Podrobné články o typoch postáv som mala v hlave už veľmi dlho, keďže najmä nositeľky plnších tvarov majú problém štylizovať oblečenie vzhľadom na svoje miery. Ako majiteľka hrušky som sa rozhodla podrobne spísať tipy a triky ako s touto postavou naložiť. Vzhľadom na dĺžku textu som sa rozhodla článok rozdeliť na dve časti: prvú chcem venovať úvodu o tomto type postavy a v druhej časti budú konkrétne ukážky outfitov. Zatiaľ neplánujem rozobrať iné typy postáv, keďže by som to najradšej na niekom nafotila a urobila na štýl svojho článku. A nechcem to robiť na štýl prirovnávania k celebritám, pretože takých článkov je už neúrekom.

O HRUŠKE

Čo teda charakterizuje hrušku? Niekde tento typ postavy nazývajú aj trojuholník, pretože ramená, prsia a driek sú užšie ako spodná partia tela, kde sa kumuluje tuk. Driek je väčšinou dlhší a štíhly, pričom všetky nepríjemnosti si odnesú boky, zadok a stehná, či spodné bruško. Samozrejme, každá hruška vzhľadom na výšku a váhu pôsobí trochu inak. Napríklad v našich končinách sa jedná o typicky slovanskú postavu Venuše, kedy sa tuk hromadí aj v spodnom brušku pričom mnohé hrušky tipické pre Ameriku majú ploché brucho bez výrazného tuku. Aj napriek disharmónii v rozmeroch postavy, vďaka štíhlemu pásu, tento typ stále pôsobí žensky. Ak stále nemáte jasno, či ste alebo nie ste hruška, tieto rady vám to možno objasnia:
– ak najviac priberáte do zadku, stehien, bokov a prípadne brucha
– ak schudnete, prvé schudnú ruky a prsia
– pozrite sa na seba na priamo do zrkadla a pozorujte, či sú ramená rovnakej šírky ako boky
– keď si zmeriate svoje proporcie, číslo v oblasti bokov je najväčšie
– rovné nestrečové šaty sú vám obtiahnuté v spodnej časti tela a voľné v hornej
A teraz moja maličkosť. Moje miery v čase fotenia týchto fotiek boli: prsia 99cm, pás 80cm a boky 114cm. Aj tu je jasne zreteľná skladba tohto typu postavy. Ako môžete vidieť, moja vrchná partia tela je útla, pričom najrozmernejšou časťou môjho tela tvorí zadok. Tým, že trpím aj na zakrivenú chrbticu v drieku, zozadu moje pozadie vytŕča do extrémnej troj-rozmernej dimenzie 😀 No ja stále hovorím, že si zadok nevidím, takže mi je to dve.. Z môjho pohľadu ma najviac trápi moje spodné bruško, kde sa mi ukladá tuk a ktoré robí šarapatu v obtiahnutom oblečení.

ZNÁME HRUŠKY

Medzi najznámejšie hviezdne majiteľky tejto postavy patria všetky známe hrdé nositeľky väčšieho pozadia: Beyoncé, Shakira či JLo. Trojuholníkovu postavu má aj speváčka Kelly Clarkson či herečka Jennifer Love Hewitt. Každopádne, pri niektorých známych osobnostiach typ postavy nie je jednoznačný a oblečenie môže klamať. Asi najznámejšou rozpoltenou osobnosťou v tomto ponímaní je Kim Kardashian, ku ktorej sa vyjadrujem nižšie. V zozname známych hrušiek som našla Rihannu, presedela som jedno popoludnie sledovaním jej fotiek, no podľa mňa zapadá skôr do presýpacích hodín. Určovanie typu postavy najmä tak štíhlych žien, akou je Rihanna, je veľmi obtiažne.

Beyoncé

Shakira

Jennifer Lopez

Kelly Clarkson

Jennifer Love Hewitt

Kim Kardashian

Je diskutabilná. V rôznych zdrojoch ju uznačujú za presýpacie hodiny či hrušku. Podľa mňa je skôr typ presýpacích hodín, keďže jej ramená sú v rovnakej šírke ako boky a celkovo vyzerá jej telo harmonicky. Áno, má pozadie dosť veľké ale nie svoje. Preto ak sa na ňu pozriete spredu, pripomína skôr presýpacie hodiny.

INŠPIRÁCIE OD BLOGERIEK

Ak by ste sa chceli inšpirovať obyčajnými ženami, tu je list blogeriek s postavou hrušky. Sú to najmä plus size blogerky, pretože si myslím, že štíhle hrušky nepotrebujú až tak rady ako korigovať svoju postavu, pretože môžu svoje krivky s radosťou vystavovať na obdiv 🙂

http://www.laperita.sk
http://pearshapedgirl.com
http://taneshaawasthi.com
http://www.curvesandconfidence.com
http://theplussideofme.com
http://www.majormusthaves.com
http://www.fashionbananas.com
http://mimigoodwin.blogspot.sk

Na inšpiráciu ešte odporúčam stránku https://fitbay.com/ kde posielajú outfity ľudia z celého sveta a vy si môžete vyselektovať iba tých, s vaším typom postavy 🙂