Beauty Recenzie

Najlepší samoopaľovák II.

Článok som označila číslom 2 pretože minulý rok som testovala 4 rôzne samoopaľovacie produkty, s ktorými som bola aj nebola spokojná. Tento rok som chcela otestovať iné značky, aby som vám vedela ponúknuť čo najširší záber testovaných produktov. Aké to budú teraz?

Mám 2 telové mlieka značky Ziaja, jednu samoopaľovaciu penu St.Moriz s rukavicou a samoopaľovák v spreji od Biodermy.

Aplikácia

Na začiatok je dobré povedať, že samoopaľováky by sa mali aplikovať na pílingom ošetrenú pokožku. Taktiež by ste nemali mať nikde vyrastajúce chĺpky, produkt sa na nich bude zachytávať, čo vo výsledku nebude pôsobiť dobre. Ak sa natierate rukami, po aplikácii si ich umyte, inak riskujete silno tónovanú farbu na rukách oproti zvyšku tela.

Z hľadiska nanášania je bezkonkurenčná Bioderma. Sprejom sa nastriekate a necháte pôsobiť. Ideálne si hneď nedávať oblečenie aby vám nenarobilo fľaky, prípadne sa nezafarbilo. Je to rýchle, jednoduché a hlavne nezanechá špinavé ruky. Na druhom mieste by som umiestnila telové mlieka Ziaja, ktoré fungujú ako bežné telové mlieko, ktoré treba dobre rozotrieť než sa do pokožky vpije. Ziaja však poskytuje aj hydratáciu. Najhoršie sa mi pracovalo s penou St.Moriz. Nádobu je pred používaním potrebné pretrepať. Pena sa neskutočne rýchlo vstrebáva do pokožky a mala som problém ju rozotrieť či s rukou, či s rukavicou. Môže to byť podmienené tým, že moja pokožka na tele je skôr suchšia.

Najlepší produkt na aplikáciu: Bioderma Photoderm Autobronzant

Intenzita opálenia

Ďalšia vec, ktorá všetkých pri samoopaľováku zaujíma je intenzita opálenia a či odtieň nie je oranžový. S radosťou vám môžem povedať, že na mne ani jeden z týchto produktov neťahá do oranžova. Ziaja Subtle bronze už podľa názvu vypovedá, že sa jedná o striedmejšie opálenie, ktoré po jednom použití iba jemne stónuje pokožku. Približne po troch dňoch používania sa ukázalo veľmi jemné opálenie akoby o jeden-dva tóny. Inak, z rady Subtle bronze som skúšala aj samoopaľovací krém na tvár, ktorý je však veľmi slabý. Pleť iba zjednotí, než by jej dodal intenzívne opálenie ako pri telovom mlieku. O niečo intenzívnejšiu by som označila Biodermu, ktorá ukáže na druhý deň už príjemné opálenie o približne dva tóny. Na rovnako vidím Ziaja Cupuacu a St.Moriz, ktoré sú obidva intenzívne a po jednom použití je už pokožka pekne tmavšia.

Najlepší produkt z hľadiska opálenia: St.Moriz Self tanning a Ziaja Cupuacu

Fľaky

Výber ideálneho samoopaľovacieho produktu eskaluje tým, či robí fľaky. Nanášať rukami či rukavicou? Musím povedať, že minulý rok som sa rukavice na samoopaľovák nahľadala až až. Teší ma, že som tento rok mohla otestovať túto špeciálnu. Rukavica St.Moriz je z jednej strany plyšová a z druhej potiahnutá látkou s logom. Produkt sa nanáša tou semišovou stranou. Výsledok bez fľakov bezkonkurenčne vyhráva rukavica oproti rukám. Mínus? Plyšový materiál je dosť pijavý a určite použijete viac produktu, ako keď ho natierate rukami. Naozaj ma to veľmi mrzí, no najfľakatejšie sa správala práve táto mnohými vychvaľovaná pena St.Moriz. Ako som spomínala v sekcii o aplikácii, pena neskutočne rýchlo schne a vstrebáva sa, čo zapríčiňuje nerovnomernú aplikáciu. Veľmi sa usádza vo vlasových folikuloch chĺpkov, čo vo výsledku vyzerá…nepekne. S mojou pokožkou si skrátka pena nerozumie 🙁 Na tretie miesto by som umiestnila Ziaja Cupuacu, ktorý je kvôli výraznejšej pigmentácii viditeľnejší a vyžaduje si dôslednejšie rozotieranie. Našla som si fľaky na spodnej strane rúk, druhý krát som si dala na toto miesto väčší pozor a bola som bez fľakov. Ziaja Subtle robí minimálne fľaky, sú to skôr akoby farebné nezrovnalosti, ale nie pásy tmavej a bledej farby. Najlepšie mi znovu vyšla Bioderma, o ktorej som si myslela, že sprej bude robiť fľaky na 1000%. Nuž mýlila som sa 🙂

Najlepšie opálenie bez fľakov: Bioderma Photoderm Autobronzant

Cena

Ziaja Cupuacu 300ml cena približne 6€
Ziaja Subtle Bronze 300ml cena približne 6€
St.Moriz Self tanning pena 200ml cena približne 9€
Bioderma Photoderm Autobronzant 150ml cena približne 18€

Výsledok?

Ak by som mala vybrať, ktorý z týchto samoopaľovákov mi najlepšie sadol, bola by to rozhodne Bioderma. Príde mi ako revolučný produkt a dúfam, že aj ostatné samoopaľováky budú časom dostupné v sprejovom vydaní. Bioderma však cenovo vychádza najhoršie a ak si na ňu netrúfate, mojím druhým a top kandidátom sa stáva Ziaja Cupuacu. Skúšali ste už niektorý z týchto samoopaľovacích produktov?

Podobné články

4 komentáre

 1. hovorí:

  Super článek, budu vědět po jakém produktu sáhnout!

 2. Viki hovorí:

  tento rok nemôžem ani do solárka ani na slniečko, takže dobrý samoopalovák bude must have tohto leta 🙂

  WHEN PIGS FLY

 3. hovorí:

  Ziaja Cupuacu mi nejako unikol, vďaka za tip!

 4. Eva hovorí:

  perfektný článok (: ja mám face tan z popupstore ako samoopalovaciu vodu na tvar a je v kombinacii so sprejovym samoopalovakom perfektna dvojica

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.