Fashion

Prečo sa netešíme z maličkostí?

Asi toľko mi napadlo, ako som sa vrátila z nedávnej dovolenky a po príchode na Slovensko dostala studenú sprchu. 2 týždne na Zanzibare ma nabili energiou, tamojší ľudia neriešia, nič nie je pre nich problém. Ak niečo nefunguje, radi pomôžu a vybavia aj keď majú po to bežať do vedľajšej dediny. Napríklad, prišli sme o 4 ráno a chalan, u ktorého sme si objednali auto, nám ho o tejto hodine bez problémov na letisko priniesol. U nás? Neexistuje! Samozrejme, je absurdné porovnávať náš európsky život s tým africkým. Ale pohľad na svet a pokoru k ostatným ľuďom si zobrať môžeme, nie?

Vždy takto po návrate z podobných destinácii si veľmi uvedomujem tieto rozdiely. U nás sú všetci nevrlí, lenivý, nič sa nedá a každého len otravujeme. Prečo sa teda nevieme tešiť z maličkostí? Po príchode z afrického ostrova som doma ocenila úplne primitívnu vec a to, že sa môžem napiť vody z vodovodného kohútika. A svet bol hneď krajší 🙂 Ale aby som prešla k tomu, čo ma primälo k napísaniu tohto článku. Zo Schwechatu sme naspäť do Bratislavy cestovali autobusom. Ako sme nastúpili kamoš si potichu pospevoval jednu pesničku, ktorá nám na Zanzibare stále hrala v hlavách. Dlho mu to nevydržalo, lebo sa naňho osopila pani sediaca cez uličku, že si neželá aby spieval, lebo je dcéra muzikanta a veľmi dobre ho počuje. Uff.. na Zanzibare by sa domáci k nemu pridali a spievali by tiež. Chápete ten rozdiel? A spieval si fakt pre seba, nie sme hulváti aby sme vybliakovali ako opití Angličania. Slovenskej náture však vadí hocičo..

Ja sa napríklad týmto nedám vytočiť ani odutými predavačmi ani lenivcami v službách. Vždy sa nad tým skôr pousmejem a poviem si, čo sa tomu človeku muselo v ten deň prihodiť, že nevie ani len pozdraviť či sa normálne správať k okoliu. Starosti mi robia oveľa väčšie životné problémy a preto sa snažím nerozhodiť a držať si dobrú náladu pokiaľ je to možné. Ako ste na tom vy? Robíte si z maličkostí starosti či radosti? 🙂

kvietkovaný kvetinový floral top pásikavá páskavá pásiková navy sukňa červeno biela kombinovanie vzorov kvety pásiky curvy model drew kvietkovaný kvetinový floral top pásikavá páskavá pásiková navy sukňa červeno biela kombinovanie vzorov kvety pásiky curvy model drew kvietkovaný kvetinový floral top pásikavá páskavá pásiková navy sukňa červeno biela kombinovanie vzorov kvety pásiky curvy model drew

Top: Aliexpress  (nenašla som rovnaký)
Sukňa: Aliexpress; veľkosť L
Kabelka a sandálky: z výmeny, netuším značku
Fotila: Gabriela Ujcáková

Podobné články

9 komentárov

 1. Krásný článek, naprosto souhlasím! Všimla jsem si, že v poslední době se třeba nikdo už na ulici jen tak neusmívá…já jsem fakt hodně pozitivní člověk a usmívám se pořád. Když mě pak lidi vidí, automaticky prostě jenom zvednou obočí, jestli náhodou nejsem blázen:D. A když slyším si někoho zpívat, tak mi to vždycky hrozně zlepší náladu:D.
  Windy pink style

  1. Drew hovorí:

   Presne, tiež mi spievanie zlepší náladu, lebo ak si človek spieva, nemôže byť predsa smutný 🙂

 2. Ali cajazpalaca hovorí:

  Vôbec netuším kedy a prečo sa stredoeuropania stali takými uzkoprsimi a vážnymi jedincami, ktorí sa majú asi najhoršie na svete. Tiež ma to mrzí pretože naši predkovia boli veselý a spoločenský národ. No niekde sa stala chýba a zabudli sme si ten náš myši život užívať. Akokeby nejaká zábava a pomoc iným bol trestným činom. No ja som stále plávala proti davu a keď mám chuť spievať spievam, keď tancovať tancujem keď plakať plačem. A odkedy sa mi narodil syn užívam si maličkosti a teším sa z nich opäť ako dieťa. Učím sa od neho ako naplno žiť. A skutočne som vďačná aj za to, že sa ráno zobudím a večer zaspávam medzi úžasnými chlapmi, robím prácu ktorá ma baví, mám čo do úst a zdravie celej rodiny. Pretože skutočne na ničom inom nezáleží.
  Výborný článok a aj naďalej si užívaj života naplno.

  1. Drew hovorí:

   Presne čo vravíš som počula od viacero mamičiek – že v momente ako je žena matkou, nerieši blbosti a nad mnohými vecami mávne rukou. Je to asi logické, že zrazu má v živote niečo, čo je dôležitejšie, čo je krehké a je ako nepopísaný papier 🙂 Každopádne takých ľudí by malo po Európe behať viac, čo si nerobia nič z toho, že si pospevujú či bezdôvodne sa usmievajú 🙂

 3. hovorí:

  Také tak vnímám rozdíly. Mnohokrát stačí jet pouze do Německa, či Rakouska, kde se třeba proti ČR lidé vic zdraví a to především i v obchodech. Každý každému drží dveře a dost se usmívají. 🙂
  Já osobně si někdy dělám vrásky z maličkostí a řeším vše možné a kolikrát jsem vzteklá na ostatní, ale pak jsou chvíle, kdy se to všem snažím vynahradit.

  Somethingbykate

  1. Drew hovorí:

   Keď som pracovala v Nemecku tiež som si tej zdvorilosti všimla, predavačky sa s ľuďmi normálne rozprávali, komunikovali ako ľudia, usmievali sa. Ťažko povedať, či je to platom, kolektívom, vedením.. ja si totiž myslím, že v práci je najmä najdôležitejšia pohoda a nie až tak peniaze. Ak by naša predavačka aj dostávala 2000eur ale mala otrasné pracovné podmienky, myslím, že by ju to k úsmevo neprimelo.. ale to už som odskočila do úplne inej témy 🙂

 4. Krásně napsaný článek taky se přidávám k tomu, že vnímám rozdíly a všímám si toho kdekoliv na ulici. Já se osobně snažím být optimista a snažím se díky tomuhle vyhýbat stresu ale to je na každém z nás, jaký k tomu máme postoj a hodně lidí, co si takhle všímám ho má negativní.

  TheBlondieTale

  1. Drew hovorí:

   Presne tak 🙂

 5. Katka hovorí:

  Živo sa mi pri čítaní vybavilo, ako sme plní dojmov z takýchto milých príhod po Istanbule, o ktorých si povieme, že na Slovensku by sa nám to neprihodilo, prileteli do Bratislavy. Bolo ráno asi šesť hodín, v autobuse z letiska do mesta bolo asi 10 ľudí, pred autobusom nik, iba my dva s batohmi a autobusár nám zavrel pred nosom dvere a odišiel, akože nás nevidí. Darmo sme naňho kývali a potom nadávali… Bola to taká tá facka, vitaj na Slovensku. Ale my všetci sme Slovensko, a ako sa správame ako jednotlivci, tak sa potom aj na Slovensku žije:).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.