Beauty Tipy a Návody

Líčenie od vizážistky

Keďže sa pohybujem v prostredí vizážistiek či žien, ktoré príležitostne líčia, dozvedám sa, aké majú zákazníčky požiadavky a nároky na make-up. Žiaľ, práca s ľuďmi je ťažká a niekedy ma až zaráža, ako niektorí ľudia vymýšľajú. Nedávno som trávila čas v Košiciach a zastavila sa u kamarátky blogerky, vizážistky a typologičky Mišky. Rozhodli sme sa, že každá nalíči tú druhú a vzájomne sa takto odprezentujeme na blogoch. Vyskúšala som si teda po dlhej dobe aké to je líčiť niekoho iného, čo ma zároveň inšpirovalo k tomuto článku. Spýtala som sa niekoľkých vizážistiek na ich skúsenosti so zákazníčkami.

NEMEŠKAŤ A PRÍPRAVA PLETI – KĽÚČ K ÚSPECHU

Mnohé klientky si neuvedomujú, že v plesovej či svadobnej sezóne sa líči niekoľko žien v jeden deň. To znamená, že dlhšie meškanie ako 15 minút už naruší celkový harmonogram. Mirka dodáva: „Ak zákazníčka mešká viac ako 15 minút, už ju nezoberiem. Ak mám po nej ďalšiu, za pol hodinu nenalíčim plnohodnotný a kvalitný make-up. Našťastie týchto klientiek nie je veľa, no už sa mi to pár krát stalo.“ Danka z Danielalifestyle dodáva, že vizážistky nehryzú a je veľmi dôležité napísať vopred, ak chcete termín zrušiť. Berte na vedomie, že si kvôli vám vyhradia svoj čas, ktorý mohli tráviť inak ako čakaním, či zákazníčka príde alebo nie.

Všetky ženy, ktoré líčia ostatné sa zhodli v tom, že rovnako ako nemeškať je dôležitá príprava pleti pred makeupom. Dbajte na hydratáciu pleti a deň pred líčením si urobte peeling a dobre hydratujte pleť. Žiaden makeup totiž nevyzerá na šupinatej dehydrovanej tvári dobre. „Platí však pravidlo, NIKDY neskúšajte pred významnou udalosťou nové metódy, či úplne nové produkty, mohlo by sa to vypomstiť nepeknou neželanou reakciou pleti. Preto, ak máte nové prípravky, alebo ste si predtým na tieto úkony starostlivosti o pleť nepotrpeli, vyskúšajte všetko v dostatočnom predstihu a urobte si skúšobný skrášľovací deň aj napr. mesiac predtým. V prípade že máte alergickú, citlivú pleť, alebo ste kedykoľvek predtým už zaznamenali nejakú reakciu na kozmetiku, NEZABUDNITE o tom vizážistku upozorniť a pouvažujte aj u skúške makeupu, práve z dôvodu, vyskúšania nezávadnosti makeup prípravkov.“ dodáva Danka. Vizážistke taktiež uľahčíte prácu ak prídete odlíčená.

líčenie líčení vizážistka vizážistky vizáž profesionálne makeup artist fialové aurabeauty drew tipy rady odporúčania

LíČENIE OD PROFESIONÁLKY

Počula som sťažnosti klientiek aj na to najjemnejšie líčenie, ktoré pekne vyzdvihlo ich črty. „Všetko je o diskusii a kompromise, aby sa žena v líčení cítila komfortne a sama sebou. Snažím sa veľa vysvetľovať, to, že viac vrstiev produktov neznamená automaticky hrubý nános makeupu, ale sú potrebné pre dlhšiu výdrž líčenia. Taktiež decentné kontúrovanie je dôležité pre pekné vymodelovanie tváre, čo vyzerá oveľa lepšie na fotografiách. Profesionálne líčenie sa od toho bežného určite musí líšiť, či výdržou, množstvom produktov, modelovaním a korekciou tváre, očí a pier. Veď najmä preto ideme k vizážistke a nelíčime sa len tak samé ako v bežný deň, či?“ Hovorí Miška z aurabeauty.eu. Umelé svetlo v miestnostiach ako napríklad pri plesoch či stužkovej si o to viac vyžaduje intenzitu v tvári, pretože inak človek môže pôsobiť bledo a unavene.

líčenie líčení vizážistka vizážistky vizáž profesionálne makeup artist fialové aurabeauty drew tipy rady odporúčania

ZÁSAHY DO PRÁCE

Všetky opýtané vizážistky sa zhodli, že najlepší výsledok líčenia je vtedy, ak klientka prenechá celú iniciatívu v rukách profesionálky. Stačí povedať približnú predstavu – jemnejšie oči, výrazný rúž a vizážistka už bude vedieť ako na to. Ženy totiž často chcú také obočie na aké sú zvyknuté, i keď mi daný tvar nemusí pristať. Alebo si chcú dať vlastný rúž pričom sa farebne nemusia trafiť do líčenia. Niekedy si vyslovene studený typ ženy žiada teplé líčenie, ktoré by ju mohlo urobiť uplakanou a smutnou.

Danka sa zamyslí, „Keď ste sa rozhodli pre nejakú vizážistku, predpokladám, že na základe jej odvedenej práce a odporúčaní, preto prosím rešpektujte jej prácu. Každá ma svoj štýl a vám sa zrejme páčil, ak ste sa pre ňu rozhodli. Dôverujte jej odbornému úsudku, chce predsa odviesť najlepšiu prácu. Nesnažte sa doma na líčení niečo meniť, dorábať, dávať si vlastný rúž bez konzultácie, na 90% to nedopadne dobre. Tvrdohlavo nenástojte na svojej vízii, ale nechajte si poradiť, vizážistka vás vidí nezaujatým okom. Dokáže vidieť vaše prednosti, ktoré si vy samé často vôbec neuvedomujete, ale na druhej strane nebojte sa povedať svoju predstavu.“ Lenka má skúsenosť s obočím: „Jediný krát sa mi stalo, že si klientka v určitom bode líčenia nechcela nechať poradiť stoj čo stoj. Jednalo sa o obočie, nakoniec som nalíčila ostatné časti tváre a ona si obočie urobila podľa svojej predstavy sama. Výsledok mojej práce tak už nebol 100%-tný, sama som nebola spokojná. Klientke sa však make up páčil a napokon nikdy nevieme, čo ženy s našim make-upom spravia, keď prídu od nás domov.“

líčenie líčení vizážistka vizážistky vizáž profesionálne makeup artist fialové aurabeauty drew tipy rady odporúčania

Lenka z blogu Beautybylenka hovorí, že dôležité je priniesť si so sebou hotovsť a pokiaľ je to možné presnú. Posledná rada od vizážistky Mirky znie: „Na líčenie prosím nechoďte choré či opité,“ a Miška dodáva, že pred líčením dbajte na pitný režim a dobrý spánok – za oboje sa vám vaša pleť v deň líčenia zavďačí 🙂

Mišku som nalíčila a nafotila ja, fotky upravovala sama 🙂 Aké máte skúsenosti s líčením u vizážistiek?

Podobné články

4 komentáre

 1. hovorí:

  Líčenie je veľmi vkusné a príjemné, páči sa mi hlavne farba rúžu. 🙂

  1. Drew hovorí:

   Ďakujem 🙂 práveže som chcela vyskúšať na Miške niečo, čo sama nenosí, ale nejak nevidalo, lebo sama sa líči dosť podobne 🙂

 2. Zuzka hovorí:

  Veľmi vydarené líčenie!

 3. Tana hovorí:

  To je nádhera, moc vám to sluší https://drewsbeauty.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.