Beauty Recenzie

Dekoratívna kozmetika ALCINA

ALCINA značku som evidovala najmä cez blogerské recenzie, no poriadne som o nej nič nevedela. A viete, že ja rada testujem menej známe značky, takže som na spoluprácu vyskúšať ich produkty kývla 🙂

O ZNAČKE

Alcina vznikla v Nemecku ešte v minulom storočí, po 2.svetovej vojne. Predchádzal jej ale vznik značky Alpecin, čo bola lekárenská kozmetika založená doktorom Dr. August Wolf. Veľmi známy produkt tejto značky bola vlasová voda proti lupinám podporujúca rast. Dnes asi budete poznať kofeinový šampón od tejto značky, ktorý vznikol po roku 2000. Naspäť však k Alcine. Tá v 70-ych rokoch získavala na popularite a začala byť známa aj v iných krajinách Európy. Po smrti Wolfa sa do vedenia firmy dostáva jeho žena, ktorá hrdo zastávala svoj post až do roku 2016. Firmu teraz vedie pravnuk zakladateľa a tak si stále nesie status rodinnej firmy.

U nás viete produkty vyskúšať v rôznych lekárňach, salónoch či kaderníctvach. Škoda, že na oficiálnej stránke nie sú uvádzané ceny produktov a nedajú sa zakúpiť aspoň online. Musím však vyzdvihnúť kompletné informácie o zložení pri každom produkte.

dekoratívna kozmetika kosmetika alcina recenzia recenze skusenost hodnotenie

PERFECT COVER MAKE-UP odtieň ultralight

Čo uvádza výrobca: Make-up poskytuje dokonalé zjednotenie, kryje pigmentové škvrny, začervenanie či akné. Je možné ho používať len ako korektor.

Môj názor: v prvom rade chcem vyzdvihnúť jednoduché a elegantné balenie produktu. Pri make-upe mi veľmi vyhovuje pumpičkový aplikátor. Textúra je hustá, ale je to niečo ako hustý našľahaný krém. Odtieň mi žiaľ absolútne nesedí, no ani ma to neprekvapilo. Pri výbere tak málo odtieňov som aj predpokladala, že najbledší odtieň bude bledý ale nie pre bledule. Zmiešala som si ho teda s bieliacimi kvapkami od The Body Shop a nanášala mokrou hubkou. Make-up sa pekne zapracoval do pleti a pri jednej vrstve poskytuje celkom obstojné krytie. Ak však máte skutočne akné, červené miesta, je potrebné ho vrstviť. Pri vrstvení je však už dosť viditeľný na pleti a môže budiť dojem masky. Po zapudrovaní mi okrem oblasti nosa, kde smrkám, pekne držal, nezrážal sa a s púdrom ostal aj celkom zmatnený po dlhú dobu. Myslím, že by mohol fungovať aj pri miešaní s ľahko krycím tekutejším makeupom.

Hodnotenie: 4/5

dekoratívna kozmetika kosmetika alcina recenzia recenze skusenost hodnotenie perfect cover makeup ultra light krycidekoratívna kozmetika kosmetika alcina recenzia recenze skusenost hodnotenie perfect cover makeup ultra light kryci

BRILLIANT BLUSH

Čo uvádza výrobca: tri odtiene možno použiť samostatne alebo ich zmiešať dohromady, vaša pleť bude vyzerať sviežo, prejasnene a odpočato.

Môj názor: Páči sa mi balenie so zrkadlom, pod kalíškom je menší štetec na aplikáciu. Pre mňa tieto štetce veľmi nefungujú, na lícenku či bronzér majú veľmi malú plochu na nanášanie. Inak je paletka veľmi skladná na cesty, čo je vždy plus. Lícenka má nositeľné odtiene, ktoré pôsobia saténovo, pričom najbledší má mierny lesk. Farby majú dobrú pigmentáciu a na pleti pôsobia pekne. Čo sa mi však nepáči je prášivosť. Najmä pri lícenkách som sa ešte nestretla s tým, že by produkt tak veľmi prášil. Štetec tak treba veľmi dobre oklepať, než sa produkt nanesie na tvár.

Hodnotenie: 3/5

dekoratívna kozmetika kosmetika alcina recenzia recenze skusenost hodnotenie brilliant blush licenka tvarenka trio

dekoratívna kozmetika kosmetika alcina recenzia recenze skusenost hodnotenie brilliant blush licenka tvarenka trio

SUN KISS POWDER

Čo uvádza výrobca: pleť bude vyzerať akoby ju pobozkalo slnko, bude pôsobiť hladšie a dokonalejšie. Trblietavé pigmenty zaistia svieži vzhľad pleti.

Môj názor: Balenie sa zhoduje s lícenkou, čiže pekné elegantné, skladné so zrkadlom a štetcom pod produktom. Samotné odtiene sú matné. Týmto triom som nadšená! Púdre sú tak hebké a jemné, že máte chuť ich stále hladkať 🙂 ako vážne 🙂 Vytvoria veľmi pekný odtieň, ktorý je prirodzený a tým vhodný aj pre bledulky. Keďže odtieň mojej pleti je ako vápno, musím si dávať pozor aký bronzér a kontúrovanie zvolím. Už teraz viem, že s týmto triom budem všade cestovať.

Hodnotenie: 5/5

dekoratívna kozmetika kosmetika alcina recenzia recenze skusenost hodnotenie konturovanie bronzer puder kompakt trio

DIP EYE LINER

Čo uvádza výrobca: uhľovo čierna linka zvýrazni vaše oči s maximálnou trvanlivosťou. Precízny filcový aplikátor vám umožní vytvoriť dokonalú linku. Vhodná na jemné aj dramatické líčenie.

Môj názor: Aby som vás uviedla do obrazu, doposiaľ som preferovala gelové linky. Pracovalo sa mi s nimi ťažšie, no ak bola linka hotová, tak pekne držala celý deň. Ak sa mi do ruky dostala tekutá verzia, skončila takmer vždy v koši, pretože som linky robila krivé a ak sa náhodou aj podarili, tak linka časom na oku popraskala. Ani neviem prečo som si povedala, že dám tejto šancu. Ale asi to bola intuícia, že to bude dobré. Nuž a musím uznať, že všetko, čo o linke uvádzajú, je pravda. Vďaka perfektnému aplikátoru, ktorý nie je ani extra pevný no ani floncavý a ťažko ovládateľný a dlhej rúčke, vytvorím dokonalé linky do 5 minút! A to je u mňa čo povedať! Mne totiž padá trochu viečko vo vonkajšej časti oka a nakresliť pekný chvostík, aby neprechádzal cez tú kožu, sa zdá niekedy ťažšie ako študovať kvantovú fyziku.

Hodnotenie: 5/5

dekoratívna kozmetika kosmetika alcina recenzia recenze skusenost hodnotenie dip eye liner

A tu je ukážka produktov v praxi. Pri líčiacich fotkách si zvyknem retušovať vyrážky, lebo uznajme, že kazia výsledný dojem. No tu ide o recenziu, tak som to nechala tak, aby bolo vidieť, ako make-up kryje. Momentálne sa na mne vyzúrilo hormonálne akné, s ktorým ešte stále z času na čas bojujem.. Tiež som si nedávala rozjasňovač, aby bola farba lícenky a púdrov zachytená samostatne 🙂

dekoratívna kozmetika kosmetika alcina recenzia recenze skusenost hodnotenie linkadekoratívna kozmetika kosmetika alcina recenzia recenze skusenost hodnotenie linka

Skúšali ste niekedy niečo od ALCINA?

Podobné články

1 komentár

  1. hovorí:

    O značce jsem už slyšela, ale nikdy jsem neměla možnost ji vyzkoušet. 🙂

    Somethingbykate

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.