Odkedy sa vynašla jeansovina, rifle sa stali akýmsi univerzálnym kúskom, ktorý je vidieť na každom kroku. Vedeli ste o tom, že vznikli v roku 1873 v San Franciscu? Denim v Amerike predával nemec Levi Strauss, od ktorého pravidelne nakupoval krajčír Jacob Davis. Ten jedného dňa dostal zákazku ušiť pracovné nohavice, ktoré aj niečo vydržia. A tušíte správne, že ich ušil z rifľoviny kúpenej od Straussa. Davis mu ponúkol spoluprácu a tak začali vyrábať prvé denimové nohavice určené pre pracovníkov.

rifle jeans plus size molet blogerka Prvý krát sa dostali do povedomia ako znak rebelstva v 50tych rokoch, kedy ich James Dean spopularizoval vo filme “Rebel bez príčiny”. Vďaka tomu boli zakázané na školách, v reštauráciach a divadlách. Väčšej popularite sa tešili neskôr, kedy napríklad butik Limbo v NY prvýkrát osadil do kolekcie rifle, ktoré predtým vyprali aby vyzerali použito, dali na ne nášivky a predávali ich za 200$. Jeans boli okamžitým hitom a stali sa bežnou súčasťou odevu najmä v 70tych rokoch a neskôr.

Ja som donedávna nemala v šatníku ani jedny. Keď už som nosila nohavice, tak normálne a nie rifle. Pramení to asi z môjho úsudku, že ich majú a nosia všetci, tak schválne ja nebudem 😀 avšak, tieto mi padli do oka a do ruky pri nákupoch v F&F a keďže mi aj sadli a boli v zľave, nemohla som ich tam nechať. Totiž, to je aj dôvod, prečo nosievam častejšie sukne a šaty, na moju postavu nájsť nohavice je utópia. Na moje kardiashianovské boky mi perfeknte sedí veľkosť 42, lenže tú zapnem a vzadu si za rifle môžem dať liter mlieka, čo mi tak odstávajú. Keď si oblečiem 40tku mám problém ich zapnúť, ale nikde zas nič neodstáva. Preto musím dlho skúšať a násť si ten svoj ideál. Keď sa teraz nad tým zamyslím, nohavíc mám doma v počte 4 kusy a k tomu jedny zimné legíny. Koľko mám však šiat a sukní radšej rátam nebudem 😀

Top: Textile House; veľkosť L; 2Eur
Rifle: F&F; veľkosť 42; 9Eur
Topánky: veľkosť 39; z výmeny
Kabelka: Asos; 10Eur
Fotila: Petra Kopecká