Beauty

Škandály kozmetických značiek

V poslednej dobe som sa dozvedela o mnohých škandáloch kozmetických firiem, o ktorých som vôbec nevedela. Zaujímalo by ma, či o nich viete a najmä, či vás to dokáže ovplyvniť pri nákupe. Mám totiž pocit, že sa mnoho z tých informácii k nám ani nedostane, keďže sa jedná najmä o americké značky. Pátrala som teda po evidencii a dôkazoch a rozhodla som sa preložiť a spísať niektoré kauzy a škandály. Nechcem nikoho týmto článkom ovplyvniť, chcem aby mal informačný rozmer a je na vás aký záver si z tohto celého urobíte 🙂

1. GERARD COSMETICS

Značka začala najmä cez sociálne média poskytujúc rôzne zľavy pre affiliate partnerov tj. blogerov, celebrity, ľudí, ktorí inšpirujú. To znamená, že pre zákazníka je výhodnejšie nájsť si svojho blogerka cez ktorého sa preklikne na ich stránku a uplatní si tam blogerov zľavový kód. Neplatí tu teda rovnaký meter pre všetkých – ak si chcete len tak niečo objednať cez ich oficiálny eshop hmm smola, musíte zaplatiť plnú sumu. Tým pádom značka tlačí na blogerov a zazmluvní si s nimi len pozitívne recenzie. Dobre, nemusí to byť nič závažné pre koncového zákazníka, veď biznis je biznis. Ale nie je to sympatické, že značka je skôr problogerská ako prozákaznícka.
Avšak, najväčší škandál, ktorý urobila majiteľka firmy je, že jedného večera bola na Snapchate s YouTuberom MannyMUA a pozerali videá zlých skúseností s Gerard Cosmetics. Podľa mňa už týmto presiahla hranicu profesionality, keď sa natáča pri tom, ako sa bavia na zlých recenziách. Každopádne, narazili na recenziu od Karina Kaboom, ktorá teda nebola s ich produktami nadšená a majiteľka Jennifer Gerard ju nazvala škaredou a hroznou. Tá jediná veta otočila proti firme niekoľko youtuberov, ktorí s GC doposiaľ spolupracovali vrátane Jaclyn Hill, ktorá po zverejnenom Snape ukončila s Gerard zmluvu.
Gerard Cosmetics ukázalo svoju neprofesionálnu stránku aj v momente, keď na svoj Instagram zverejnili nevydarenú fotku JLo s textom, že ak by používala ich fixačný sprej, neroztekala by sa jej tvár.

Zdroje:
Recenzia GC rúžu, skúsenosti s majiteľkou Jenn: https://youtu.be/JzEXl7-62S8
Karina Kaboom a jej reakcia na GC škandál: https://youtu.be/ROMtp1Xv4TA
Jaclyn Hill o ukončení spolupráce s GC: https://youtu.be/lr43WyP2PXo
O fotke s JLo: https://youtu.be/tsULMjYG-eU
gerard cosmetics škandál škandály manny mua karina kaboom

2. LIME CRIME

Ak sa povie škandál v súvislosti s kozmetickou značkou, Lime Crime je ich kráľovnou. Ohľadom majiteľky firmy sa nesie toho už toľko, že sa mnohí čudujú, že značka ešte stále funguje. Tá sa netajila tým, že sa raz na Halloween prezliekla za Hitlera. Taktiež rada verejne označuje každého, komu sa nepáči niečo od Lime Crime ako „dumbass“ a takéto účty na sociálnych sieťach blokuje.
Čo je horšie je fakt, že značka nakupuje produkty inej výrobnej značky TKB a iba ich dá do svojich obalov s logom a predáva pomaly s 300% prirážkou. TKB predáva pigmenty, oleje, vosky, farby a všetko iné potrebné pre výrobu kozmetiky. Je možné si kúpiť už vyrobené produkty ako tiene, rúže, čo teda využila majiteľka Lime Crime. Nedala si teda nikde vyrobiť svoje vlastné odtiene v laboratóriach, ale len prebaluje to, čo už niekto vyrobil. Na to by možno nič také nebolo, pretože to robí viacero kozmetických značiek, no je zlé klamať zákazníkov a tvrdiť, že odtiene si dali vyrobiť niekde sami. Keď to celé prasklo samozrejme, že mnoho blogeriek sa začalo ozývať a hovoriť o tejto skúsenosti. Na ich smolu boli všetky súdené Lime Crime za poškodzovanie mena. To bolo ešte v roku 2009. Bežne však vymazávajú akékoľvek negatívne komentáre v spojení s ich značkou zo sociálnych sietí.
V roku 2014 sa stalo, že mnohým zákazníčkam zmizli peniaze z ich účtov po tom, čo spravili objednávku na oficiálnom Lime Crime e-shope. Keď sa to stalo zopár prvým, Lime Crime nikoho neinformovali cez email, iba napísali správu na Instagram, že to riešia. Banky s tým ževraj už nič nemohli urobiť a tak okrem tých, čo platili cez Paypayl, už svoje peniaze nikdy nevideli.
Akoby to nestačilo, potom prišla výstraha od FDA, že niektoré rúže tejto značky obsahujú látky, ktoré sa zvyknú dávať do farieb na vlasy a nie sú vhodné vo výrobkoch určených na pery. Tieto látky sú v USA zakázané používať. Lime Crime sa ohradilo tým, že veď v Európe to povolené je a že sa jedná o tlačovú chybu a daná prísada zmizla z listu zložení, ktoré sa dajú mimochodom nájsť iba na ich oficiálnej stránke. A teda ak by sa jednalo len o tlačovú chybu, načo potom hovoriť o tom, že je možné danú ingredienciu (ferric ferrocyanide a ultramarine) používať v Európe? Sťažujúci sa zákazníci boli opäť blokovaní firmou a ich emaily ignorované.
Najnovšia kauza má len niekoľko mesiacov. Lime Crime vyšli s novými tieňmi, ktoré obsahovali niečo ako pleseň alebo hrdzu. Vyjadrenie firmy bolo, že tiene obsahujú vodu a preto mohli zreagovať. Zaujímavé je, že v liste ingrediencii sa voda nenachádza..

Poslednou perličkou bola vianočná giveaway 2016, kedy ste sa do súťaže zapojili iba vtedy, ak ste uhradili aspoň 25$ objednávku. Žiadne také, že ďakujeme vám, verným zákazníkom, robíme súťaž a ste v žrebovaní po napísaní komentáru alebo niečo podobné. Ak si niečo nekúpite, môžete si o potenciálnu výhru pískať.

Zdroje:
Článok: http://www.racked.com/2015/9/28/9392021/lime-crime-doe-deere-hated-xenia-vorotova
Sumár všetkých škandálov: https://youtu.be/tgSeg7Q0O00
Škandál s hrdzou v tieňoch: https://youtu.be/z5zyDMlSh2w
Kauza s platenou súťažou: https://youtu.be/STxVSlyzbWA

lime crime škandály

3. MORPHE

Firma známa tým, že nevyrába nič vlastné ale len nakupuje už hotové výrobky, na ktoré si dá potlačiť vlastné logo. Je to bežná prax v mnohých odvetviach – ak výrobná firma ponúka už hotové ale neoznačené výrobky, môžu si ich veľkoobchody kúpiť a označiť vlastnou značkou a predávať pod svojim menom. V Číne je takto na to jedna obrovská továreň, z ktorej berú produkty kozmetické značky ako Morphe, Sedona Lace, Bella Face, Coastal Scents, Karity a iné (nečudovala by som sa, keby sem patrí aj bh cosmetics). Pri Morphe však nie je úplne sympatické, že vytvára okolo seba obrovské virálne haló, jeden vizážista a Youtuber MannyMUA (zhodou okolností ten istý z kauzy okolo Gerard Cosmetics) vyhlásil, že ak nemáte radi Morphe, neviete ani líčiť. Pričom tie isté produkty nájdete u značky napr. Crown za polovičné ceny. Jeden z dôkazov je, že niektoré ich palety sú označené logom Morphe brushes pričom ostatné len Morphe. To znamená, že nevlastnia žiadnu fabriku alebo si nezadávajú samy objednávky na obaly.  Crown je firma, ktorá tiež ponúka svoje produkty na premenovanie inou firmou. Ich štetce sú identické so štetcami Morphe. Kedysi Morphe mali svoje štetce označené písmenom C a číslom. Neskôr ich premenovali na písmeno M a číslo. Pravdepodobne nevedeli, ako veľmi im pôjde biznis a tak zo začiatku používali pôvodné označenia od firmy Crown.
Čo sa týka tieňov, to že nevyrábajú vlastné sa dá veľmi jednoducho zistiť a síce tak, že skopírujete ingrediencie daného tieňa do Google a nájde vám všetky značky, ktoré majú to isté zloženie. Tým pádom si viete nájsť rovnakú paletu len za nižšiu cenu. Crown má takto napríklad lacnejšie paletky aj so zrkadlom, pričom Morphe šetrí na tom, že berie obaly bez neho.
Morphe si tiež podmanilo mnoho blogerov a youtuberov, ktorých si zaplatili za pozitívne ohlasy. Na Youtube neexistuje snáď negatívna recenzia tejto značky. Nie je nič zlé na tom, že niekto nakupuje už hotové výrobky a dáva si ich potlačiť logom, ale je stavať takúto firmu na piedestál originality je čistá reklama. To si môžeme všetci ísť kúpiť výrobky Crown za nižšiu cenu. Všetci youtuberi nenormálnie chvália Morphe a pritom drvivú väčšinu v ich videách vidíte, že používajú od nich maximálne štetce. Krásny príklad je Jaclyn Hill** – kedysi dávno povedala na nejaký produkt od Hard Candy, že ho nechce a nemôže používať, pretože obsahuje minerálny olej a mastenec. Hádajte, čo sú prvé ingredience Morphe tieňov? Presne tak a všetci dobre vieme, že Jaclyn s Morphe spolupracuje, je ich affiliate a všetky ich novinky promuje na sociálnych sieťach. Ľudia začínajú byť s Morphe znechutení, každý veľký youtuber pchá túto značku do každého ich videa, aby si ľudia kupovali Morpher cez ich zľavové kódy (youtuber z každej objednávky dostáva %).

Zdroje:
Recenzia a objasnenie fungovanie firmy: https://youtu.be/PAP6GdyI1B8
Morphe a ich marketingové ťahy: https://youtu.be/wYgVOCL4pqw
Súdna správa medzi Morphe a Crown: http://www.adrforum.com/domaindecisions/1539409.htm

morphe škandály

4. JEFFREE STARR

Uff.. mám sa vôbec rozpisovať? 😀 Jeffree je kontroverznosť sama o sebe a neustále sa okolo jeho osoby točia škandály. Áno, ja som tiež kedysi chcela jeho rúž, ale viete čo? Už viac nechcem. Nemám chuť podporovať a dávať peniaze niekomu so správaním ako je jeho. Okrem toho, že je rasista, je arogantný a výbušný k fanúšikom a zákazníkom. Niekoľkokrát som čítala a pozerala priznania jeho fanúšikov, na ktorých Jeffree osobne nakričal, zablokoval si ich na sociálnych sieťach či ich nejako inak urazil, len preto, že mali trebárs ružové vlasy.
Najznámejšia kauza okolo jeho kozmetiky vznikla v dobe, keď Kylie Jenner vyšla s jej prvými leskami a tekutými rúžmi. Aplikátor na nich bol štetinový a Jeffree natočil video, kde ukazoval roztrapkané štetiny a vulgárne komentoval, ako niečo také môže Kyle vypustiť do predaja. Karma je zdarma a čoskoro ho dostala, keď si jeden jeho obdivovateľ objednal Jeffreeho nový rozjasňovač, ktorý keď doma otvoril, bol celý rozbitý. Jefreeho reakcia na video bola dehonestujúca, chlapcovi hrubo vynadal a odporučil mu kontaktovať najpr zákaznícke oddelenie, než natočí video o tom, že Jeffreeho rozjasňovač je rozbitý (akoby to Jeffree nemohol urobiť v prípade rúžov od Kylie, však). Nuž Jeffree sa však neskôr priznal, že video vlastne nedopozeral celé a nevedel, že youtuberovi je to fakt ľúto. Ževraj jednému prepravcovi spadla celá paleta s jeho rozjasňovačmi a preto niektoré dorazaili rozbité. Ako fajn, ale všimli ste si, že sa Jeffree nikdy neospravedlnil, že spravil sám chybu? Vždy sa vyhovára na chyby iných. Skrátka, Jeffree môže urážať kohokoľvek kedykoľvek, ak je to však naopak tak ste zablokovaní, niektorých ľudí pripravil o prácu či nechal zablokovať niektoré Youtube účty.
Nech si je chalan v súkromnom živote akýkoľvek, ale ako tvár nejakej značky by sa podľa mňa mal správať aspoň trochu profesionálne. Taktiež ukazovať ako fajčí trávu vo videách mi tiež nepríde príliš vhodné, je to čisté chválenkárstvo vzhľadom na to, že to mohol kľudne z videa pri strihaní odstrániť. Vedeli ste o tom, že aj jeho zamestnanci húlia trávu vo fabrike Jeffree Starr cosmetics? Priamo pri výrobnej linke. A ešte sa tým chvália na videách.
Najnovší problém je s nájdením vlasov v Jeffreeho rozjasňovačoch.
Zdroje:
Jeho škandály v skratke: https://youtu.be/ELfElo70rto
Niečo z Jeffreeho správania: https://youtu.be/VUeBMJHlHD0
Snaps o Kylie Jenner rúžoch: https://youtu.be/o5XPaNAU7ZU
Video o rozbitom rozjasňovači: https://youtu.be/Z4M38ZE99H8 https://youtu.be/8EJRR-YBlOU
Vlas v Jeffreeho rozjasňovači: https://www.youtube.com/watch?v=vmRpmbPNZho
Sumár rôznych videí: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnscs1rlYIr8BxEYltxukpiR3cljJpory

jeffree starr škandál škandály

5. SPOLUPRÁCE YOUTUBEROV SO ZNAČKAMI (BECCA, TOO FACED..)

Spolupráce kozmetických firiem s youtubermi je ďalšia reklama a ťah ako značke priniesť viac predajov. Youtuberky sa stali novými idolmi, ktoré stoja za ovplyvňovanie mnohých zákazníckych rozhodnutí. Je preto logické, že si ich firmy podchytia a spolupracujú s nimi. To však mnohokrát prináša úskalia v kvalite daných produktov. Jaclyn takto dostala svoje meno na paletu tieňov, kde vyberala len jeden odtieň. Keďže Becca chcela paletu vydať v rovnaký deň ako zvyšok kolekcie od Jaclyn, rýchlo vybrali iné laboratórium (v Číne), ktoré sľubovalo vysokú kvalitu a rýchle dodanie. Tiene teda vyšli v rovnaký deň ako Champagne kolekcia, no na počudovanie sa veľa zákazníkov začalo sťažovať na zlú kvalitu a hroznú pigmentáciu tieňov. Značka zareagovala rýchlo, tiene stiahli, kupujúcim boli vrátené peniaze a Jaclyn stiahla svoje video s predstavením celej kolekcie.
Horší prípad sa však stal v spolupráci NikkieTutorials s Too Faced.  Mnoho ľudí sa sťažovalo, že paleta Power of makeup nemá vôbec tak dobrú pigmentáciu ako ukazovala Nikkie vo svojom videu. Tiene sú prášivé a suché a nie krémové ako bolo uvádzané Nikkie.

Zdroje:
Jaclyn o dráme so zlou kvalitou tieňov: https://youtu.be/JU0nB6j6yPA
Becca marketingový ťah: https://youtu.be/-IQ8VruXsIY
Swatche paletky Power of makeup: https://youtu.be/_cieJ-aeZBA https://youtu.be/C_hD6BS5GmU

becca power of makeup nikkie tutorials jaclyn hill škandály škandál

Ak vás zaujímajú škandály či pikošky zo sveta youtuberiek, značiek v oblasti krásy, odporúčam sledovať tieto reakčné kanály:

John Kuckian

I’m just here for the tea

Karina Kaboom

Ako ste na tom vy? Sledujete či zaujímate sa o pozadie značiek? Ovplyvňuje vás to pri nákupe? 🙂

Podobné články

28 komentárov

 1. hovorí:

  Tieto značky sú mi úplne neznáme, ale bolo to veľmi zaujímavé čítanie. Popravde som netušila, že sa dá neznačková kozmetika odkupovať toľkými výrobcami a potom predávať ako značkovú a za rôzne ceny…. hoci pri oblečení som si takéto veci všimla už viac ráz. Napr. spodné prádlo New Yorker a H&M je jedno a to isté – jedna veľká nekvalita. Tiež som si všimla, že jeden nemenovaný slovenský e-shop predáva sukne za vyše 50 eur…. pritom tie isté sukne kúpite na ebay od 8 do max. 20 dolárov!!! Akože des toto.

  1. Drew hovorí:

   heh o tých sukniach viem 😀 veru, je veľa zákulisných zákerností aj pri módnych značkách, tam sa však veľmi neorientujem. Kupujem aj tak prevažne v sekáčoch a keď si raz za čas niečo nájdem v H&M, F&F nepovažujem to za veľkú tragédiu 🙂
   Áno, niektoré kozmetické značky ponúkajú svoje výrobky na tzv.private labeling, čiže to aj ty si môžeš u nich objednať palety a dať si ich potlačiť svojim menom 🙂

 2. Skvelý článok. Priznám sa, že tieto značky nesledujem, lebo nakupujem iba dekoratívku netestovanú na zvieratách. Ale aj v cruelty-free kozmetike je zopár takých škandálov… Yves Rocher bol odobraný certifikát o netestovaní na zvieratách, keď sa prišlo na to, že vyváža do Číny, kde sa všetka kozmetika z dovozu testovať musí. Takže asi takto…

  Flung out of space

  1. Drew hovorí:

   no pekne.. v týchto väčších firmách som to až tak nesledovala, čo sa deje, ale ono je skoro všade niečo. Len som asi mala chuť spísať také tie, ktoré sú v Youtube svete stále ako top, je okolo nich boom a chcela som možno ukázať aj druhú stranu mince. Inak Jeffree Starr má tiež cruelty free kozmetiku 😀

 3. Dellenaya hovorí:

  O Morphe som tušila a už len kvôli tomu by som si nič nekúpila. Nemám potrebu investovať do paletky viac, než musím. A je mi úprimne jedno, koho logo na obale bude, ak obsah bude rovnako dobrý. Lime Crime ani Gerard ma nikdy nezaujímali, takže som sa o ich kauzu nikdy nezaujímala. Čo sa týka Jeffreeho… Ja jeho osobu mám rada. Myslím, že je úprimný, správne arogantný, vtipný a celkom extravagantný človek. Nie každý jeho povahu musí. Podla mňa väčšinu vecí, čo povie si ani nepremyslí a chce byť len nad vecou a vtipný a ja sa zvyčajne aj zasmejem, lebo to vážne naozaj nemyslím. Jeho rúže vyskúšať chcem, rovnako jeho rozjasňovače. A ked príde s tou jeho novou nude paletkou, tak tú vo svojej zbierke naozaj potrebujem mať. Myslím, že je na ňom ako sa ako majitel kozmetickej značky správa, ale chápem, že niekomu to môže byť proti srsti. Mne je napríklad proti srsti Petra Lovelyhair, ktorá mi svojim vystupovaním príšerne vadí. Hlavne ako sa zahrala na chudiatko a hned šla všetko rušiť. A pritom nerušiť, lebo aj tak štetce má.

  1. Drew hovorí:

   Áno, pri Morphe by mi nevadilo ak by mali dobré veci, len je mi nesympatický spôsob ich marketingu a to, že zo seba robia stvoriteľov neviem ako dobrej a inovatívnej značky, keď skoro nič z ich výrobkov sami nevymysleli. Viem, že už teraz mali aj nejaké tiene, na ktorých pracovali samostatne a nebrali ich už vyrobené inou firmou.
   To je to, že každý to máme inak, škandály sú všade, ale mňa osobne moje morálne hľadisko nepustí dávať Jeffreemu moje peniaze. Nevravím, že jeho výrobky sú nekvalitné, lebo som ich nevyskúšala a má mnoho skvelých (ale aj zlých) recenzii.
   Heh noo o Petre si tiež myslím svoje, tá má podľa mňa tiež dobre strategicky premyslené marketingové ťahy 🙂

 4. Skvelý článok, veľmi dobre napísané! O mnohých takýchto pikoškách som ani netušila a takto ma to aspoň odradí od nákupu ďalšej kozmetiky. Pretože už dlho som napríklad uvažovala o rúži od Jeffreeho 😀

  1. Drew hovorí:

   Každý by si mal urobiť svoj názor 🙂 niekomu to nevadí a ide len po produkte, ja osobne sa cez morálne hľadisko neviem preniesť a nechcem dávať niekomu ako on svoje peniaze. Ale každý to máme inak 🙂

 5. hovorí:

  Tak polovinu věcí jsem ani netušila, že by mohl někdo dělat 😀 Díky za článek :))))

  Ráda bych tebe a tvé čtenářky pozvala na svou první letošní soutěž na téma „Jaro přichází“

 6. Tešila som sa na tento článok 🙂 hlvne že som si kúpila teraz rúž od Jefreeho ale nevadí 😀 Mne inak Jaclyn tiež liezla na nervy tým, že všade pchá Morphe…bolo to očividné a je to vidieť aj u iných youtuberov čo majú zasponzorované a platené. Bhcosmetics určite tiež len prelepuje logo a sú to tie čínske tiene.

  1. Drew hovorí:

   hey hey tiež si myslím, že BH Cosmetics berie od nejakej a pravdepodobne aj rovnakej firmy a len si tam lepia svoje logo. Ako stále som toho názoru, že ak to nie je drahé a kvalitné tak ok. len pri Morphe všetkých hnevá to, že robia zo seba stvoriteľov pomaly top tieňov a pritom veľkú časť z nich vôbec nevymysleli..

 7. hovorí:

  Nikdy mě nenapadlo, že by někdo mohl něco takového udělat. Fakt nechápu. Že to ty lidi mají zapotřebí. Jinak velmi zajímavý článek!
  S láskou JORIES.

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

 8. Bellada hovorí:

  Skoro všetky škandály poznám, občas pozriem Johna Kuckiana a hádam niet známej blogerky ktorú by si nepodal :-). Jaclyn je inak falošnica prvej triedy, ja ju mám napozeranú od začiatku a musím priznať že som ju „žrala“, sledujem ju aj naďalej, ale beriem ju veľmi s rezervou, konkrétne na tom spomínanom škandále s Gerard cometics, sa mi nepáčilo, že alibisticky síce skončila spoluprácu s nimi, lebo chcela byť za dobrú a spravodlivú, ale veľká kamoška s Mannym ostala a hneď nato neváhala propagovať jeho paletku ktorú robil v kolaborácii s Makeup Geek, tak keď už chcela spravodlivosť mala prerušiť vzťahy aj s ním. No zasmiala som sa na tom. Celé je to fraška kozmetické firmy klamu len taký fukot, ale koniec koncov kto nie? Farmaceutické firmy, textilné a odevné firmy, tam je tých škandálov snáď ešte viac. Museli by sme chodiť pomaly holí ak by sme chceli byť féroví. H&M, Zara a obrovský zástup podobných značiek majú obrovské maslo na hlave a čo? Pekne krásne tam nakupujeme, takže svet sa krúti naďalej, obrovský biznis prekvitá a zákazník je kŕmený odpadom a klamstvom. Vždy to tak bolo a vždy to tak bude, pretože nemyslím že niekedy nastanú časy keď ľuďom nepôjde hlavne o peniaze, taký stav je čistá utópia a neverím na to. Samozrejme netvrdím, že my máme byť oslici čo im naďalej budú žrať to seno, treba písať presne takéto články, robiť osvetu a pokiaľ je to možné nakupovať zo zdrojov ktoré sa správajú férovo, transparentne, len bohužiaľ pre bežného priemerného človeka je veľmi ťažké sa v tom orientovať a vedieť kto je kto a ako sa správa, každý ma dosť svojich osobných starostí a nemá čas zisťovať si takéto veci a hľadať alternatívne zdroje, ktoré sú často aj drahšie a preto radšej nevidíme a nepočujeme zlo, je to pohodlnejšie. Koniec koncov máme globálny svet plný korporácii, takže peniaze skoro vždy tečú na rovnaké miesta.

  1. Drew hovorí:

   Lepšie by som to nenapísala, hovoríš mi z duše a správne si pochopila môj cieľ tohto článku 🙂 chcela som len na to poukázať, je jasné, že zákulisných škandálov je asi pri každej firme, ale nemáme čas sa tým zapodievať.. ale mali by sme o tom vedieť a hlavne firmy by sa mohli správať k zákazníkom ako k tým, ktorí im prinášajú profity a peniaze. Nič ma nevie naštvať tak, ako keď viem, že niekto sa pozerá len na doláre v očiach a nie na platiacich zákazníkov a toto ma vytočilo pri Gerard. Nie je to mega obrovský škandál ale mňa morálne hľadisko nepustí.
   A s Jaclyn a jej známosťami je to presne ako hovoríš, veď aj s Jeffreem sa niekoľkokrát fotila na akciách aj ho spomínala vo videách. A beriem ju presne ako ty, pozerám ju ale už silno filtrujem jej slová 🙂

 9. Mia hovorí:

  Tento článok je neskutočny!!!!! fakt ma poviem pravdu potešil a zároveň šokoval 🙂 potešil v tom zmysle, že som rada, ze si take drahé značky nemozem dovoliť, lebo to ani to za to nestoji !!!! 😀 tie vysoke ceny a pri tom len ta značka na obale ….ach jaj cely svet sa točí len okolo penazi bohuzial 🙂 takze sa urcite budem drzat overenych a kvalitnych a aj ovela lacnejsich veci z kozmetiky!! 🙂 inak tiez ako vidím, že niekto predáva (vela zien bohuzial aj na slovensku) kometiku a ine veci z ebayu, alliexpressu atd. za 3nasobok ceny, alebo najlepšie ak tvrdia, že je to originál !!!! nechcem byt zla, ale dufam, že za tie klamstva a v podstate okradanie penazi sa im to vsetko vrati!!!! takze davat si fakt velmi velky pozor 🙂

  1. Drew hovorí:

   kupovanie a predávanie fake vecí je už druhá kapitola. Ani tomu nerozumiem, prečo by to niekto robil.. ja som mala niekoľko paletiek (bežných nie fake) z eBay a pigmentácia po dvoch rokoch sa akoby totálne stratila, i keď si človek povie, že veď za 5eru, čo by si chcela, ale tak radšej si kúpim osvedčenú značku aj za viac, pokiaľ viem, že vydrží 🙂

 10. hovorí:

  tak okrajovo som o týchto škandáloch čítala, ale super nápad to takto zhrnúť do jedného článku:)

 11. Katarína hovorí:

  Skvelý nápad na článok, ktorý je plný užitočných a zaujímavých informácií. Len tak ďalej, ja si občas pozriem len John Kuckiana, ktorý to vie úplne skvelo prezentovať 🙂

  Ináč, neber to v zlom, ale máš v článku veľmi veľa chýb ( napr. čiarky) a nespisovných slov (chovať, moc). Tak by som si na to dávala pozor.

  1. Drew hovorí:

   Ďakujem 🙂 áno, ja už som to niekoľkokrát hovorila, pretože gramatika mi je často vytýkaná, že nie som nejaký slovenčinár a sú veci, ktoré si skrátka pri písaní neuvedomujem, že sú zlé. Čo teda nie je boh vie čo, pretože ak ma na ne niekto neupozorní tak ani neviem 🙂

 12. Tak tento článok sa Ti fakt podaril 🙂 O niektorých týchto veciach som ani nevedela. Takéto pikošky si niekedy rada prečítam ale vyslovene ich nevyhľadávam 🙂

  1. Drew hovorí:

   Jasné, ja som sa v podstate k mnohým záležitostiam dostala tiež náhodou a už premýšľam, že urobím aj druhú časť s inými značkami 🙂

  2. Drew hovorí:

   Ďakujem 🙂

 13. hovorí:

  Dobrý článok! Ako ďalší ťa motivujem spraviť skutočný obsah kozmetiky, ktoré sa predávajú (ich zloženie). To selektujem zase ja, v drogérke si teda kúpim už len málo So šamponmi bez parabénov sa roztrhlo vrece a ľudia pomaly kupujú len tie..Keby sa zverejnilo, koľko kozmetiky sa predáva bez parabénov, našli by sme plné regály, lebo to, čo sa predáva je neskutočný bordel..
  Čo sa týka Jefreeho, toho nemôžem ani len pozerať, je mi maximálne nesympatický a vyzerá ako zo zlej travestit show..

  1. Drew hovorí:

   Ďakujem 🙂 vieš čo, do tejto sféry sa zatiaľ miešať nechcem, pretože zloženia a chemické prvky sú pre mňa španielska dedina. To by som zatiaľ prenechala niekomu, kto sa v tom skutočne vyzná, ja nemám absolútne žiaden prehľad, čo daná zložka robí a čo nie. 🙁

 14. Tak o tomto som vôbec nevedela, ale zaujímali by ma skôr nejaké škandály európskych značiek. Od týchto značiek nemám nič, len jednu miniatúrku značky Becca. Inak napodobeniny produktov týchto značiek sa dajú kúpiť napr. na amazone, sú síce pod inou značkou, no obal majú úplne rovnaký. A taktiež zloženie. Takže ja by som nič od týchto značiek neobjednávala.
  Článok skvelý a nechápem, že som si ho všimla až dnes.

  1. Drew hovorí:

   nuž o tých európskych sa asi toľko nehovorí, pretože nemám skoro žiadne zákulisné informácie. Ak sa niečo pritrafí, samozrejme, že rada o tom urobím ďalší článok 🙂

 15. Mne 90% produktov, ktoré si youtuberky nemôžu vynachváliť, nesedí. Biodermu, EOS či tangle teezer som sprdla snáď ako jediná z celej blogosféry 😀 Kto sa v tejto branži pohybuje aspoň chvíľu a mal už nejakú tú spoluprácu, vie ako to chodí, vie čo všetko je len pretvárka, aké nátlaky robia firmy na blogerky a youtuberky. Ja osobne som youtube prestala sledovať už veľmi dávno. Jediná, ktorej som ostala verná, je Lou. Inak ma odrádza už len fakt, že všade je dookola to isté, jeden mesiac frčí TO, ďalší mesiac zasa TAMTO a tak to beží celý rok a na to prvé si už nikto ani nespomenie. Aj to niečo vypovedá o úprimnosti recenzií na internete 🙂

  1. Drew hovorí:

   nuž ono keď tie firmy rozposielajú hromadne rovnaké produkty, jasné, že to všetky budú teraz prezentovať. ale dobré je to na to, že ak sa niekto vyslovene nemôže pozerať na nejakú youtuberku, pozrie si recenziu od tej, ktorá mu sedí 🙂 ale ako vravíš, oni už tým zarábajú ťažké sto tisíce a ide tam riadne o biznis 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.