Fashion Lifestyle Tipy a Návody

Typ postavy hruška časť 2.

Pokračovanie článku Typ postavy HRUŠKA časť 1.

VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ

Primárne pri každej postave platí, že čo je na nej krásne, to by sme mali zvýrazňovať. Hruška dominuje úzkym pásom, štíhlymi rukami a v podstate vzbudzuje dojem ženskej postavy, z čoho by sme mali čerpať. Nesúmerné sú stehná, zadok, boky a prípadne spodné bruško. Čiže ak ste si nie isté a nechcete nič pokaziť tak:
– dávať výrazné farby na vrch a tmavé na spodok
– siahnuť po véčkovom výstrihu
– skladané a zavinovacie strihy hrajú prím
– pás je ideálne zoštíhliť, pri voľných strihoch si viete pomôcť tenkým opaskom
– horizontálne pásiky zoštíhľujú a predlžujú postavu
– topánky s otvorenou a špicatou špičkou predlžujú postavu
– byť pekne upravená a s úsmevom, ktorý je najkrajším doplnkom ženy 🙂

NOHAVICE

Ideálne je nosiť spodok v tmavých farbách, pevnejších materiálov s mierne vyšším sedom (približne po pupok). Nízky sed, ako bedrové nohavice, totálne rozširuje boky, čo hruška zrovna nepotrebuje. Príliš vysoký  obopína celú spodnú partiu tela a ešte tým ju zväčšuje. Nohavice na väčšom pozadí pôsobia lepšie ak sú úplne bez vačkov prípadne s veľkými vreckami. Malé by totiž vytvorili veľa veľkého a širokého priestoru okolo, čo vedie k optickému nechcenému rozširovaniu. Strih, ktorý vám sedí, by sa nemal krčiť v rozkroku či na stehnách – je to znak toho, že je niečo malé. Ak chcete porušiť pravidlá, k bledým či príliš úzkym nohaviciam je potom lepšie voliť voľné a výraznejšie topy.

ÁNO

Rovný strih, zvonový a tzv. boot cut, čo znamená, že nohavice sú na stehnách obtiahnuté a od nich sa jemne rozširujú a voľne padajú dolu. Tieto typy nohavíc opticky vyrovnajú siluetu a nezvýrazňujú tak nežiadúce partie.

ÁNO AJ NIE

Slim nohavice dosť obťahujú tukové ložiská hrušky. Môžete ich nosiť, prečo nie, ja sama iné nohavice doma ani nemám, no treba k nim voliť rafinovaný vrch – so vzormi, peplum, predĺžené voľnejšie strihy, ktoré zakryjú časť problémových partií. V závislosti od výšky či iných proporcíí sú vyhrnuté nohavice možnou voľbou. Tým, že nohy opticky skôr skracujú je vhodné k nim použiť ideálnu obuv so špicatou špičkou, ktoré postavu predĺžia.

NIE

Bledé farby, skinny rifle, mrkváče, cigaretový strih, bedrové a boyfriend nohavice. Všetky tieto typy sú k hruške nelichotivé, zvýrazňujú disharmóniu postavy. K posledným zmienieným by som iba dodala, že v prípade dobrého stylingu a sadnúceho strihu (lepšie obtiahnuté ako voľné) by mohli sadnúť, pekný príklad je na tomto blogu: http://thepearshape.com/boyfriend-jeans-and-pearshaped-bodies/ Treba mať však na pamäti, že to nebude ten typ oblečenia, ktoré zoštíhľuje. Pre hrušku sú tabu kraťasy a krátke nohavice, tie si nechajte na vychádzku do hory či do fitka 🙂 Tiež je dobré sa vyvarovať flitrom, zdobeniam či vreckám v oblasti pásu, bokov a pozadia pretože pútajú na túto oblasť pozornosť. Vyšúchané nohavice na stehnách tiež pridávajú objem.

 A ČO LEGÍNY?

Sú vhodné iba ak sa nenosia namiesto nohavíc a najlepšie v tmavých farbách. V zime nimi môžete nahradiť pančuchy. Pre hrušku by malo hrať prím vrchným oblečením zakryť zadok, ktorý v legínach väčšinou nie je pekný na pohľad (aj keď ste veľkosť XS legíny nosené ako nohavice nepôsobia pekne).

Ak zvolíte tuniky dobrého strihu či oversized oblečenie, môžu vytvoriť s legínami celkom zaujímavý outfit. Pri tunikách hrajú zaujímavú úlohu opasky, ktorým viete podporiť úzky pás a upriamiť tak naň pozornosť. Legíny sú taktiež vhodné ku kratším šatám.

 TOPY

Vrchná časť na postave hrušky by mala byť tou, ktorá púta pozornosť. Vršky je preto dobré voliť farebné, hravé, s potlačou či vzormi. Na útlom drieku si môžete dovoliť nosiť volány, límce a riasenie v oblasti krku, ramien či dekoltu. Rukávy, ktoré dodávajú objem sú tie, ktoré sa smerom k zakončeniu rozširujú, prípadne si viete pomôcť vyhrnutím, pričom nazberkaná látka rozšíri úzke ruky.

ÁNO

Lodičkový výstrih opticky rozšíri ramená na šírku bokov a vytvorí tak ilúziu postavy presýpacích hodín. Véčkový výstrih, ktorý postavu predlžuje a zoštíhľuje nikdy nie je zlou voľbou pre žiaden typ postavy (asi s výnimkou extrémne vysokej). Vhodný je tiež srdiečkový, pretože opticky zväčší poprsie. Hruške veľmi svedčia topy bez ramienok, jednak si to štíhlym driekom môžu dovoliť a jednak rovná línia tohto výstrihu vizuálne rozšíri ramená. Vrchná časť odevu je krajšia ak je vyštíhlená v páse. Topy by mali končiť niekde v oblasti bedier, nie však v najširšej časti tela, pretože tak na ňu upriamujú pozornosť.
Vzorovaný vrchný diel s límcom a riasením na ramenách pôsobí na postave harmonicky. Pre zvýraznenie štíhleho pásu môžete voliť v páse vyštíhlené strihy, či tenký opasok.

ÁNO AJ NIE

Zaujímavú líniu dokáže vytvoriť správny peplum strih. Platí to isté, čo pri topoch – krátky alebo zbytočne dlhý môže postavu rozšíriť. V akurátnej dĺžke jej však vie pomôcť, pretože ukáže osí pás. Mimochodom okrúhly výstrih prsia zmenšuje. Pozornosť smerom ku krku môže vytvoriť zaujímavý šperk v podobe náhrdelníku či vysiacich náušníc.

NIE

Strihy, ktoré určite väčšej konfekcii nelichotia sú crop topy. Topy obtiahnuté na bokoch a voľné na prsiach či predĺžené a na stehnách rozširujúce sú pre hrušku nevhodné, tieto sú vhodné pre kolegyne s postavou typ jablko. Pozor aby sa látka zbytočne nekrčila v oblasti dekoltu, či niekde inde, indikuje to, že vám oblečenie nesedí. Platí to isté, čo pri nohaviciach – oblasť bokov je tá najširšia, preto by vršky nemali mať v tejto časti žiadne priťahujúci zrak aplikácie, vrecká a prešívania.

VRSTVENIE HORNEJ ČASTI

Nadobudne dojem väčšieho objemu a tak nie je medzi horným a spodným dielom postavy markantný rozdiel. Krásne sa tu viete vyhrať s vestami, šatkami, šálmi, kardigánmi, svetríkmi či sakami. Môžete voliť rovné padavé strihy, ktoré spredu opticky zoštíhľujú, ak chcete viac ukázať postavu, znovu vám v tom pomôže opasok previazaný v oblasti pásu. Pre viac inšpirácii odporúčam zadať do google obrázkov „shakira jeans“ Hruška Shakira je fakt majsterka v dĺžkach topov a vo vrstvení hornej partie tela 🙂

SAKÁ

Ak ho nosíte k nohaviciam, je ideálne ak konči niekde v tesnej blízkosti bokov. Ak je veľmi predĺžené či príliš krátke bude vás rozširovať. Avšak pri sukniach je lepšou voľbou kratšie sačko za predpokladu, že sukňa vám siaha niekde po pás či po pupok. Hruške viac svedčí ak je vyštíhlené. Kardigány alebo dlhšie svetre sú dobré ak sú zavinovacie, rovné strihy je potom lepšie nosiť nezapnuté aby príliš neobopínali pozadie.

ÁNO

Trochu predĺžené, nie však príliš a strihané akoby do oblúkov, čo postavu zoštíhľuje. Dlhšie sako by mohlo už obopínať pozadie a krčiť sa v oblasti krížov. Pozor tiež na gombík – ak je napnutý, znamená to, že je vám sako malé.

NIE

Krátke sako rovného strihu, ktoré nijakým spôsobom postavu nezužuje a skôr odhaľuje nedokonalosti hrušky. Iný prípad je obtiahnuté sako strihnuté do pása, ktoré je vhodné k sukniam s vysokým pásom, či áčkovým šatám.

KABÁTY

Či bundy by nemali byť príliš krátke – nad zadok, je to ten istý prípad ako krátke sako. Vieme tu taktiež uplatniť tipy z topov, čiže nápadné límce, kožušiny, zdobenia či šatky v oblasti krku a dekoltu lákajú na pohľad hore na úkor spodnej časti tela. Vhodné je aj dvojradové zapínanie.

ÁNO

Platí to isté, čo pri vrchných dieloch oblečenia – dbať na úzky pás a nezvýrazňovať pozadie. Preto je vhodné zvoliť jemný a voľný či úplný áčkový strih. Rovnako aj vertikálne tzv.princesové švy postavu zoštíhľujú a predlžujú.

NIE

Rovný strih, ktorý poriadne na postave nesedí – v oblasti krížov je voľný a na pozadí obtiahnutý. Taktiež veľké a nápadné vrecká v oblasti bokov nie sú výhodou.

SUKNE

Sukňa by mala končiť v blízkosti kolena – či už nad alebo pod ním. Hruška nedisponuje štíhlymi stehnami, preto kratšie sukne by jej mohli len ublížiť. Dĺžka niekde do stredu lýtok môže skracovať postavu ale nemusí. Napríklad v zime s pančuchami môže naopak kratšia sukňa vyzerať na hruške lepšie. Rovnako ako nohavice, vyzerá najlepšie ak je pás umiestnený niekde v oblasti pupku.

ÁNO

Strihom sú najlepšie áčkové, keďže sú upnuté na štíhlom páse a všetky problematické partie sú skryté pod voľnou látkou. Ďalšou dobrou voľbou je skladaná sukňa, ktorá je vypasová v oblasti pásu a tesne nad bokmi je spustená do voľna. Rovná a pevná biznis sukňa tiež nič nepokazí a pre hrušku je vhodný aj tulipánový či šikmý strih sukne.

ÁNO AJ NIE

Maxisukne treba voliť správneho strihu a materiálu. Sukňu treba určite nosiť na štíhlom páse a nie na bokoch, kedy vytvorí širokú padavú katastrofu. Pre tento strih je lepšie voliť tmavé farby a pevnejšie materiály. Šifón na modrej sukni je veľmi nariasený a voľný, vzadu vytvára splývavú širokú oblasť, naopak zelená sukňa nijako nerozširuje a vytvára rovnú štíhlu líniu.
Puzdrový strih dokáže byť veľmi zradný ak je sukňa z tenkých a nepevných materiálov. Vtedy nedrží hruškine krivky pokope a zvýrazňuje tak každú nedokonalosť. Nie že by táto postava nemohla nosiť tento typ sukne, treba mať však na pamäti, že je skôr pre sebavedomejšie ženy, ktoré radi vystavia svoju postavu na obdiv (viď. google „kim kardashian skirt“). Táto sukňa totiž hrušku obťahuje všade tam, kde má toho najviac, preto ju tento strih ani nemôže zoštíhľovať. Pre lepšie skorigovanie postavy platí, čo pri úzkych nohaviciach – voľné topy zapravené do sukne urobia postavu celistvejšiu a tak široké pozadie a nohy nepôsobia až tak mohutne oproti úzkemu vrchu. Pozor na puzdrové sukne, ktoré sú obtiahnuté v oblasti kolien, strihom by mala byť skôr rovná a pri kolenách jemne voľná.

NIE

Balónová sukňa je po šortkách pre hrušku obrovskou katastrofou. Tento strih si môžu dovoliť postavy s malým zadkom a štíhlymi nohami. Krátka a veľmi nabraná áčková sukňa či obtiahnutá maxisukňa, ktorá sa na spodu zužuje určtie nie sú správnou voľbou pre tento typ postavy.

ŠATY

Všeobecne povedané, pri šatách kombinujete vhodné strihy topov a sukní dokopy. Čo znamená, ak sú hore niečím zaujímavé, pútavé, nariasené, v páse obtiahnuté a odtiaľ príjemne spustené dole. Pre ideálnu inšpiráciu odporúčam vygoogliť strihy šiat rokov 40-tych a 50-tych, ktoré typovo veľmi pristanú hruške a postave presýpacích hodín, ktorá bola ikonickou najmä v polovici minulého storočia. Pozrite si článok na moda.sk s inšpiráciami na šaty pre každý typ postavy.

ÁNO

Oboje šaty sú ideálnym kandidátorm. Prvé sú z pevného materiálu a kombinujú lodičkový výstrih s voľnou skladanou áčkovou sukňou. Strihom sú typickou inšpiráciou z 50tych rokov. Zelené šaty majú klasický áčkový strih, pričom pozornosť si púta vrchná časť tela, kde je zoštíhľujúci véčkový výstrih a nariasené rukávy dodávajú objem štíhlym rukám.

Maxi šaty tomuto typu postavy veľmi pristanú, ak su strihané pod prsiami, či na páse a kruhová sukňa voľne padá dole. Hruška si môže dovoliť experimentovať s rôznym prevedením vrhného dielu a poukázať na štíhlosť. Mimochodom, potlač veľkých kvetov či iných vzorov zväčšuje a skracuje postau, ale o tom neskôr 🙂

ÁNO AJ NIE

Pri voľnejších padavých strihoch sa nedá jednoznačne vyhlásiť, že sú pre hrušku prím a tak treba len skúšať a experimentovať. Prvé šaty sú na páse zošité gumičkou a na vrchnej časti nie sú priveľmi široké a tak v nich postava nie je utopená. Zaujímavý detail tvorí čipka na ramenách a opasok lepšie definuje pás. Horšie je to v prípade druhých šiat, (ktoré sú mi aj veľké) kompletne postavu skrývajú a nijako ju nedefinujú, sukňa je veľmi nadýchaná. Modré šaty sú takým kompromisom, kde je totálne voľný padavý nariasený strih stiahnutý opasokom, čo vytvára obtiahnutý vrch a štíhly pás.
 Myslím, že s týmto vyhlásením sa stotožnia všetky majiteľky tejto postavy a to, že kúpiť dobre padnúce šaty puzdrového strihu je hotovým peklom. Totiž väčšinou sú obtiahnuté v oblasti bokov, na krížoch či v páse sa krčia, pretože tam nie je do nich čo dať a v hornej časti sú voľné. Tento strih je akoby šitý iba pre presýpacie hodiny. Avšak, niektoré šaty viete dobre skorigovať na páse opaskom. Treba mať však na pamäti to isté, čo pri puzdrových sukniach – ak sú rovné šaty zo strečových materiálov, budú vás obťahovať a vaše krivky budú tak vystavené okoliu. O niečo viac boky a pozadie skryjú šaty biznis strihu, ktoré sú väčšinou z pevných materiálov.

NIE

Platí zlaté pravidlo – nie obtiahnuté na bokoch a zadku a voľné vo vrchnej časti, pretože to robí s touto postavou presný opak – takéto strihy ponecháme jabĺčkam. Ešte väčšou katastrofou je, ak sú šaty príliš krátke a nevhodnej dĺžky s aplikáciou v oblasti nôh (modré šaty vľavo). Taktiež pozor na šaty s príliš nízkym pásom odkiaľ ide voľná sukňa (šaty v strede). Tak sa sukňa zbiera a padá v najširšej časti hrušky a ešte viac podporuje šírku bokov. Tento strih nechajme rovným postavám bez bokov. Plavkový strih na obtiahnutých šatách robí hrušku úplne čudesnou, bez ďalšieho komentára.
Keďže jablko je totálnym opakom hrušky, väčšina strihov, čo sedí jednému typu, nebude sedieť tomu druhému. A tak je to aj s týmito šatami. Netopierie a voľné rukávy s obtiahnutým spodkom sú absolútnym desrešpektom k tejto postave. Šaty s otvoreným chrbátom si väčšinou hruška môže dovoliť, pretože disponuje štíhlym chrbátom, avšak nie s nazberkanou, obtiahnutou a príliš krátkou sukňou. Balónová sukňa patrí na postavy bez pozadia či bokov, hruške nepomohli ani zvyslé pásiky a stále pôsobí v šatách ako bonbón. Už len rozbaliť a zjesť 😀

SPOLOČENSKÉ ŠATY

Odrážate sa od strihov šiat, topov a sukní. Vhodné sú zavinovacie, áčkové či empíriové strihy. Najmä pri koktejlových šatých si môžete vyberať z bezramienkových variantov, so zaujímavým prevedním na prsiach, ktoré upúta pozornosť a s voľnou sukňou.

PLESOVÉ ŠATY

Na vrchnej časti môže byť hruška kreatívna a siahnuť po čipke, rôznych skladoch, priehľadných materiáloch, štrásoch či kamienkoch. Od pŕs alebo od pásu by sukňa kruhového strihu mala pekne padať dole. Pre odvážnejšie ženy je možné zvoliť odhalený štíhly chrbát, čo zo zadu odpúta pozornosť od pozadia či bokov.
Pekný príklad lodičkového výstrihu, ktorý opticky rozšíri ramená na šírku bokov, čipka odkáže očiam iných pozorovateľov kam sa majú pozerať a sukňa, jemne obťahujúca zadok, odkiaľ je voľne spustená dolu, dobre kopíruje postavu.

VZORY A POTLAČ

Veľká potlač väčšinou pridáva objem a skracuje postavu, preto s ňou treba narábať opatrno, v prípade hrušky je teda lepšie ju voliť vo forbe topu. Rovnako aj pri bodkách či tartane (káro) je lepšie voliť menšie vzory ako obrovské.

Trendom posledných rokov je potlač vytvárajúca ilúziu ideálnej postavy presýpacích hodín, kde sa väčšinou farebne odlišuje látka na bokoch od stredovej. Tým, že farebné pásy smerujú zvislo ešte viac podporia zoštihľujúci efekt. Ak nemáte úplne odvahu na puzdrové obtiahnuté šaty, skúste siahnuť po takejto verzii, ktorá vás opticky pekne zakriví 🙂

RADY NA ZÁVER

Keďže je v záujme hrušky upriamovať pozornosť na vrchnú časť tela, vie to oklamať aj vizážou – výrazným rúžom či líčením oči. Môžete sa tiež pohrať so zaujímavým účesom či doplnkami ako veľké náušnice, náhrdelník, šatky, šály, kožušiny alebo rôzne pokrievky hlavy či čelenky.

Podobné články

28 komentárov

 1. Wau, velmi dobre zpracovany clanek 🙂

  Ta cervena puntikata suknicka a saty na 1*

  Andreablog

  1. Ďakujeem 🙂 noo tak ja mám retro a rockabilly štýl rada aj strihy inšpirované vintage oblečením 🙂

 2. Tomuhle říkám perfektně zpracovaný článek. Ačkoliv nejsem hruška, velice oceňuju příklady (fotky) oblečení na tobě. Na fotkách z internetu není většinou kvůli přeumělkování poznat vůbec nic. Tady je myšleno úplně na všechno a já nemůžu vážně říct nic jinýho než: perfektně udělanej článek, fakt, že jo.

  http://www.andysbookworld.blogspot.com

  1. Ďakujem, presne o toto mi išlo 🙂 lebo samej mi to chýbalo, keď som pátrala po týchto informáciach 🙂 väčšinou sú to len krátke články o celebritách, kde niekedy prirovnávajú typ jablko k hruške alebo sú články s ikonografickými tipmi, ktoré sú o niečo lepšie. Veľa ľudí sa na toto pýta, že čo mám nosiť, keď som toto a keď som tento typ postavy 🙂 chcela som o tom konečne naísať poriadny článok 🙂

 3. Anonymný hovorí:

  Ahoj, nehnevaj sa, ale v časti, kde píšeš o topoch, konkrétne o peplum strihu, máš chybu – kokrétne v tejto časti vety "Platí to isté, čo pri topoch – krátky alebo zbitočne dlhý môže postavu rozšíriť" – zbytočne sa píše s tvrdým y. 🙂

  1. ahoj, vďaka za všimnutie, ja si články po sebe vždy čítam aj niekoľkokrát pretože ich dodatočne upravujem, no niekedy sa mi podarí či už v rýchlosti napísať hrúbku alebo si ju potom nevšímnúť 🙂

 4. skvelý blog, nedáme vzájomné sledovanie? neber to ako reklamu 🙂

 5. Je veľmi skvelé, že vieš čo pristane tvoje postave, a poviem ti, fakt ti to nesmierne sluší. 🙂
  Pozývam teba a tvoje čitateľky na moju súťaž na blogu:
  http://rebelliouslily.blogspot.sk/2016/04/1-blogove-narodeniny-giveaway.html

 6. hovorí:

  To je ale dlhý článok, ale veru podľa mňa určite musí pomôcť každej hruške, aby vyzerala skvele. 🙂 aj keď vôbec nie som typ hrušky, pretože som dosť malá, chudá, malé prsia, no proste nič moc 😀 ale veˇmi zaujímavé čítanie to pre mňa bolo. Napísala si to naozaj parádne a pútavo. 🙂 Viem, že si v prvom článku písala, že na iné postavy asi nebudeš robiť takéto články, ale ak áno, tak minimáne ja by som sa určite potešila. 😀

  1. Ďakujem krásne 🙂 ja by som rada urobila články aj na iné typy, no mám len chudé kamošky, na ktorých nie sú rozdiely v postave také diametrálne ako pri konfekcii ako som napríklad ja 😉

 7. Moc hezky napsaný a zpracovaný článek 🙂
  http://verrygusto.blogspot.cz/

  1. Ďakujem pekne 🙂

 8. Super článek! Moc se povedl a je v něm spousta kvalitních a poučných informací!
  Beauty by K.

  1. Ďakujem 🙂

 9. perfektní článek – skvěle doplněný fotografiemi a plný výborných rad! 🙂 mám postavu tohoto typu, takže se ráda inspiruji.

  1. to ma teší 🙂

 10. wau, perfektny clanok, super spracovany, na tych fotkach si strasne pekna hlavne tam kde sa usmievas a si (asi) nenamalovana 🙂

  1. Ďakujem 🙂 mám tam iba makeup na sebe, ani špirálu a iba gél na obočku, nechcela som nič preháňať, aby sa to nebilo s oblečením, ktoré je ťahačom a podstatou na fotkách 🙂

 11. peeeeeerfektneee citanicko 😉 davam 10 hviezdiciek 😉 super!!!

  1. Ďakujem pekne, chcela by som vypracovať rovnaký článok aj pre typ jablko prípadne presýpacie hodiny, ale nenašla som na to vhodnú kandidátku na fotenie + vhodné a nevhodné kusy odevov 🙂

 12. Super článok. Tiež som hruška a dosť sa s tým pasujem. No nemenila by som :D. Perfektne urobený článok, konečne niečo ozaj komplexné a jasne ukázané. Muselo to dať veľa práce. Supeeer!!! 🙂

 13. Anonymný hovorí:

  Som nadsena, presne tieto rady som hladala, kedze chcem zmenit styl obliekania a viacej nosit sukne a saty a prestat sa hanbit, za to ze som "hruska"! Dakujem krasne! Urcite sa budem inspirovat pri zostavovani noveho satnika!

 14. Tohle je perfektní článek, díky moc za něj! Jsem hruška s podobnými mírami, jako ty a tohle je parádní inspirace! Najít padnoucí oblečení je fakt peklo, protože jsme ještě ke všemu hrozně malinká, nemám ani 160 cm. Oblečení je pro mě věčný boj.

 15. […] zvyknem nosievať voľnejšie topy zapravené do sukne, podrobnejšie som to opísala v článku Ako na typ postavy hruška. Skoriguje sa tak postava a veľké boky či pozadie nepôsobí tak mohutne oproti útlej vrchnej […]

 16. […] dozvedieť viac o tom, ako obliecť krivky na postavu typ hruška a nečítali ste môj článok ako na hruškovskú postavu, šup na to ?  Lokalitu na fotenie sme zvolili Štrkovec – známe športové a […]

 17. […] Prečítajte si, v čom zažiarite, ak máte postavu typu hrušky! […]

 18. Ester hovorí:

  Skvelý článok! Vďaka! ja len, že ja som hruška a mám pekný (áno, veľký ako latina diva) zadok 😀 😀 sme aj také 😀 ale stehná veru otras. inak úžasné tipy! budem sa riadiť 🙂

 19. Klára hovorí:

  Moc děkuji za fotky na reálné hrušce a skvělé rady, pravidelně se sem vracím pro inpiraci. V šatech a sukních vypadáte o třídu lépe, než v kalhotách, mám to stejně.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.