Fashion

Sneh náš nepriateľ

Je zaujímavé, ako ľudia reagujú na podnety okolo seba. Cez Vianoce sa všetci sťažujú, že nie je sneh, pričom podľa historikov suché Vianoce bol úplne bežný jav. Teraz keď napadol, ľuďom vadí, že je poľadovica, že musia odhrabávať, že nie sú upratané cesty. Ani tak, ani tak. Akoby si niektorí ešte nezvykli, že žijeme v podnebí so štyrmi ročnými obdobiami. A že sneh jednoducho niekedy bude a niekedy nie. Na čo sa rozčuľovať pre niečo, čo nevieme ovplyvniť?

V poslednej dobe opäť naberám duchovný pohľad na vec. Haha, nechcem znieť ako podomový obchodník s vierou. Avšak mala som obdobie, kedy mi bolo z každého zjedeného jedla zle. Nevedela som prečo a pripisovala som to stresu. Lebo ma vždy niečo vyviedlo z miery, vždy som musela premýšľať nad svojim harmonogramom práce a zadeliť si správne čas. Vyhovoval mi určitý stereotyp, pretože som nad danými úkonmi nemusela premýšľať a ak mi niečo nabúralo môj režim, bola som v strese. Do toho akoby na zavolanie som natrafila na Youtube jeden rozhovor s vedcom na gény, ktorý výskumom zistil to, že správanie sa našich génov ovplyvňujeme my samy. Počkať, gény? Áno, čítate správne. Chlapík sa volá Bruce Lipton a nie je jediný, ktorý hlása, že všetko je v hlave. Prečítala som si všelijaké knihy štýlu The Secret, no nikdy mi pozitívne afirmácie k vesmíru nefungovali. Nebolo to totiž pre mňa správne podané, aby som tomu sama verila, že to funguje. Ak za ovplyvňovanie tela, zdravia, budúcnosti niekto dá vedu, mám na veci úplne iný pohľad.

Výsledok? Snažím sa z vecí nerobiť si ťažkú hlavu. Aj keď mi niečo nabúra môj harmonogram, prijmem to a nevytváram si z toho stres. Za posledné obdobie sa mi postávali také veci, s ktorými by som sa pred časom nervovo zrútila (skoro). Napríklad pokazé auto (= oprava = peniaze). Bude to chcieť ešte veľa práce, ale pozitívny výsledok v trávení za to stojí 🙂 A preto ma netrápi, či vonku prší, sneží alebo či boli a budú Vianoce na blate. Pretože v hlave riešim to, čo ovplyvniť viem 🙂

KABÁT: z výmeny ŠATY: Cellbes ČIŽMY: z bazára KABELKA: po babičke

Podobné články

1 komentár

  1. Celková kombinace oblečení se mi nelíbí, ale hodně se mi líbí samotná barva šatů, ta je skvělá 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.