Recenzie

RECENZIA: Odličovač od Oligodermie

Pretože šetrnných a dobrých odličovačov nikdy nie je dosť.

Preto som kývla na spoluprácu so stránkou zdravi-krasa.cz, odkiaľ som obdržala tento dvojfázový odličovač na oči od francúzskej značky Oligodermie, ktorá už funguje približne 40 rokov. Produkt sa teda skladá z dvoj zložiek pričom priehľadná je na báze vody s extraktom z nevädze a oranžová zložka je olejový exktrakt z broskyne s vitamínmi B, C, E. Odličovač nezanecháva mastný film, očné okolie neštípe, nedráži, no naopak ho regeneruje a ukľudňuje. Je teda vhodný pre všetky typy pleti a všeobecne dvojfázové odličovače sú lepšou voľbou pre citlivú pleť.

Pred aplikáciou je potrebné produkt pretrepať aby sa obe zložky navzájom prepojili. Potom sa aplikuje požadované množstvo na vatový tampón a pre lepší účinok môžete tampón predtým navlhčiť. Tak by sa mal odličovač lepšie rozpiť a nie je ho teda potrebné použiť tak veľa. Balenie je teda veľmi prínosné, keďže takto nezabudnete tekutiny dobre zamiešať a jednak je krásne viditeľné, ako rýchlo sa míňa.

Na tento produkt od Oligodermie som si prečítala mnoho pozitívnych recenzií, že som až smutná z toho, že z neho nie som tak veľmi nadšená. A to nie je prý dvojfázový odličovač, ktorému neviem prísť na chuť, neviem prečo.. odličujú ma v podstate rovnako ako iné, dokonca pri týchto na olejovej báze musím použiť viac tampónov, pretože zvyknú robiť fľaky a vyzerá to potom tak, že som na čele a lícach celá čierna od maskary. Koniec koncov, môže to byť spôsobené tým, koľko produktov používam – podkladovú bázu pod makeup, makeup, púder, fixačný sprej a na oči tež podkladovú bázu, tiene, mnohokrát linku a väčšinou používam vodeodolnú špirálu. Viem, že odličovač je primárne na oči, no čo je určené na očné okolie nemôže uškodiť celej tvári, takže odličujem vždy najprv oči a potom prebehnem aj pleť.
Plusom stále ostáva obal a nedráždivosť, len teda u mňa nespĺňa podmienku, že ma odlíči rýchlo a efektívne. Na českom e-shope ho kúpite za 399Kč, čo je necelých 14Eur.
CELKOVÉ HODNOTENIE: 3/5
PLUSY
– obal
– citlivý k očiam, nedráždi
– oči vyživuje a hydratuje
MÍNUSY
– rýchlejšie sa mi míňa, pretože ma neodlíči tak efektívne a rýchlo
– cena

Podobné články

3 komentáre

  1. Fajn recenzia, no mne olejové odličovače vadia, najmä ta olejová zložka. 🙁

    Pozývam ťa na moju giveaway:
    http://rebelliouslily.blogspot.sk/2016/08/back-to-school-giveaway.html

  2. Jsem na tom stejně. Přitom ještě před nedávnem bych si jiný než olejový odličovač nikdy nekoupila. Ale teď mám taky pocit, že co jsem objevila micelární vody, jsou odličovače na olejové bázi hrozně mastné a odlíčení s nimi trvá neskutečně dlouho…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.