Fashion

Moje top 3 veci, ktoré ma dostanú do pohody

Niekedy v novembri a decembri som mala v skutku zlé obdobie. Neustále som mala tráviace problémy, skoro po každom jedle ma pálila záha a bála som sa čokoľvek zjesť aby mi nebolo zle. Mala som dojem, že sa aj moje blogerské a youtuberské hobby neuberá správnym smerom. S blogom boli neustále technické problémy, na youtube samé negatívne komentáre a do toho mi youtube stiahol niektoré videá bez udania dôvodu. Niekoľkohodinovú robotu natáčania a strihania dali preč. Len tak. Lebo nejaký youtube robot vyhodnotil moje video, že porušuje pravidlá. Poznáte tie obdobia kedy sa vám v ničom nedarí? Sama som o nich toľkokrát písala. Čo som však začala robiť inak?

V januári 2019 som si povedala, že môj život sa bude uberať iba správnym smerom. Veľmi mi dopomohli motivačné videá od Joe Dispenza či Bruce Liptona, od Liptona mám dokonca aj knihu, no neviem si na ňu nájsť čas. Stačili mi však aj videá. Čítali ste niekedy The Secret? Všetko je to o tom istom, ibaže títo dvaja páni to zrazu podávajú z vedeckého hľadiska. A mne keď niekto predostrie vedu, uverím hocičomu. Lebo si poviem: vedec, lekár, ktorý strávil roky kdesi v laboratóriu, aby na toto prišiel, tak to musí byť pravda, nie? Nuž je to jedno, lebo mne minimálne myslenie podľa nich pomohlo. Ešte stále to nie je tip top, no blížime sa k tomu 🙂 Takže aké veci mi pomáhajú byť v pohode?

1. Myslenie

Už som naň nadviazala v predošlom odstavci. Správne nastavenie myšlienok sa začína momentom ako ráno otvoríte oči. Obaja vedci hovoria o tom, že ak máte svoju rutinu ste vlastne obeťou tela, lebo ste si ho navykli na určité zvyky. Aby ste nemuseli rozmýšľať a robiť veci automaticky. Lenže.. ak nerozmýšľate, ako chcete aby sa veci vo vašom živote zmenili? Išli k lepšiemu? Takže, už len to, že zložíte každý deň inak nohy z postele je zmena. Telo sa môže brániť, nebude sa mu to páčiť, no nenechajte sa 🙂 Pomôže vám to žiť v prítomnosti, v čom spočíva tajomstvo úspechu. Sám Karl Lagerfeld žil iba v prítomnosti a povedal: „To, čo hovorím, je platné iba v momente, kedy to hovorím.“ Prítomnosťou získate nadhľad, nebude vás hnevať, že stojíte v zápche, lebo je to realita, s ktorou nič neurobíte a rýchlejšie už do tej práce nestihnete prísť. No a čo. Nerozmýšľajte v práci nad tým, že vás doma čaká kopa prádla na žehlenie, varenie, písanie diplomovky či iná tona poviností. Skrátka veci si naplánujte a nepremýšľajte nad nimi, ak sa v danom čase nedejú. Prečo? Pretože to spôsobuje stres, máte pocit, že máte totho veľa a že nič nestíhate. Takže áno, to čo chcete si viete skutočne pritiahnuť. Ak chcete pozitívne veci, nemôžete na ne myslieť skrz negatíva.

2. Smoothies

Moje problémy s trávením odišli pozitvným myslením, no veľmi mi pomohlo opätovné robenie smoothies. Dávam si takéto tekuté raňajky niekoľkokrát do týžňa. Miešam si v nich zeleninu s ovocím a orechmi. Občas prihodím horkú čokoládu, kakao a bezlaktózové mlieko. Cítim sa po smoothie dobre a navyše sa mi výrazne vylepšil stav pleti, na čo má strava obrovský vplyv.

3. Studená sprcha

Iste viete, že sa otužujem už dlhé roky. Je nepochopiteľné, že nemám problém vliezť do ľadovej vody, no studenú sprchu som nikdy nevydržala. Nuž stalo sa mi, že som pár víkendov po sebe nebola v studenej vode a povedala som si, že telo odvyknem od zvyku a urobím teda zmenu. Teraz takmer každú sprchu končím studenou vodou. Cítim sa lepšie, nabitá energiou a najmä posilňujem imunitu.

Sivé šaty: Butikovo.sk
Béžové šaty: Textile House second hand
Opasok: Elegance for me
Kabelka: Textile House second hand
Čižmy: z bazára
Pančuchy: F&F
Fotila: Gabriela Ujcáková

Mne zmeny veľmi pomáhajú k lepšej nálade 🙂 Aké triky na pohodičku používate vy?

Podobné články

1 komentár

  1. Mě nakopne jakékoliv ovoce a sprchu mám raději teplou 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.