Cestovanie Fashion Lifestyle

Curvy is sexy – Berlin Plus Size Fashion Week 2016

Mala som možnosť sa zúčastniť ako modelka Plus Size Fashion Week-u v Berlíne, ktorý sa odohráva 2x do roka. Dizajnéri vystavovali na dvoch poschodiach v stánkoch svoje kúsky pre jeseň a zimu 2016/2017.  Návštevníci boli majitelia rôznych butikov, ktorí si sem prídu pozrieť a objednať tovar na nasledujúcu sezónu, kreatívne a zaujímavé plus size blogerky či modelky a potom nezainteresovaní ľudia dokonca aj z Ázie.
Najväčšie zastúpenie modeliek sme tvorili my z agentúry Plus Size Models CZ, čiže Češky, ja jedna Slovenka a 4 Nemky z iných agentúr. Vďaka tomu sme si to užili ešte viac a boli si navzájom oporou.
Prvý deň sme mali fitting, čiže skúška oblečenia, kde sa preriedilo, kto bude mať na móle oblečený aký model. Skúšali sme aj choreografiu celej prehliadky a nakoniec sme šli aj generálku s prezliekaním a všetkým, čo k tomu patrí, aby sa videlo, ako to na druhý deň pôjde.
Prehliadky boli v utorok a stredu ráno o 11 a poobede o 15, pričom zakončenie bolo vo štvrtok jednou prehliadkou o 12. Pre nás to znamenalo vstávanie o 5 aby sme o 6 boli prichystané v šatni na makeup a vlasy, kde sa o nás starali tri vizážistky. Ako vidíte, aj organizátori na nás mysleli a nedostali sme žiadnu rukolu, ale poriadnu pizzu 🙂
Na móle sa predstavilo 9 dizajnérov, pričom ja som išla v oblečení od piatich. Takže si viete predstaviť ten stres a rýchlosť pri prezliekaní, aby som vždy bola pripravená a stihla vyjsť v ďalšom outfite na mólo. Traja dizajnéri zapadali do kategórie mladých a nových značiek na trhu. Ich oblečenie sme predvázdali posledné aj s defilé.
Nemecká rodinná značka, ktorá je vedená už tretiou generáciou, sa zameriava na konfekciu 40+. Ich kolekcia A/W 2016, ktorú sme predvádzali, sa nesie v neutrálnejších farbách s dôrazom na pohodlie.

 

Dizajn pochádzajúci z Nemecka patriaci pod firmu Non Stop. Sú veľmi selektívni v zmysle kde sa ich oblečenie bude predávať, takže ich nenájdete na každom rohu. Ponúkajú odevy vhodné do práce, ležérne či na párty až do veľkosti 54.  Ich kolekcia na zimu 2016/2017 sa niesla najmä v pohodlnom štýle.

 

Opäť dizajn pochádzajúci z Nemecka, ktorý patrí pod nasledovnú značku Ulla Popken. Studio Untold sa hrdia tým, že vytvárajú oblečenie najmä pre mladých vo veľkostiach 42-54 sledujúc moderné trendy. Nájdete tu strihy vhodné pre každý typ postavy.
Známa nemecká značka, ktorú nájdete aj v Prahe či v Parndorfe. Ponúkajú širokú škálu sortimentu odevov vo veľkostiach od 42 až po 62, niektoré kusy dokonca do konfekcie 68.
Nemecká značka, ktorá ponúka sortiment oblečenia od topánok cez plavky až po šále a čiapky. Nemajú vyhradený štýl, pretože sa snažia vyhovieť každému od drzých rockových prvkov až po usadlejšie farby či strihy. Ponúkajú odevy v konfekcii 42-58.
Krásna a charizmatická dizajnérka, ktorá spolupracovala už s rôznymi inými značkami a od roku 2014 aj so sheego. Jej motto je byť sebavedomá, ženská a sama sebou a to sa odráža aj v jej dizajnoch. Jej samostanú kolekciu môžete nájsť na oficiálnom webe a blogu www.annascholz.com Fialové šaty, ktoré som mala na sebe, som si od prvého momentu zamilovala. V okamihu, ako nám priniesli sheego oblečenie na fitting, modlila som sa k týmto šatám aby som ich mala ja a dostala som ich 🙂 Boli mi osudné! Moja obľúbená farba a strih ako uliaty pre hrušku 🙂
MLADÍ DIZAJNERI
Miriam Ježek je začínajúca dizajnérka pochádzajúca z Rakúska. Značku Grand Styles si stavia na dobrých podmienkach, kde oblečenie vzniká a na prírodných kvalitných materiáloch. Jej kolekcia je súčastná, moderná no zároveň jednoduchá a nie preplácaná.
Mladý dizajnér z Paríža, ktorý sa prezentuje ako ten, čo ide proti prúdu. Vytvára oblečenie podľa nálady a heslom jeho značky je One Size Fits All (jedna veľkosť padne viacerým). V rámci berlínskeho fashion weeku bolo spustené hlasovanie za najlepšieho mladého dizajnéra a z troch prezetnujúcich to vyhral Olivier. Z jeho krásnych šiat, ktoré predvádzala nemecká modelka Laura (naľavo), sme padali na zadok všetci.
  
Za značkou mable stojí nemecká dizajnérka Katja Heidrich. Jej oblečením chce búrať brány medzi štíhlou konfekciou z módnych mól a plus size. Vraví, že aj dievčatá s krivkami môžu nosiť extravagantnú módu. Jej rukopisom je hranie sa s geometriou a kolekcia Iceflower, ktorú sme predvádzali, je čistá s prvkami ľudových motívov. Katja obdarovala mňa a Simču taškou s jej logom, katalógom a bio sprchovým gélom a telovým mliekom. Bolo to od nej veľmi pozorné a milé gesto 🙂 Žiaľ spoločnú fotku ešte nemám, ale akonáhle sa niekde objaví, určite ju sem dám.
..a či som z Berlína aj niečo videla? Nuž veľmi málo. Pri režime byť od rána do večera na fashion weeku, sa toho veľa nestihlo, ale aspoň som videla jeden typický berlínsky prvok a to televíznu vežu 🙂

Podobné články

20 komentárov

 1. hovorí:

  to si bola sama či aj s drahým? 🙂 ZuZu

  1. sama, bola som tam týždeň, to by si musel brať zbytočne dovolenku a ani by sme spolu počas dňa nemali kedy byť 🙂

 2. Krásny článok 😀
  Girl with pink nails

  1. ďakujem 🙂

 3. hovorí:

  Hezky nafoceno.

 4. Mně se stejně ty ženský s křivkama líbí víc.. Skvělej článek i fotky! Muselo to být luxusní!
  Prolhaná Mrcha

  1. vďaka 🙂 každému sa páči niečo iné a to je na tom to pekné 🙂

 5. Wow.. super článek!
  Fashion Journey

 6. Veľmi pekné fotky! Musel to byť skvelý zážitok ♥

  31shadesofaubergine

  1. ďakujem a veru bol 🙂

 7. Hi there
  I really like your blog & all the subjects you discuss.
  My blog's all about fashion, art and beauty and I invite you to take a visit.
  If you want we can keep in touch. I made me a new follower of your blog, it would be lovely if you would follower me back anytime soon so we can stay in touch.

  Kisses
  x Isabelle | Outfit Van De Dag
  Facebook Page *Click*

 8. Krásná reportáž! Když má žena křivky, má to něco do sebe! 🙂

  1. ďakujem 🙂 🙂

 9. hovorí:

  asi prvykrat vidim moletky na podiu. super! 🙂
  http://www.gummybaum.blogspot.sk

  1. v zahraničí plus size modeling a prehliadky fungujú už zopár rokov, u nás viem o jednej, čo bola v Bratislave tuším dva roky dozadu, pár krát sa vyskytne niečo v Prahe, minulý rok som tam bola tiež na prehliadke butinku Big and beautiful 🙂

 10. Dru gratulujem to je super, vyzeráš na tých foto nádherne! 🙂

  1. Ďakujem pekne 🙂 🙂 🙂

 11. Super, tuhle revoluci bychom potřebovali 🙂
  http://www.andie-chambers.com

 12. Natalia hovorí:

  Ahoj, rada čítam tvoje články aj pozerám videá, si super ☺. Chcela by som sa ťa opýtať, aký honorár dostávajú plus size modelky na takomto Fashion weeku? Lebo čítala som aj článok, kde si písala o tom, že väčšina fotení je iba tfp a že sa na tom nedá veľmi zarobiť. Iba čisto zo zvedavosti. A myslíš, že modelky plus size sú horšie platené ako tie normálne, respektíve nejako znevýhodnené? Snáď nevadí, že sa toto vypytujem, len ma to zaujíma. A ešte na záver by som chcela napísať, že si dôkazom toho, že keď človek niečo chce musí si ísť za tým bez ohľadu na to, že nemá pás 60cm a postavu podľa tabuliek, čo je skvelé. Držím ti ešte palce v ďalšej modelingovej kariére ??

  1. Drew hovorí:

   Ahoj, ďakujem 🙂 o honorároch som písala v tomto článku https://drewsbeauty.com/2017/04/plus-size/ za tento fashion week sme nedostali nič, jednalo sa asi o nedôveryhodnú firmu, pretože po tomto evente sa zbalili a už o nich nebolo počuť. Každopádne pre nás to bola úžasná skúsenosť. Taktiež nevidím veľmi do honorárov iných bežných a plus size modeliek. Myslím, že sa to ale veľmi nelíši a vždy záleží akú kampaň robíš a ako slávna si. Ja na modelingu neviem veľmi zarobiť kvôli tomu, že nie som v agentúrach, čiže mám málo honorovaných zákaziek a veľa fotím zadarmo (za fotky). Neznamená to, že iná kočka, ktorá je riadne v agentúre, je dobrý modelingový materiál, na tom zarobiť nevie, práve naopak 🙂
   Ja stále hovorím, že pre mňa by bola najväčšia výhra sa tým živiť, ale to je žiaľ nereálne. Už nemám na modeling dobrý vek, ani super výšku a najmä tvár (ževraj som veľmi výrazná). Máme práveže zopár ozajstných plus size slovenských modeliek, ktoré sledujem a fotia kade-tade po svete, len sa o nich nevie 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.