Cestovanie

Tip na výlet: Masarykov dvor

Každý rok sa s mojim drahým vyberieme niekam na wellness víkend. Spravidla sme ešte nešli na rovnaké miesto 2x. Počas týchto víkendov totiž najlepšie spoznáme rôzne kúty Slovenska či Čiech. Tento rok sme zavítali do Vígľašu, konkrétne do ubytovania Masarykov dvor. Musím uznať, že ak som bola na Strednom Slovensku, vždy som videla iba Banskú Bystricu či Štiavnicu, no Zvolen a okolie som vôbec nepoznala. Po ceste domov sme preto navštívili zámok vo Vígľaši a drevený artikulárny kostolík v Hronseku. Tento výlet som zvečnila aj vo forme videa vo vlogu 🙂

Celý areál svojou architektúrou vychádza z tradícii a histórie kraja Poľana. Masarykov dvor je príjemné ubytovacie zariadenie, ktoré ponúka širokú škálu aktivít. Okrem oddychu a wellnesovania je tu možnosť zajazdiť si na koníkoch či požičať si bicykle. V priestoroch penziónu sa taktiež organizujú svadby a kongresy. Je tu teda čo robiť počas hociakého ročného obdobia.

Wellness je skutočne na úrovni, išli sme tam v sobotu podvečer a aj napriek tomu, že tam bolo dosť ľudí, vďaka množstvu saún, sa ľudia vo wellness stratili. Vybrať si môžete spomedzi niekoľkých suchých a parných saún. Mne sa veľmi páčila soľná sauna, ktorá mala príjemných 30 stupňov a lehátka. Čistý relax s perfektným vzduchom! Rozhodne dávam palec hore za upozornenie na bezplavkový systém, ktorý ešte stále nie všade na Slovensku v saunách funguje. Osobne mi na ochladzovanie chýbal bazénik so studenou vodou, čo je však osobná preferencia, keďže ja sa v ľadovej vode máčam aj minútu či dve 😀 Ochladiť sa však viete v sprche či pod vedrom s ľadovou vodou. Ak nie ste zrovna saunový typ, oddýchnuť si môžete aj v bazéne či výrivke.

Rozhodne musím odporučiť aj reštauráciu, dali sme si sezónne menu a obidve jedlá z diviny boli skvelé! Personál bol tiež milý, izby čisté. Obaja sme boli s ubytovaním spokojní a radi prídeme na Stredné Slovensko opäť, preskúmať to, čo sme teraz nestihli 🙂

masarykov dvor wellnes víkend tip na výlet čo robiť stredné slovensko skúsenosti recenzia cestovanie blogerka
masarykov dvor wellnes víkend tip na výlet čo robiť stredné slovensko skúsenosti recenzia cestovanie blogerka

Podobné články

4 komentáre

 1. Ty jsi dokonalá!! ty fotky jsou top!!

  1. Drew hovorí:

   Ďakujem!

 2. hovorí:

  Krásné outfity, hezké fotky a moc pěkné místo. 🙂 To by stálo za navštívení!

  HTML příručka

  1. Drew hovorí:

   Ďakujem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.