Beauty, Tipy a Návody

Starostlivosť o pleť: ČISTENIE

get link Dôvodov, prečo mi napadlo napísať tento článok je viac. Zistila som, že sama mám medzery v postupoch starostlivosti o pleť a v druhom rade často vidím, že mnohé ženy rieša veľa problémov dekoratívnou kozmetikou namiesto toho, aby začali od piky. Takže preto chcem napísať jednotlivé články rozoberajúce postup, účinky a dôvody aplikácie produktov, ktoré by sme mali používať na pleť ráno aj večer.

http://pialadunia.es/?espikoleto=mujeres-solteras-en-cd-juarez&672=a7 Všetko však začína poznaním svojho typu pleti, od ktorého sa odzrkadľuje to, aké produkty budete na seba používať. Než urobíte akýkoľvek nákup produktov, odporúčam prečítať si môj článok ako spoznať svoj typ pleti.

PREČO TREBA PLEŤ ČISTIŤ?

http://secfloripa.org.br/esminer/5009 Čistenie je absolútny základ. A umývať sa samotnou vodou žiaľ nestačí – predstavte si mastnú panvicu od oleja, čistením len s vodou by ste ďaleko asi nezašli. V ovzduší sa nachádza veľa nečistôt, ktoré sa nám usádzajú do pórov. Ak používate make-up, ten zachytí značnú časť prachu, ktorý sa vám potom nedostane do pleti. Či už s makeupom alebo bez, pleť treba ráno aj večer odlíčiť a vyčistiť. Ráno, pretože v noci pokožka pracuje, robí svoje prirodzené procesy, môže produkovať maz a večer kvôli spomínaným nečistotám z vonku.

get link Čistiť by sa mala každá pleť – mastná, suchá, citlivá. Väčšinou si ženy myslia, že mastnotu potlačia vysušujúcimi a agresívnejšími prípravkami, pričom výsledok môže byť úplne opačný. Premasťovanie je prirodzený proces pokožky. Ak ho budete stále zastavovať, pleť sa bude brániť ešte väčším premasťovaním.

see čistenie pleti tipy pleti odličovanie starostlivosť o pleť tvár starostlivosti

DVOJFÁZOVÉ ČISTENIE

http://www.segway.fi/?kastoto=bin%C3%A4re-optionen-demo-account&fc1=f3 Znamená 1. krok odlíčenie a 2. krok vyčistenie pleti. Nidky vašej pleti nebude stačiť samotné odlíčenie či samostné čístenie. Pleť je potrebné najprv zbaviť všetkého make-upu pomocou odličovacieho prostriedku. Ten by vás nemal dráždiť ani štípať a veľmi dobre fungujú dvojfázové odličovače, ktoré sú väčšinou na báze oleja. Olej dobre rozpúšťa líčidlá.

go here Samotný čistič – našu jar pre pleť, je možné nájsť v rôznych prevedeniach: od peny, cez gél, po mlieko či olej. Ideálne je vybrať si nepenivé prípravky, ktoré nie sú dráždivé. Pleť by po čistení nemala byť napnutá a vysušená, naopak mala by byť hydratovaná a jemná. Ak nemáte citlivú pleť, ale vyhovuje vám čistenie pre citlivú pleť, nenechajte sa odradiť.

KROK 1: ODLÍČENIE

strategie binäre optionen V odličovacom procese odstraňujete hornú vrstvu make-upu. Odličovače nájdete na pultoch drogérii v rôznych formách, stačí si vybrať najúčinejšiu, ktorá vám vyhovuje, aby ste pleť zbytočne nedrhli a nedráždili. Na tvár je ideálne používať bavlnené odličovacie tampóny či uteráčiky, prípadne iné pomôcky. Ja sa odličujem s čisto bavlnenými tampónmi, ktoré som spomínala v tomto článku. Tampóny si na oku nechávam priložené najdlhšie ako viem, aby sa rozpustila špirála, linka prípadne lepidlo z umelých mihalníc. Oči si tampónmi nešúchajte, poďakujete si o niekoľko rokov neskôr, keďže si nezarobíte na hlbšie vrásky 🙂

 1. Môj najobľúbenejší odličovač je tento dvojfázový od Yves Rocher. Dobre si poradí aj s vodeodolnými líčidlami, oči nedráždi a neštípe.
 2. Dvojfázový odličovač The Face Shop je jeden z najhorších, aké som mala. Odlíči veľmi ľahký make-up, so špirálou či linkami si poradí veľmi ťažko. Keď ho miniem, určite ho znovu nekúpim.
 3. Odličovacia tyčinka od Urban Decay pracuje na princípe odličovania pomocou vašich rúk. Tyčinkou si potriete tvár a rukami produkt masírujete, môžete pleť aj navlhčiť a postupne rozpúšťate líčidlá. Produkt je účinný, neštípe a ja ho kvôli kompaktnosti využívam najmä na cestovanie.
 4. Tyčinka so zeleným čajom od kórejskej značky NEOGEN je akýmsi hybridom. Môžete ho používať na odličovanie alebo čistenie. Odlíči dobre aj vodeodolné produkty, avšak v očiach trochu štipká. Na pleť však vôbec nevadí. Tieto tyčinkové produkty odporúčam skladovať dolu hlavou – lepšie sa tak vysuší horná vrstva mydla, nezatečie vám voda hlbšie do produktu a predídete tak množeniu baktérii.
 5. Do tejto kategórie patria aj slávno-neslávne micelárne vody. Myslite na to, že micelárka by mala najmä odličovať a teda by ste jej zvyšky mali z pleti v ďalšom kroku čistenia odstrániť.

Inaliditevi mastrucche quarantacinque raccontaballe Www fxoro it piatta foma http://azortin.pl/?rtysa=opcje-binarne-strategie-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych&451=54 sublingual gland inflammation bruderschaft torrent čistenie pleti tipy pleti odličovanie starostlivosť o pleť tvár yves rocher starostlivosti čistenie pleti tipy pleti odličovanie starostlivosť o pleť tvár starostlivosti missha čistenie pleti tipy pleti odličovanie starostlivosť o pleť tvár starostlivosti urban decay meltdown makeup remover čistenie pleti tipy pleti odličovanie starostlivosť o pleť tvár starostlivosti neogen green tea čistenie pleti tipy pleti odličovanie starostlivosť o pleť tvár starostlivosti neogen green teačistenie pleti tipy pleti odličovanie starostlivosť o pleť tvár starostlivosti micelarna voda dermacol larens

KROK 2: ČISTENIE

http://senslite.com.tw/?alergolog=opzioni-digitali-it&ae7=32 Po tom, ako ste zo svojej tváre odstránili make-up je potrebné pleť dôkladne vyčistiť od mazu a iných nečistôt. Nech sa pleti dotýkate v akomkoľvek kroku, uistite sa, že máte čisté ruky. Pleť je ideálne umývať vo vlažnej vode. Príliš horúca voda by mohla poškodiť kapiláry a podporiť začervenanie či kruhy pod očami a príliš studená voda zatvorí póry, z čoho logicky vyplýva, že nebude možné ich dôkladne vyčistiť. Avšak, ak chcete svoje póry zmenšiť, ráno zakončite umývanie práve studenou vodou aby sa trošku stiahli. Tvár si teda navlhčite, pridajte čistič a krúživými pohybmi od spodku tváre smerom k čelu masírujte. Ak si vytvoríte z toho rutinu, zaberie vám tento krok niekoľko sekúnd 🙂 následne prípravok zmyte vodou alebo namočte do mierne teplej vody bavlnený uteráčik, ktorý prikladaním na pleť čistič umyje. Uff.. zdá sa vám to zložité? Verte, že tento postup je však účinný, šetrný a pokožku pekne prekrvuje.

To, čím si čistíte pleť, by vašu pleť nemalo sušiť, pnúť ale mala by byť aj po čistení vláčna a hydratovaná. V tomto kroku je asi lepšie vyhnúť sa alkoholu v zložení, aj napriek tomu, že niekomu nevadí, môže pleť vysušiť a stiahnuť. Alkohol je lepšie používať asi skôr lokálne – s ním je to dosť individuálne a to, či vám sedí, je najlepšie odpozorovať si na vlastnej pokožke. Pri čističi je dôležité pozerať aj na jeho ph, ktoré by malo byť nízke – veľmi podobné našej pokožke. Naša pokožka má totiž mierne kyslé ph. Ak vás táto téma zaujíma viac, odporúčam pozrieť toto videjko od Aestheholic.

 1. Alteya Organics čistenie s ružovým olejom je veľmi príjemný a zaujímavý produkt. Má gelovú konzistenciu, na pleti nepení ale vytvára akoby biely mydlový povlak. Je jemný, pekne vonia a pokožku hydratuje.
 2. Brokolicový čistič od Innisfree je zameraný najmä na problematickú pleť. Trošku pleť suší a dosť aj pení. Tento produkt si už nekúpim z dôvodu, že mi absolútne nevonia.
 3. The Face Shop ryžové čistiace mlieko som ešte neotvorila, ale mal by byť hydratačný a jemný.
  starostlivosť o pleť čistenie odličovanie tipy pleti recenzia recenze alteya organics bioruza.sk starostlivosť o pleť čistenie odličovanie tipy pleti recenzia recenze innisfree broccoli clearing gel korejska starostlivosť o pleť čistenie odličovanie tipy pleti recenzia recenze the face shop rice water korejska kozmetika kosmetika

To by bolo z mojej strany všetko. Najbližšie sa v pokračovaní série starostlivosti o pleť pozriem na zúbok tonerom, ktoré nasledujú ako druhý krok po čistení 🙂

Viac čítania a pozerania o čistení či odličovaní:
http://www.aestheholic.com/aestheblog/2014/11/30/mj-kozmetick-reim-i
http://justskincarethings.blogspot.sk/2015/09/cisteni-pleti-vyber-cleanseru.html
Odličovanie podľa Aestheholic
Odličovanie a čistenie pleti Beauty by Katty

(Prečítané 1-krát, dnes 1 návštev)
Tagged , , ,

8 thoughts on “Starostlivosť o pleť: ČISTENIE

 1. Ďakujem za užitočný článok 🙂 Práve sa dnažím popracvovať na svojej, do teraz žiadnej, starostlivosti o pleť. Predsa len – už nemladnem. 🙂

  Viki Ceglédyová

  1. ja som si k nim tiež dlho hľadala cestu a tento od YR je zatiaľ jediný, ktorý u mňa funguje 🙂 ostatné ma dráždili a nedobre odličovali.

  1. Prvoradé sú gény, čiže ak máš dobrý základ, tak je to super 🙂 záleží potom aj od veku, niekomu sa začnú vrásky prejavovať skôr, niekomu neskôr, rovnako akné. A pri všetkom vie správna hygiena veľmi dopomôcť ale samozrejme kľúčové sú skôr gény, strava a celková životospráva 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.