Fashion

Insta life

Počuli ste o tom, že Instagram má zrušiť zobrazenie počtu páčikov (srdiečok) ? Čo si o tom myslíte? Podľa mňa je to pozitívna zmena. Tie, čo páčiky kupujú, nebudú mať dôvod tak robiť naďalej. A my ostatní sa prestaneme porovnávať a trápiť, prečo moje fotky majú tak málo sŕdc oproti ostatným profilom. Pretože porovnávať sa s niekým iným je to najhoršie.

Sama to poznám. Po troch rokoch na Instagrame sa blížim k 10K. Neuveriteľné! Niekto to dosiahne za rok, niekto za pár mesiacov, niekto za pár rokov. S tým je spojené neustále spytovanie sa, či to robím dobre, či mám pekný feed, či používam dobré farby. A viete čo? Práve ako sa blížim k tým 10K si hovorím, že na čo. Za posledný rok som mala niekoľko pokusov, zjednotiť si feed, lebo veď, tak sa to má. Skúšala som niekoľko presetov, z môjho pohľadu neúspešne. Jednoducho, zo mňa nikdy nebude fotograf ani grafik. Neviem to a hlavne, post proces fotiek ma absolútne nebaví a nikdy ani nebavil. Preto som sa vždy radšej dávala fotiť fotografom, aby som s fotkami mala čo najmenej roboty. Vo výsledku som však nie vždy bola s fotkami spokojná, často ma fotili na výšku a všetci vieme, že instagramík preferuje rozmer 1:1. Rozhodla som sa teda urobiť rázny krok a fotiť sa sama. Chcem aby tie fotky boli v niečom prirodzené, aby som do nich dala kúsok svojho ja a nemusela riešiť ako fotku napasujem do instagramového rozmeru tak, aby som si neodsekla nohy či hlavu.

Súhlasím, že moje posledné fotky nie sú ani zďaleka tak dobré a kvalitné ako profesionálnych fotografov, ale sú aspoň moje 🙂 A možno práve toto mi chýbalo, aby som sa naučila s fotkami pracovať – robiť to sama. Každá fotka mi ťahá do trochu iných farieb, mám dojem, že vyváženie bielej pri mojich fotkách absolútne nefunguje, no nebudem sa kvôli tomu už vzrušovať. Buď sa vám to a značkám páči, alebo nie. Takže aj tento set. Je taký obyčajnejší, no mám dojem, že o to prirodzenejší 🙂 Za foťákom stála moja dlhoročná kamoška a blogerka Zuzu, ktorá ma k blogovaniu vlastne priviedla a v poslednej dobe si takto fotením dosť vypomáhame 🙂

Šaty: Bonprix
Opasok: Elegance for me
Čižmy: Topankovo
Kabelka: Aliexpress
Fotila: Zuzu

Podobné články

4 komentáre

 1. Viki hovorí:

  tak som si ten tvoj instagram musela ísť rovno aj pozrieť 😛 a fotky sú podľa mňa pekné – môžeš byť spokojná 🙂

  WHEN PIGS FLY

  1. Drew hovorí:

   Iba posledné obdobie tam prevládajú moje, staršie sú všetko profi od fotografov 🙂 Práveže ako som začala postovať obyčajné fotky z dovolenky, odišlo mi asi 80 followerov, takže ľudí to asi fakt nezaujíma 😀

 2. hovorí:

  To porovnávanie je strašné, tiež som mala pár krát pokus o zladený feed, ale to absolútne nie som ja a hlavne mňa už také posty ani nebavia. Nebaví ma sledovať na 100 krát upravenú fotku, hľadám viac prirodzenosť. Svoje fotky som nikdy neretušovala a hoci nie sú úplne tip-top aspoň sú reálne :).

  1. Drew hovorí:

   A to mne sa tvoj insta páči, ty to máš také pekné jednotné a reálne 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.