Beauty Recenzie

Kvetinová pleťová voda, môj svätý grál

Asi ste si všimli, že často recenzujem kvetové pleťové vody. Moja spotreba týchto pleťových vôd je totiž dosť veľká a preto ich nikdy nie je na mojej kozmetickej poličke dosť. Ako ich teda používam?

VYUŽITIE

Kvetinová pleťová voda má mnoho využití, no ako prvú a hlavnú funkciu má pleť hydratovať. Môžete ju teda používať tak často, ako len chcete. Veľmi dobrá je v kombinácii s inými pleťovými produktmi a to je presne postup, ktorý preferujem pri kvetovej vode aj ja. Pleť kvôli hydratácii vlhčím kvetovou vodou pred aplikáciou toneru, séra, oleja či krému. Vďaka vlhkosti na pokožke sa voda uzamkne v pleti a tak poskytuje ešte lepšiu hydratáciu. Najmä pri sérach navlhčená pokožka penetruje produkty viac do hĺbky. Odkedy to takto robím, moja zmiešaná pleť sa vôbec tak nepremasťuje ako kedysi. Pozor, ak používate retinoly či kyseliny (AHA, BHA, salycilová, hyalurónová..) tie sa aplikujú na suchú pleť, inak by mohli pokožku iritovať.

Vodu však môžete používať aj na vlasy či zmiešať ju s práškovou maskou na tvár. Kvetinová voda vám môže slúžiť ako tonikum alebo sprej na make-up. Voda však neobsahuje látky, ktoré by make-up fixovali, takže je to skôr len na dodatočnú hydratáciu a prepojenie produktov na pleti. Môj tip: noste pleťovú vodu v kabelke, počas letných dní sa viete dokonale osviežiť. Rovnako aj na palube lietadla privítate možnosť hydratácie pleti, keďže tamojší vzduch je extrémne vysušujúci.

alteya oganics rose water ružová harmančeková voda prírodná kozmetika prírodní kosmetika recenze recenzia bloggersre blogerka alteya oganics rose water ružová harmančeková voda prírodná kozmetika prírodní kosmetika recenze recenzia bloggersre blogerka

BIO RUŽOVÁ VODA ALTEYA ORGANICS

Ružových vôd som doposiaľ vyskúšala niekoľko. Najväčší rozdiel som videla vo vôni. Je to podmienené tým, koľko lupeňov ruže na aký pomer vody/pary sa použije pri destilácii. Ak viac, ružová voda má ťažšiu, silnejšiu arómu. Niekomu môže až smrdieť. Mne takáto ťažšia vôňa vôbec neprekáža, pretože rýchlo na pleti vyprchá. Pri tejto značke je zaujímavé, že sa jedná o bio produkt z lokálnej farmy značky Alteya Organics, ktorú nájdete na e-shope bioruža.sk. Túto ružovú vodu tak viete použiť aj v kuchyni na potravinárske účely ako dochutenie jedál. Nie je testovaná na zvieratách a disponuje mnohými prírodnými certifikátmi. Ja mám vodu v najväčšej fľaške a ak by som jej mala niečo vytknúť, bola by to pumpička. Ťažšie sa stláča a vodu strieka dosť silno a koncentrovane.

alteya oganics rose water ružová voda prírodná kozmetika prírodní kosmetika recenze recenzia bloggersre blogerka

BIO HARMANČEKOVÁ VODA ALTEYA ORGANICS

Harmanček má navyše od ružovej vody terapeutické účinky. Pokožku upokojuje a preto je ideálna na zápaly, ekzémy či po spálení na slnku. Harmanček by mal dokonca pomáhať v boji proti tmavým kruhom pod očami. Vôňou mi pripomína nejakú mastičku, bylinky, veľmi sa mi ponáša na niečo medovo-propolisové. Voda je v menšom 100ml balení, ktoré je šikovné na cesty či do kabelky. S pumpičkou sa pracuje na rozdiel od väčšej ružovej vody ľahko. Harmančeková voda sa po ružovej stala mojou druhou najobľúbenejšou.

alteya oganics harmančeková voda prírodná kozmetika prírodní kosmetika recenze recenzia bloggersre blogerka

Aké kvetové vody máte rady?

Podobné články

3 komentáre

 1. Katarína Katy hovorí:

  Ahoj, ja najradšej používam ružovú vodu z damašskej ruže. Tá ktorú si spomínala tuším v story. Má silnú vôňu a tiež mi nevadí, práve naopak. A máš pravdu, nie je ružová voda ako ružová voda. Vyskúšala som ich dosť a stále sa vraciam k tej svojej jedinej?
  Inak takéto vody úplne zbožňujem. A čo je fakt super je, že nedráždia pokožku. Určite v budúcnosti vyskúšam aj tú harmančekovú.

  1. Drew hovorí:

   Ahoj, si jedna z mála, čo jej tá ťažká vôňa nevadí 🙂 Lebo mne to kritizovalo veľa žien, že si ju na základe mojej recenzie kúpili a že im to doslova smrdelo ako pokazené ruže. Ja zatiaľ stále skúšam, keď mám možnosť prečo nie 🙂 ale tá prvá, ktorú som mala, z damašskej ruže mi zatiaľ tiež sedela najviac 🙂

 2. Z kvetových som mala hlavne ružové. Avšak mne sa zdajú čo sa taký hydratácie veľmi slabé. Nepríde mi, že pleti niečo dávajú. Používam ich skôr ako základ pod pleťové oleje alebo na osvieženie pleti v lete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.