Fashion Lifestyle Tipy a Návody

Letné inšpirácie podľa typu postavy

Rada by som vám ukázala rebríček mojich tipov jarného a letného oblečenia podľa typu postavy. Kúsky som ladila do moderného štýlu s mojim rukopisom, čiže som vybrala všetko také, čo by som si aj sama obliekla a zladila 🙂 Dúfam, že sa vám môj výber bude páčiť. Všetko oblečenie, obuv a dámske kabelky nájdete na e-shope spartoo.sk

HRUŠKA

Začnem mojou postavou, čo je hruška. Je to typ postavy, ktorý má širšie boky ako ramená, väčšinou priberá do spodnej partie tela a disponuje úzkym driekom. Vybrala som teda dámske šaty či topy s véčkovými výstrihmi, ktoré postavu opticky predĺžia. Volánmi či inými aplikáciami v oblasti ramien je pozornosť upriamená na vrchnú časť tela. Postavu opticky vyrovnajú nohavice tzv. bootcut strihu či zvonové. Hruštička môže staviť na farebné topánky a doplnky.

Šaty som vybrala strihané v páse s voľnou sukňou, ktorá skryje široké boky či pozadie – tento strih je aj mojou obľúbenou kamuflážou pozadia a veľkých stehien. Zavinovací strih hrá prím pre každý typ postavy, pretože vytvorí ilúziu pekných súmerných kriviek. Pri obtiahnutých šatách je fajn upriamiť pozornosť na vrchnú časť tela, prípadne strihaním cez ramená opticky vyrovnať šírku ramien s bokmi.

JABLKO

Tento typ postavy nesú ženy, ktoré majú najproblematickejšiu časť bruško. Nemajú výrazný pás, no väčšinou disponujú veľkými prsiami a štíhlymi nohami. Ženy s veľkým dekoltom by nemali nosiť topy strihané príliš blízko ku krku, pretože opticky ich to ešte viac zmohutnie. Ideálne sú véčkové výstrihy, padavé či strihané spod pŕs. Vzhľadom na pekné nohy si jabĺčko môže dovoliť farebné nohavice či puzdrovú sukňu.

Dámske šaty som volila s padavým strihom od pŕs, strihané na bokoch či zavinovací štýl. Vďaka štíhlym nohám si tieto ženy môžu zvoliť kratší typ sukne a upriamiť tak pozornosť od brucha. Jabĺčka si môžu dovoliť nosiť presný opak ako hruška – sukňu obtiahnutú v oblasti pása pričom vrchná časť je voľnejšia.

PRESÝPACIE HODINY

Pre mňa a pre mnohé ženy ideálny typ postavy. Presýpacie hodiny majú krásnu ženskú postavu, ikonickú v 50tych rokoch minulého storočia. Ramená sú v rovnakej šírke s bokmi, plné prsia a úzky driek. Pre tento typ postavy sa odporúča nosiť pekné obtiahnuté oblečenie, ktoré vystavuje na obdiv krivky. Ešte viac však hodinám svedčia zavinovacie strihy, ktoré dokonalo podporia súmernosť postavy. Týmto ženám náramne pristanú puzdrové sukne.

Šaty som volila rôzne strihy, v ktorých krivky vyznejú pekne. Rovnako ako puzdrové sukne, na presýpacích hodinách budú výborne vyzerať puzdrové šaty.

STĹP

Alebo rovná niekedy nazývaná chlapčenská postava, ktorá bola v kurze v 20tych rokoch minulého storočia. Tieto ženy majú atletický typ postavy, nemajú definovaný pás, boky, väčšinou majú malé prsia a ramená majú v rovnakej šírke ako boky. Je to klasický typ postavy žiadanej v modelingu. Preto majú z môjho pohľadu na výber, či chcú ťažiť z toho, že si môžu na seba obliecť aj „plachtu“ lebo im nikde nič netrčí alebo naopak kamuflovať nesúmernosť postavy ideálnymi strihmi. Rovné strihy, ktoré boli najmä teda vychýrené v 20tych rokoch, pôsobia podľa mňa tak záhadne a dievčensky a ak si ich má niekto obliecť, tak podľa mňa zrovna táto postava 🙂

Ak chce však stĺp opticky oklamať a vytvoriť siluetu ženskej postavy, musí staviť na prvky, ktoré vytvárajú objem: volány, aplikácie, strapce, vrstvenie, balónové a nariasené sukne.

Ak vás niečo z môjho výberu zaujalo, mám pre vás zľavu na 10% z nákupu na e-shope spartoo.sk. Pri objednávke treba zadať kód SPARTOO10SK, ktorý je platný do konca júna, nedá sa kombinovať s inou zľavou, čiže neplatí na už zlacnené produkty a rovnako sa nevzťahuje na tovar zo sekcie „Partnerský produkt.“

Podobné články

5 komentárov

 1. Ako tak nad tým rozmýšľam, ja ani poriadne neviem ktorý typ postavy mám :D:D Ale asi to bude niečo medzi predposledým a posledným ..? 😀 Bože toto je strašné, keď človek sám nepozná svoj typ postavy, resp. ho nevie zaradiť 😀 Inak skvelý článok, určite sa ním inšpirujem, keď si dám v hlavičke dokopy čo z toho vlastne som 😀

  http://www.nasklee.com

  1. Aspoň nie som sama 😀 Ani ja neviem poriadne aký typ postavy mám 😀

  2. Drew hovorí:

   Ďakujem 🙂 no najmä pri chudých postavách je to ťažšie určiť, najlepšie je pomerať sa alebo sa pozrieť na seba v prádle v zrkadle v rovnom postoji a sledovať, či máš rovnakú šírku ramien ako bokov, či máš definovaný pás atď 🙂

 2. Inak skvelý a inšpiratívny článok 🙂 Vybrala si tu krásne typy 🙂

  1. Drew hovorí:

   Ďakujem!! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.