Beauty Recenzie

Luxusná starostliovsť o pleť s AnneMarie Borlind

Už dlhšie som chcela dať dokopy článok o starostlivosti o pleť, no v poslednej dobe som používala dosť rozhádzané produkty. To znamená, že som mala krém od tej značky, tonikum od tej, masku od tej.. a starostlivosť o pleť je lepšie riešiť jednotným konceptom jednej značky. Prečo? Pretože ich produkty vzájomne na seba nadväzujú, nebijú sa v zložení (niektoré zložky v jednom produkte od jednej značky by nemuseli účinkovať so zložkami v druhom produkte druhej značky) a sada je vždy vymyslená tak, že vašej pleti dodá všetko to, čo potrebujete. A tak ma veľmi potešila spolupráca s assay.sk – výhradným dodávateľom nemeckej značky Annemarie Borlind, ktorá mi poskytla na testovanie sadu Aquanature.

O ZNAČKE

Za značkou stojí kozmetička Annemarie Lindner, ktorá v 50. rokoch začala používať prírodné účinné látky na svoje kožné problémy. Stavila tak na prírodu v čase, keď v kozmetickom priemysle zažívala boom najmä chémia. V roku 1959 nabrala odvahu a spolu so svojim manželom Walterom Lindnerom a Hermannom Bornerom založila značku Annemarie Borlind – Natural Beauty. Od uvedenia prvých produktov si stoja na prirodzenej a pleťovo kompatibilnej prírodnej kozmetike. Neustále sa rozvíjajú a za svoje inovácie boli niekoľkokrát vyznamenaní prestížnymi oceneniami v odvetví. AB pôsobí vo viac než 38 krajinách a momentálne v podniku pracuje už tretia generácia Lindnerovcov. Pôsobia vo Schwarzvalde, mieste, odkiaľ podnik pochádza a kde je umiestnená aj výroba. Svojich partnerov a dodávateľov si starostlivo vyberajú, podľa ekologických, etických parametrov či férových pracovných podmienok. U nás sa so značkou môžete stretnúť najmä v salónoch, čo svedčí o kvalite a autenticite firmy.

ČO NEMÔŽEM JESŤ, NEDÁVAM ANI SVOJEJ POKOŽKE.

Povedala zakladateľka spoločnosti a to sa odzrkadluje na zložení produktov. Značka dôsledne odmieta používanie extraktov z mŕtych zvierat, je teda vegánska a vegetariánska. Vo výnimočných prípadoch nájdete v zložení napr. včelí vosk, pretože má významné vlastnosti, ktoré sa nikde inde nedajú získať. Voda, ktorú čerpajú do výrobkov, je z 160 metrov hlbokého čistého prameňa. Nie je chemicky ošetrená chlórom ani inými chemikáliami. Rastliny používajú z kontrolovaného biologické poľnohospodárstva, zo zberu vo voľnej prírode alebo využívajú tzv.prírodne identické látky (šetria ohrozené druhy rastlín, látky sú napodobené podľa ich prírodnej predlohy, preto nie sú syntetické). A samozrejme nepoužíva parabény či ropné deriváty. Čo ma ako ekologicky založenú ženu zaujalo je, že využívajú ekologickú elektrickú energiu alebo využívajú zelené vozidlá. To, že obaly sú recyklovateľné a šetrné k prírode ani nemusím zdôrazňovať 🙂

anne marie borlind kosmetika kozmetika recenze recenzia aquanature

AQUANATURE

Pod touto radou sa skrývajú produkty starostlivosti pre dehydrovanú pleť. Je určená najmä pre vek 30+ to však neznamená, že musí výhradne sadnúť iba tejto vekovej hranici. Aquanature je zameraná primárne na hĺbkové hydratovanie pokožky, pretože po 30 roku života koža začína strácať schopnosť viazania vlhkosti. Dobre hydratovaná pokožka je schopná ochrániť sa pred vráskami a udržať si dlhšie elasticitu. Viaže veľké množstvo vlhkosti v pleti a zvlhčuje pokožku zvnútra, vyplňuje jemné línie a vyhladzuje vrásky. Rada je vhodná aj pre zmiešanú pleť.

anne marie borlind kosmetika kozmetika recenze recenzia aquanature

AQUANATURE ČISTIACA PENA 150ml, 23.66Eur

Celá starostlivosť o pleť sa začína čistením nečistôt. Ráno, pretože v noci pokožka prirodzene produkuje maz a tuk a večer, pretože pleť počas celého dňa zachytáva na sebe nečistoty. Pena sa nanesie na tvár, krk a dekolt, ľahko sa vmasíruje a potom opláchne. Táto jemná čiastiaca pena dodáva pleti hebkosť a pružnosť. Môžem to len potvrdiť, pretože pri jej nanášaní máte pocit, akoby ste sa umývali obláčikom či bavlnkou. Už dlhšie som na čistenie pleti nepoužívala žiaden prípravok iba konjakovú špongiu. Z jediného dôvodu a to, že vždy mi niečím čistenia vadili, či už arómou alebo konzistenciou. Táto pena mi však nenormálne vyhovuje, je skutočne jemná a na tvári ju ani nie je cítiť. Vyhovuje mi taktiež konzistencia a pumpičkový systém dávkovania.

AQUANATURE ČISTIACA PENA anne marie borlind AQUANATURE ČISTIACA PENA zloženie složení

BEAUTY SHOT HYDRO BOOSTER 15ml, 37,80Eur

Po očistení pleti si nanesiem tento koncentrát aktívnych látok určených pre suchú pleť nazývaný Hydro Booster. Svoj názov nesie skutočne hrdo – už za krátke obdobie užívania je možné vidieť zlepšenie pleti. Hydro Booster je ocenený niekoľkými certifikátmi. Tento turbo produkt pleť hydratuje, osviežuje a okamžite vyplňuje kontúre pleti. Sama musím potvrdiť účinok tohto produktu, pretože tým, že som dlhšie nepoužívala poriadnu sadu na pleť, som mala zo seba taký našedlý a unavenejší pocit. Aplikuje sa stlačením pumpy na konci nádoby, potrie sa na celú pleť a nechá sa kompletne vstrebať. Oslovilo ma aj veľmi pekné a luxusné balenie. Mám však pocit, že toto sérum sa mi zo všetkých produktov najrýchlejšie míňa. Jedno vytlačenie koncentrátu sa mi totiž nedá rozotrieť po celej pleti a tak si dávam dva, ktoré sú akurát. Tento Beauty Shot budem ešte samostatne a detailnejšie rezenzovať 🙂

BEAUTY SHOT HYDRO BOOSTER BEAUTY SHOT HYDRO BOOSTER zloženie

AQUANATURE HYALURÓNOVÝ OČNÝ KRÉM 15ml, 26.10Eur

Po vstrebaní séra nasleduje aplikácia očného krému. To, že je produkt určený pre dehydrovanú pokožku už asi ani nemusím zdôrazňovať. Krém je vhodný pre suché a citlivé očné okolie. Obsahuje napríklad fyto bunky z Papyrusu pre zníženie predčasného starnutia či koféin proti opuchom. Nanesiem si na prsteník krému o veľkosti perly a nanášam na kosť okolo oka každé ráno a večer. Prsteník je totiž najemnejší a nevie vyvinúť veľký tlak, ktorý by mohol kožu príliš naťahovať a zmariť tak celý účinok produktu. Ja už som po nejakom čase spozorovala zlepšenie kruhov pod očami, s čím mávam dosť zásadný problém. Neštípe a je veľmi príjemný. Myslím, že mi jedno balenie vydrží dosť dlho.

AQUANATURE HYALURÓNOVÝ OČNÝ KRÉM annemarie borlind

AQUANATURE HYALURÓNOVÝ OČNÝ KRÉM annemarie borlind

AQUANATURE 24 HYDRATAČNÝ KRÉM 50ml, 34.45Eur

Záver celej starostlivosti tvorí krém. Tento hydratačný dodáva pleti optimálnu vlhosť počas celého dňa. Rýchlo sa vstrebáva a dlhodobo hydratuje. Fyto bunky z Papyrusu zlepšujú štruktúru a ochranu kožnej bariéry, a tým znižujú predčasné starnutie spôsobené vplyvom životného prostredia. Zároveň je stimulovaná obnova buniek a jemné línie a vrásky sú zjemnené. Aplikuje sa každé ráno a večer, na tvár, krk a dekolt. Je dostatočné ľahký aj ako podklad po make-up. Musím však povedať, že mne by tento krém vyhovoval viac v lete ako teraz v zime, kedy preferujem hutnejšie krémy. Som zvedavá ako rýchlo sa mi minie, pretože krémy vypotrebovávam najrýchlejšie.

AQUANATURE 24 HYDRATAČNÝ KRÉM annemarie borlind

AQUANATURE 24 HYDRATAČNÝ KRÉM annemarie borlind zloženie

AQUANATURE HYALURÓNOVÁ HYDRATAČNÁ MASKA 50ml, 23.66Eur

Medzi doplnkovú starostlivosť o pleť patria peelingy a masky, ktoré by sa mali používať 1-2x do týždňa. Ja som dostala na testovanie túto gélovú hydratačnú masku. Pleti poskytuje extra porciu kyseliny hyalurónovej. Jemné línie a vrásky sú vyhladené a pleť vyzerá viac sviežo a pružne. Fyto bunky z Papyrusu zlepšujú bariérovú funkciu kože a jej ochrannú funkciu, čím predchádza predčasnému starnutiu. Zároveň je stimulovaná obnova buniek. Pleť získa dlhotrvajúci pocit sviežosti a žiari novou vitalitou. Má sa aplikovať v hrubej vrstve na vyčistenú pleť a nechá sa pôsobiť 5-10 minút. Maska je príjemná, nesťahuje a v podstate veľmi rýchlo aj zabudnete, že ju máte na pleti. Ja si ju zatiaľ dávam 1x do týždňa a som spokojná, pleť je po jej použití taká šťavnatejšia 🙂 a keďže sa jedná o novinkový produkt, ujde sa maske aj samostatná recenzia.

AQUANATURE hyalurónová hydratačná maska annemarie borlindAQUANATURE hyalurónová hydratačná maska annemarie borlind zloženie

AnneMarie Borlind som chcela už dávnejšie vyskúšať pretože je veľmi odporúčaná. Čím je človek starší, tým asi aj viac investuje do toho základu – pleťovej kozmetiky ako do dekoratívnej. Preto už aj ja vyhľadávam kvalitné a dlhodobo chválené riešenia pre pleť. Jasné, že to nie je cenová kategória Nivea, ale od tej ani nemôžete očakávať toľko ako od salónovej značky. Mne ceny AnneMarie Borlind neprídu vysoké, niektoré salónové značky sú ešte drahšie a možno mám tento názor kvôli Mary Kay, kde sa mi vlastne otvorili obzory do kozmetického sveta a ich produkty sú značne drahšie. Značka jednak neustále dokazuje svoju kvalitu certifikátmi, ktoré dostáva vďaka vlastným vedeckým výskumom, ktorým sa iné značky nevenujú v takej miere. Mne produkty sedia, vyhovujú, hydratujú, spĺňajú to, čo majú. Takže ja som veľmi spokojná 🙂 Ešte lepší názor si budem vedieť utvoriť keď produkty vypotrebujem a budem vedieť porovnať cenu/výkon/spotrebu.

Ako to máte vy so starostlivosťou o pleť? Poznáte alebo používate niečo od AnneMarie Borlind?

 

Podobné články

21 komentárov

 1. hovorí:

  O tejto kozmetike som ešte nepočula, no zaujala ma tá veta, že čo nemôžem jesť, nedávam ani svojej pokožke. Veľa ľudí je hlúposti a potom sa čuduje, že ich pleť aj pri používaní super krémov nie je taká, akú by si priali. Celkovo ma rezencia zaujala, určite sa po tejto kozmetika poobhliadnem, aj keď mám už v dlhodobom pláne kozmetiku Dr. Hauschka.

  1. Drew hovorí:

   Na Dr.Hauschka som tiež počula dobré recenzie 🙂 tiež by som chcela vyskúšať, ale mám okrem Annemarie ešte neotvorené zásoby kórejskej kozmetiky 😀

  2. Ruzenka551 hovorí:

   Annemarie Börlind je super, taktiež mám doma celú radu Aquanature a nevymenila by som ju za nič na svete 😀 Pleť mám krásne hydratovanú, takú som nemala ani keď som bola mladšia 😛

 2. pekný článok 🙂

  1. Drew hovorí:

   Ďakujem 🙂

  2. Seddyna hovorí:

   taktiez suhlasim, ze super clanok, ja som sa o tejto prirodnej kozmetike dozvedela nahodou od sesterky, ktora ju pouziva, to bolo asi pred pol rokom, objednala som si Aquanature celu radu, zacala som skusat a ked som videla, ze mojej pleti to prospieva, tak vsetka kozmetika, ktoru som mala doma a bola plna chemie tak putovala z domu ;);)

 3. Lívia hovorí:

  Veľmi dobrý článok a skvelo vyzerajúce produkty, ktoré sa zdá naozaj fungujú 🙂 Anmemarie používam asi 4 mesiace, ale výsledok ma prekvapil viac ako som očakávala. Na líniu Aquanature sa chystám v letnom období, preto veľmi krásne ďakujem za skvelé, TOPkové infošky ku produktom. Neviem sa dočkať, kedy ich zakúpim. 🙂

  1. Drew hovorí:

   Ďakujem, teší ma, že som poradila 🙂

  2. Haninka00 hovorí:

   – mne sa veľmi páči to, že kozmetika Annemarie Börlind je prírodná, nie je testovaná na zvieratách, krásne vonia a taktiež prináša výsledky – to je presne to, čo my ženy potrebujeme, nie?! 🙂

 4. […] titulnej fotky iba spomeniem, že vzorky Annemarie Borlind som obdržala do firmy assay.sk k recenzii rady Aquanature. Veľmi ma mrzí odtieň make-upu, pretože je na mňa (klasicky) tmavý. Preto ho posuniem do […]

 5. […] málo o značke AnneMarie Borlind som už písala v predošlom článku s úplnou recenziou rady Aquanature od tejto luxusnej salónovej značky. Teraz vám bližšie priblížim novinkovú hydratačnú […]

 6. […] som obdržala z aasay.sk, za čo firme veľmi pekne ďakujem ? Kompletnú recenziu na celú sadu si môžete prečítať tu a samostatnú recenziu som venovala aj úžasnej hydratačnej […]

 7. Katarína hovorí:

  Ahoj, chcem sa spýtať, ci by si tento rad odoporucila aj pre mastnú citlivú pleť 36 r.? resp. ktory rad by som z tejto kozmetiky? Vzhladom k citlivosti pleti, sa obzeram po nejakej prirodnej kozmetike. DAkujem 🙂 Katarína

  1. Drew hovorí:

   ahoj, určite áno, táto je pre všetky typy pleti a rieši hydratáciu. takže by nemala vadiť ani mastnej a citlivej. V tvojom veku by som asi keď už tak siahla po niečom účinnejšom, táto rada je tak pre 30+- 🙂 no a pri prírodnej kozmetike sa však tiež môže stať, že môžeš byť citlivá na niektorú z prírodných zložiek

 8. Hi blogger, i must say you have very interesting content here.
  Your blog should go viral. You need initial traffic only.
  How to get it? Search for; Mertiso’s tips go viral

 9. Aneetka hovorí:

  Super článok! ANNEMARIE BÖRLIND používam už skoro dva roky a moja pleť sa skvelo zmenila k lepšiemu, predtým ma trápilo množstvo problémov, ako napríklad mdlá a suchá pleť. Našťastie tieto problémy sú už len minulosťou. 🙂 🙂

  1. Drew hovorí:

   ďakujem a som raqda, že kozmetika pomohla 🙂

  2. RomanaJurak hovorí:

   ….ja taktiez uz nejaky ten cas….a odvtedy take zmeny k lepsiemu….normalne plet sa mi za to, ze sa o nu tak staram odvdacuje tym, ze je krasna, svieza, pruzna….co kedysi by som o takejto pleti mohla iba tuzit….cize ja Annemarie Borlind uz nevymenim….

 10. Lujka5 hovorí:

  AQUANATURE je TOPKA..Aspon teda pre mna..Presne tato kozmetika dala mojej pleti to co jej velmi dlho chybalo..Hydrataciu..Presne toto som potrebovala..

  1. Drew hovorí:

   to ma veľmi teší, že má dobré ohlasy 🙂

 11. […] ste sa mohli dočítať niečo málo o nemeckej prírodnej značke Annemarie Borlind a ich super hydratačnej rade Aquanature. V tomto článku vám predstavím základnú starostlivosť pre normálnu až suchú pleť Energy […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.