobré, robilo mi to také suché dredovité cúny 😀 Mne osobne fakt sedí profi farba najlepšie.

 2. Katarína Katy hovorí:

  Ahoj,
  Ja mám tiež šediny cca od 25tky ? farbím si doma vlasy takmer od 15tich..no veď poznáme tie experimentovacie začiatky ? Začala som zmývateľnými šampónmi a potom to v dospelosti prešlo plynule na farbu.
  Keď sa tak zamyslím..nikdy som nebola 100% spokojná. Ale aj na druhej strane, nikdy som nebola spokojná ani v salóne. A to som ich vyberala starostlivo. Vždy som buď odišla s „oškubanými“ vlasmi alebo som si dala „poradiť“. Skúsila som aj lacnejšie aj drahšie salóny. Som z toho sklamaná, mám už strach. A preto si radšej kúpim farbu s drogérie. No keď si čítam zloženie farby, zaplačem…
  Chcela by som skúsiť henu, no neviem, či sa odhodlám ešte experimentovať. Veď kto by chcel na materskej behať ako strašidlo ?

  1. Drew hovorí:

   Tomu rozumiem 🙁 Ja som zas mala vždy šťastie v dobrom zmysle na kaderníctva a vlasy som mala pekné. Ale išla som po odporúčaniach, kde mi ľudia povedali, že sú spokojní, tam som išla.

 3. Viki hovorí:

  veľmi zaujímavý a užitočný článok pre mnohé z nás 😛

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

 4. hovorí:

  Pěkný článek. Já jsem dřív volila barvení v kadeřnictví, nevím jestli jsem neměla štěstí, ale vždy jsem odešla nespokojená, pigmentace barvy skvělá, barva byla výrazná, ale vždy naprosto jinak, než jsem to chtěla. Od té doby jsem se začala barvit doma. To mi vydrželo do mých 23, kdy jsem s barvením přestala a začala používat pouze barvící šampony a to z toho důvodu, že jsem měla vlasy dost zničené… nyní je používám stále, i když šediny to nějak extra nezakryje. Nicméně to vlasy tak nezatěžuje.
  Mimo jiné ti musím pochválit outfit a fotky, moc ti to sluší.
  somethingbykate

  1. Drew hovorí:

   Ďakujem pekne 🙂 Mne inak tie vyzmývateľné šampóny vždy zafarbili vlasy natrvalo 😀 Ja som zas mala vždy šťastie v dobrom zmysle na kaderníctva a vlasy som mala pekné. Ale išla som po odporúčaniach, kde mi ľudia povedali, že sú spokojní, tam som išla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.