Fashion

Fashion revolution

Blogerky nie sú jediné, ktoré disponujú zásobou oblečenia, ktorú je ťažké vynosiť. V dnešnej konzumnej dobe je nadbytok oblečenia všade a pravidelné zľavy každého lákajú k nákupom. Samozrejme, že sa to netýka len oblečenia. Tovaru je veľa nech sa pozriete do akejkoľvek oblasti. Oblečenie vyrábajú ľudia či dokonca deti v krajinách tretieho sveta za otrasné peniaze a v ešte horších podmienkach, aby sme my na západe boli cool a vyzerali čo najštýlovejšie. Všade sa pracuje s plastmi, ktoré v atlantickom oceáne plávajúc na hladine vytvorili „ostrov“ vo veľkosti Francúzska. Nie je to alarmujúce?

Avšak, všade sú skupiny ľudí, ktoré idú proti prúdu a svojimi menšími projektami otvárajú oči bežným konzumentom. Či je to malý krok pre človeka a veľký pre ľudstvo, uvidíme. Keď sa bavíme o móde, vyskytje sa tu otázka tzv. slow fashion či fashion revolution. Oba projekty bojujú za podobné – nekupovať bezhlavo každú hovadinu novú, len preto, že to stojí 3 eurá a nepodporovať značky, ktoré majú fabriky v spomínaných zlých podmienkach a nie sú fér voči svojim zamestnancom. Možno teraz krútite hlavou, že obchod, kde nakupujete určite medzi nepatrí, no práve tie sú mnohokrát zdrojom zlých pracovných podmienkoch. Svedčí o tom aj nedávny incident značky Zara.

BLOGER BAZÁR

My blogerky dostávame oblečenia veľa, áno. Našťastie si to mnohé uvedomujeme a nadbytok vecí posúvame po kamoškách, rodine, vymieňame či predávame. Preto som aj ja už po tretí krát podporila projekt Bloger bazár, ktorý združuje blogerky, ktoré sa rozhodli svoje vecičky posnúť ďalej. Podporujeme tak slow fashion, kedy viete prísť k pekným kúskom, ktoré boli minimálne nosené a nemusíte tak kupovať opäť niečo nové. Dúfame, že sa tento projekt rozrastie do väčších rozmerov a nielen v rámci Bratislavy 🙂 Týmto by som apelovala na to, že ak máte tip na zaujímavé a cenovo dostupné priestory v rámci Bratislavy, neváhajte mi písať. Budeme radi, ak sa projekt zväčší, bude naň chodiť viac blogeriek a tým aj viac návštevníkov.

Ja som aprílový bazár podporila outfitom, ktorý je celý vyskladaný z kúskov z druhej ruky 🙂

fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene z druhej ruky tom loft fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft oblačko fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft drew fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft blogerky satori stage fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft blogerky fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft blogerky satori stage fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft blogerky fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft blogerky fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft blogerky fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft blogerky drew fshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft blogerkyfshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft blogerkyfshion revolution slovensko slow fashion second hand bloger bazar nosene oblečenie oblečení z druhej ruky tom loft vintage pin-up model modelka fotomodelka

Blúzka: Atmosphere; veľkosť 38; kúpená z bazára
Sukňa: Zara; veľkosť L; dostala som ju od Zrzkastyle a zúžila u krajčírky
Topánky: veľkosť 38; vydražené z druhej ruky na eBay
Kabelka: bola mi darovaná
Fotil: Tom Loft

Podobné články

5 komentárov

 1. hovorí:

  To je skvělá akce, u nás se koná také v Praze a pár blogerek z Brna pořádá i v Brně. 🙂
  Já osobně posílám věci, jak píšeš, kamarádkám, rodině a prodávám na Vinted.

  Somethingbykate

  1. Drew hovorí:

   Nemáš náhodou info, kto to v Brne organizuje? 🙂

 2. hovorí:

  Occchhh, tak tento outfit ma neskutočne dostal.=) Moja šálka kávy od hlavy po päty.
  K Fashion revolution sa radšej obšírnejšie vyjadrovať nebudem. Ako myšlienka super – osvetu treba robiť a treba premýšľať nad tým, aký dopad majú naše činy na životné prostredie… ale vadí mi tento čistý extrémizmus, ktorý do toho blogerky v poslednej dobe dávajú. Toď môj pohľad na vec.

  1. Drew hovorí:

   Hmm jasné, veď každý máme na to iný názor, no ja som bola vždy primárne sekáčový človek takže tieto témy sú mi blízke a neraz som na ne poukazovala, že netreba ísť hlava nehlava po zľavách 🙂

   1. hovorí:

    Ako určite – zasa treba sa správať „zodpovedne“. Tiež už dlhodobo vnímam, že tých „handier“ je naozaj naozaj veľa, aj tých zbytočných igelitiek a obalov a všetkého, aj to, že výrobky, oblečenie je nekvalitné, podmienky na výrobu sú desivé a samotný výrobok je brutálne predražený; tiež sa snažím nosiť si tašky do obchodu, aj keď mám ešte veľa čo trénovať, šetriť vodu, vatové tampóny, nekupovať balenú vodu, aj na take-away kávu si beriem vlastný hrnček.=D… ale v poslednej dobe je taký pretlak ohľadom tejto témy … ako keby sa doteraz neseparovalo a ako by blogerky prišli len teraz na to, že blog nemusí byť postavený len na písaní o každej jednej novej veci. Ako toto je téma na dlhšiu debatu a nechcem vyznieť, že mám na to negatívny pohľad alebo, že chcem dehonestovať teba či nejakú inú blogerku.=) Len ako píšem, pre mňa ako čitateľa je to hrozný pretlak tých istých informácií… (pomaly) až extrém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.